reklama

Jedničkou je Kovář? Postaví se Malkinovi a spol.

Jakub Kovář je českou jedničkou. Jakub Kovář je českou jedničkou. Foto: Reuters

Stockholm - Čeští hokejisté nastoupí v nedělním utkání na MS proti Rusku s Jakubem Kovářem v brance. V úterý proti Německu by měl chytat Jakub Štěpánek. Rotace v českém brankovišti tak nadále pokračuje.

"Došli jsme k názoru, že budeme gólmany střídat, protože oba mají velmi dobrou výkonnost. Pokud se nic nestane, tak v úterý proti Německu bude chytat Štěpánek a pak se podle výkonnosti rozhodneme, koho dáme do branky ve čtvrtfinále," prohlásil po sobotním tréninku před českými novináři kouč české reprezentace Alois Hadamczik.

I podle nasazování do duelů se ale dá usuzovat, že má českobudějovický mladík silnější pozici než jeho mezinárodně zkušenější kolega Štěpánek. Kovář odchytal na MS už tři duely - proti Dánům, Norům a velmi důležitý proti Lotyšům, nyní jej čekají Rusové.

Hadamczik stále váhá

Naproti tomu Štěpánek, který byl českou jedničkou na světovém šampionátu před třemi lety, se postavil do branky v prohraném duelu se Švédskem a proti slabým Italům.

Hadamczik ale ještě stále otevřeně roli jedničky Kovářovi přisoudit nechce. "Všichni tři gólmani jsou tady pro tým a nemělo by je to rozhodit. Zatím neudělali chybu a jsou oporami našeho mužstva. Podle toho, jak si oba povedou proti Rusku respektive proti Německu se rozhodneme, koho nasadíme do branky," řekl český kouč.

Ta samá slova ale pronesl Hadamczik už poté, co oznámil, že na Lotyše půjde do branky Kovář a na Italy Štěpánek. Čas definitivního rozhodnutí se už neúprosně blíží.

I manažer reprezentace Slavomír Lener v minulých dnech připustil, že český tým měl na světových šampionátech vždy určenou pozici jedničky a ne jinak by tomu mělo být nyní.

Antonín Vavrda - 12. 5. 2012 14:09 aktualizováno

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama