Jágr: Ten sporný gól by v NHL platil. Už 15 let to nepískají

Adam Sušovský Adam Sušovský
16. 5. 2015 18:32
Také Jaromír Jágr byl velmi rozladěn z toho, že rozhodčí Čechům v semifinále neuznali gól kvůli sporném postavení Petra Koukala v brankovišti.
Jaromír Jágr nemohl uvěřit, že rozhodčí kvůli postavení v brankovišti neuznali Česku gól. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Pořádně rozladěný byl po utkání s Kanadou i legendární Jaromír Jágr. V krátkém rozhovoru s novináři se pozastavil nad tím, že rozhodčí kvůli postavení Petra Koukala v brankovišti neuznali Česku kontaktní gól na 1:2.

"Já nevím, co se tady píská. Já jsem zvyklý na NHL pravidla, kde by samozřejmě gól platil," prohlásil Jágr, který také bezprostředně po situaci s rozhodčími velmi emotivně diskutoval.

Po zápase rozladěný Jágr českým novinářům řekl, že hokej se hraje do brány, a že tohle v Americe pochopili už před patnácti lety. A jestli to takhle chtějí hrát v Evropě dál, ať tedy brankoviště zmenší. Je prý velké jako malé vápno ve fotbale.

Myslíte, že by vás ten gól nastartoval, kdyby ho rozhodčí uznali?

Samozřejmě by se hodně změnilo. Nikdo neví, jak by to dopadlo. Já si ale myslím, že rozhodlo prvních třináct minut, kdy  jsme nedali z těch šancí ani jeden gól.

Co říkáte na to, že se při takhle sporných momentech rozhodčí nemůže podívat na video?

Víš co, já se k tomu nemůžu vyjadřovat, protože přesně neznám ty pravidla. Ale pamatuju si, že tohle pravidlo bylo v Americe před patnácti lety, kdy ses nemohl do brankoviště vůbec dostat. Pak ale pochopili, že když chtějí zvýšit góly a udělat hokej víc atraktivní, musejí to pustit. Tam se v každé sporné situaci šlo na video, všechno se to prodlužovalo. Hokej je takový, že musíš jít do brány, znepříjemnit to tomu gólmanovi. Pokud se ho dotkneš, nebo ho podrazíš, to je samozřejmě úplně jiná situace. Pokud máš ale dva centimetry v brankovišti nohu.... Tak asi budou muset zmenšit to brankoviště, vždyť je velké jak malé vápno ve fotbale.

Dal si pak rozhodčí nějak říct? Uznal, že to asi měl být gól?
Rozhodčí je tady samostatná kategorie. Ale jsou lepší, než byli loni v Minsku.

Jak moc jste teď zklamaní?
Vletěli jsme na ně tak, jak jsme chtěli. Bohužel se nám nepodařilo dát gól v prvních deseti minutách, pak nám trošku odešly nohy. Ve druhé třetině bylo vidět, že se Kanaďané v průběhu turnaje ve svých zápasech moc nenadřeli, měli daleko více síly.  Ondra Pavelec nás pořád držel v zápase, ale ve třetí třetině hráli obranu, my do nich bušili, ale oni si to kontrolovali.

Kanada je hodně silná, že?
Nejde o to, že silná. Během těch čtrnácti dnů se vůbec nenadřeli. V semifinále bylo vidět, že tím ušetřili hodně sil, že nám ten krok schází.