ŽIVĚ Slovensko - Česko 2:3 po samostatných nájezdech

20. 4. 2012 19:30
Sledujte online reportáž z utkání Euro Hockey Challenge mezi Slovenskem a Českem.

Minuta po minutě

- To je pro dnešek vše. U další online reportáže napočtenou.

- Český tým tedy udržel v přípravě neporazitelnost a generálka před turnajem Euro Hockey Tour v Brně, který se hraje příští týden, mu vyšla.

- Mužem dnešního zápasu byl český brankář Tomáš Pöpperle, který minutu před koncem sebral Slovákům výhru skvělým zákrokem vyrážečkou a poté vychytal nájezdy. Plzeňský Jan Kovář zase ukázal, že penalty vážně umí.

3. Sýkorovi Pöpperle puk vypíchl a Češi vítězí 3:2 na nájezdy.

2. Jan Kovář nájezdy umí, udělal kličku na forhend a poslal puk pod horní tyčku. 1:0

2. Hovorka českého gólmana překonal, ale trefil tyč.

1. Stejně tak Nedvěd proti Lacovi

1. Mikuš volil střelu, ale proti Pöpperlovi neuspěl.

- První pojedou Slováci.

- Po rychlé úpravě ledu uvidíme nájezdy. Neobjeví se v nich ale mladík Petr Holík, který odpykával trest za špatné střídání.

65. Konec prodloužení.

65. Slováci ale ne a ne v přesilovce vystřelit.

65. Teď už ale ano. A bohužel český tým špatně střídal, hrál v šesti a bude za to potrestán. Češi musí přežít téměř minutové oslabení, pokud chtějí alespoň nájezdy.

64. Prodloužení se hraje rychle, téměř se nepřerušuje.

63. Velké šance na obou stranách. Nejprve z dobré pozice zaměstnal Pöpperleho Stehlík, po něm na druhé straně ukázal kvality Laco po teči Vondrky.

62. Nedvědova střela k Lacovi nedošla. Zblokoval ji domácí obránce.

61. Tenkrát se teď zřejmě dopustil podražení, sudí mu jeho zákrok ale odpustili.

61. Začalo prodloužení.

- Čeká nás krátká, jen tříminutová pauza, a bude se hned následovat pětiminutové prodloužení.

60. Skončila třetí třetina.

60. Zdá se, že týmy jsou smířené s tím, že se bude prodlužovat.

59. Kouč Hadamczik si vzal oddechový čas.

59. Fantastický zákrok Pöpperleho. Mikúš měl loženou dorážku do prázdné brány, český gólmane se zvládl odrazit, máchnout vyrážečkou a vyrazit už téměř jistý gól. To byl klíčový moment zápasu.

58. Laco znovu zasahuje proti dalekonosné ráně Zámorského.

57. Pár minut do konce a stále máme nerozhodný stav. Uvidíme prodloužení nebo nájezdy?

56. Obrovská šance domácích. Zámorského střela trefila jen clonící Slováky a v přečíslení dvou na jednoho Surový trefil tyč.

54. Mikuš zastavil přihrávku Tlustého na Průchu. Důležitý zákrok, Průcha by byl před Lacem úplně sám.

53. Slováci na chvíli uzamkli hosty v jejich obranné třetině. Kudročova rána byla sražena.

52. Tentokrát už ale hosté vypálili. Střela Tlustého ale příliš nebezpečná nebyla.

51. Početní výhoda zůstává nevyužita. A je to logické, protože když není ranky, není branky.

50. Český tým se sice dostal k přesilovkové kombinaci kolem Laca, ale bylo to z jejich strany hodně platonické. Nakonec Slováci vyhazují.

49. Česko si zahraje přesilovku. Trest vyfasoval Hovorka.

49. Nakládalovo nahození Vampola lehce tečoval a Laco měl problémy. Gólem ale akce nekončí.

48. Tlustý přečíslení 3 na 2 zakončil rychlou střelo. Slovenský gólman vyrazil kotouč do rohu.

47. Rachůnek hezky prokličkoval až k Lacovi, ale už se nedostal ke střele.

45. Gól české mužstvo povzbudil. A pouští se do dalších akcí.

44. Češi vyrovnávají na 2:2. Holík se s pukem rozjel a z pravého kruhu zápěstím vystřelil. Laco se za střelou jen ohlédla  zlínský mladík tak vyrovnává.

44. Kovář s Petružálkem si vytvořili dobré příležitosti ke střele. Laco vyráží do rohu.

43. Teď je to bitva o kotouč ve středním pásmu.

42. Češi Slováky zatlačili a ti se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

41. Hosa pálil z otočky. Pöpperle puk reflexivně vyrazil.

41. Začala třetí třetina.

- Tentokrát už jsme branky viděli. Bližňákův gól byl hodně šťastný, ale Průcha z přesilovky vyrovnal. Slováci přidali, byli nebezpečnější a šli znovu do vedení po dorážce Bartoviče.

40. Skončila druhá třetina.

40. Mojžíšova střela od modré Lacovi starosti nepřidělala.

40. Skákavé nahození Lacovi nadělalo problémy. Nakonec ho ale zkrotil a přerušil hru.

39. Krejčík zkoušel prostřelil Laca z úhlu, ten se ale nedal.

38. A další zakázané uvolnění. Tahle pasáž hry hostům moc nevychází.

37. Hra Čechů teď působí rozháraně. Plyne z toho i zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude u Pöpperleho.

36. Skvělý zákrok Laca překazil dobrou hostující akci. Tlustý nahrál Tenkrátovi a ten poslal puk do lapačky domácího gólmana.

35. Češi se nenechávají zahambit a pokouší se opět o vyrovnání.

34. Slovensko vede 2:1. Domácí opět odskakují. Pöpperle vyrazil střelu od modré a Milan Bartovič dorazil puk do prázdné brány.

32. Tenkrát vybídl do tandemu Tlustého, tomu ale puk přeskočil hokejku.

31. Český tým ale ztratil kotouč. Radivojevič Pöpperleho ovšem nepřekvapil.

31. Hraje se dlouho bez přerušení. Sledujeme pasáž, kdy mají zajímavé možnosti oba týmy. Bližňákovu přihrávku Nakládal vystihl a kormidlo se otáčí na druhou stranu.

30. Hovorka pálil z voleje na Pöpperleho, ten s přehledem chytá.

29. Češi obrannou čtveřici sevřeli až v závěru. Gól z toho ale stejně nebyl, Slováci se tentokrát uvolnili.

28. Tentokrát se ale Čechům nedaří dostat do přesilovkové kombinace.

27. Další přesilovka pro český tým. Za vystřelení puku mimo hřiště odchází Mikuš na trestnou lavici.

25. Jurčina dlouho ležel po jednom ze soubojů na ledě. Vypadá to ale, že bude v pořádku.

24. Česko vyrovnalo na 1:1. Hned první přesilovka se povedla. Češi rozjeli kombinaci, nejdříve zazvonily za zády Laca obě tyče a odražený puk pak trefil Petr Průcha.

23. První vyloučení na slovenské straně. Sednout si jde Jurčina.

22. Na druhé straně Nedvěd trefil horní tyč.

21. Slovensko vede 1:0. Štastný gól pro Slovensko. Pöpperle si jel k mantinelu pro puk, jenže ten se odtud odrazil před branku, kde si najel Mário Bližňák a neměl problém trefit opuštěnou klec.

21. Druhá třetina začala.

- První třetina se nesla hlavně v duchu slovenských přesilovek, které sice domácí nehráli dobře, ale Češi kvůli neustálým oslabením nemohli dostat pořádně do hry. Uvidíme, co nám přinese druhé dějství.

20. Skončila první třetina.

20. Rachůnkovo nahození si Laco pohlídal. Vhazovat se ale bude v útočném pásmu Česka.

19. Trma vrma před českou brankou, při které Pöpperle dokonce ztratil hůl. Obránci ale vyšli ze souboje jako vítězové a rozjeli český protiútok.

18. Český tým se znovu ubránil.

17. Dobrý zákrok Pöpperleho. Střelu od modré nejen chytil, ale nedopustil ani žádnou dorážku.

17. Vondrka po faulu na Starostu odchází na dvě minuty. Už čtvrtá přesilovka pro Slováky.

16. Obrovská šance Česka. Průcha jel sám na slovenskou branku. Po dobrém blafáku už gólman slajdoval k druhé tyči, když Průchovi ujela brusle a skončil bez puku v síti.

16. Tlustý dokonce zaútočil a vystřelil, ale byl to jen takový propagační pokus.

15. Stejný obrázek jako při předchozích slovenských přesilovkách. Češi se jednoduše brání.

14. Další faul na straně českého výběru. Krejčík hákoval a dostal za to dvě minuty. Třetí přesilovka pro Slovensko.

13. Přečíslení dva na jednoho i u branky Laca. Holík ale neměl moc prostoru na přihrávku Kumstátovi, který se tím pádem k zakončení vůbec nedostal.

12. Slibně rozjetou českou akci přerušil hvizd čárového rozhodčího.

11. Čáslava skvělým obranným zákrokem zamezil domácím, aby vykombinovali akci dva na jednoho.

10. Češi hrají v plném počtu. Ani druhou přesilovku Slováci nevyužili.

10. Tentokrát se už domácí usadili v třetině českého týmu. Nahození od modré tečoval Růžička a Pöpperle měl co dělat.

9. Češi první minutu oslabení opět zvládli v klidu a pohodě. Slováci hledají cestu do útočného pásma.

8. Petružálek vyhodil puk mimo hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry. Slovensko má k dispozici druhou početní výhodu.

8. Po rychlé přímočaré akci pálil Průcha, jenže opět netrefil branku. Ocenit je ale třeba zpětnou nahrávku Nedvěda, díky které se Průcha ke střele dostal.

7. Pöpperle se snažil rychle rozehrát a málem si zadělal na problémy. Čeští beci ale nakonec puk dostali do středního pásma.

6. Oba týmy v úvodu trochu trápí kombinace a zbytečně ztrácejí puky.

5. Stejně tak Nakládal. Laco nemusel zasahovat.

4. České mužstvo se také osmělilo k útočení, Vondrka ale pálil nepřesně.

3. Slovenský tým nic nevymyslel a Vampola je už na ledě. Hned se zapojil do útoku a Laco raději přikryl kotouč.

2. Češi se zatím dobře brání. Domácí se nemůžou udržet v pásmu.

1. První závar před brankou Pöpperleho po nahození Bližňáka. Nakonec Vampola fauloval a Slováci si zahrají přesilovou hru.

1. Utkání začalo.

- Následují hymny obou zemí.

- Utkání ještě předchází vzpomínková akce na Pavola Demitru, který tragicky zemřel při letecké nehodě hokejistů v Jaroslavli. Vstupuje dnes do slovenské Síně slávy. Na ledě zpívá Nela Pocisková píseň Len kým tu si.

Sestava Česko: Štěpánek - Nakládal, Krejčík, Čáslava, Kutlák, Mojžíš, Kudělka, Zámorský - Tenkrát, Plekanec, Tlustý - Petružálek, Novotný, Kašpar - Průcha, Nedvěd, I. Rachůnek - Kumstát, Jan Kovář, Vondrka - Vampola, Holík, Vincour. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Sestava Slovensko: Laco - Starosta, Mikuš, Kudroč, Sersen, Mihálik, Stehlík, Vydarený, Sýkora - Radivojevič, Bližňák, Marcel Hossa - Surový, Cibák, Ružička - Hovorka, Mikúš, Bartovič - Lušňák, Kytnár, Špirko. Trenéři: Vladimír Vůjtek a Jerguš Bača.

- Dnes by měl v brance českého národního týmu nastoupit Tomáš Pöpperle. Jakub Kovář, kterého trenéři chtěli nasadit původně, má začínají virózu, a proto bude prozatím odpočívat. Viróza český tým trápí už od zápasů s Lotyšskem v Rize. Ve středečním zápase s ní chytal dokonce i gólman Jakub Štěpánek a poté si stěžoval, že se mu hůře dýchalo.

- Dnešní soupeři mají za sebou zcela rozdílný průběh přípravy. Zatímco Slováci ještě nevyhráli ani jeden zápas Euro Hockey Challenge, Češi zvítězili ve všech pěti utkáních. Ve středu v Praze tým trenéra Aloise Hadamczika porazil po gólech Kutláka, Tenkráta a Plekance slovenský výběr 3:1. Dnes je tedy na řadě odveta.

- Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z utkání Euro Hockey Challenge. V přípravě na světový šampionát se znovu utkají týmy Slovenska a Česka. První zápas v Praze Češi vyhráli 3:1, dnes se hraje v Bratislavě. Utkání začíná v 17 hodin.