VIDEO Jako mezi kužely! Hemský krásným sólem rozhodl zápas

29. 3. 2013 8:00
Podívejte se na sólo českého šikuly Aleše Hemského, který tak rozhodl o výhře Edmontonu nad Columbusem.

Edmonton - Český šikula rozhodl zápas. Útočník Edmontonu Aleš Hemský nádherným sólem v NHL zvýšil tři minuty před koncem zápasu na 5:4 a rozhodl o výhře nad Columbusem.

Hemského trefa zvedla ze sedadel celý stadion Oilers. Puk nabral ve vlastní třetině, projel celé hřiště až před gólmana a střelou mezi betony skóroval. Hosté už nedokázali odpovědět a prohráli 4:6.

"Mám velkou radost, byl to důležitý gól, ale hlavně jsem šťastný, že jsme vyhráli," prohlásil Hemský, který se trefil podeváté v sezoně.

"Věděli jsme, že je důležité, abychom tenhle zápas zvládli a zůstali tak ve hře o postup do play off a jsme rádi, že se nám to povedlo," dodal český hokejista, jehož tým na 11. místě tabulky Západní konference ztrácí tři body na osmé St. Louis, které prohrálo 2:4 s Los Angeles.

Pro českého útočníka to byl 9. letošní gól.