Pavelec zářil proti Carolině, Voráčkovy body nestačily

27. 3. 2013 6:14
Ondřej Pavelec pomohl 38 zákroky k výhře Winnipegu nad Carolinou 4:1.
Ondřej Pavelec byl v zápase s Carolinou vyhlášen druhou hvězdou utkání
Ondřej Pavelec byl v zápase s Carolinou vyhlášen druhou hvězdou utkání | Foto: Reuters

Praha - Báječných 38 zákroků předvedl gólman Ondřej Pavelec, za jeho záda pronikla v zápase proti Carolině jediná střela, to když jej v 7. minutě překonal krajan Jiří Tlustý. Winnipeg i díky Pavelcovu skvělému výkonu porazil Hurikány 4:1.

"Soupeř měl několik dobrých šancí, dokázal před naší brankou udělat závar, ale uměli jsme si s tím poradit. Je fantastické, že jsme dostali jen jeden gól," řekl spokojený Pavelec.

Také Vokoun slavil výhru

Na vítězství se podílel i další český brankář Tomáš Vokoun. Ten po druhé přestávce naskočil za zraněného Marca-Andrého Fleuryho a dvanácti zákroky dovedl Pittsburgh k těsné výhře nad Montrealem 1:0.

"Jako brankář musí být člověk připraven naskočit do branky kdykoliv. Šel jsem do zápasu za stavu 1:0, takže jsem samozřejmě nechtěl, abychom o náskok přišli. Povedlo se," těšilo Vokouna.

Třináctý triumf v řadě zařídil Tučňákům jedinou trefou zápasu nejproduktivnější hráč soutěže Sidney Crosby, jenž svou bilanci vylepšil na 15 gólů a 39 asistencí.

Góly Voráčka a Fleischmanna body nepřinesly

Gól a asistenci zaznamenal proti New Yorku Rangers Jakub Voráček, jeho Philadelphia však prohrála 2:5.

Poražen odjížděl z ledu také Tomáš Fleischman, který v zápase s Torontem otevřel v 7. minutě skóre, Florida totiž nakonec padla výsledkem 2:3.

Výsledky NHL:

Toronto - Florida 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 41. a 44. Lupul, 30. Phaneuf - 7. Fleischmann, 41. Matthias (Kuba). Střely na branku: 31:42. Diváci: 19.379.

Pittsburgh - Montreal 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 34. Crosby. Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh 20 minut, z 12 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 25:37. Diváci: 18.646.

Washington - NY Islanders 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Branky: 31. Ribeiro, 34. Carlson - 6. Grabner, 8. Bailey, 55. Tavares. Střely na branku: 22:31. Diváci: 18.506.

Carolina - Winnipeg 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 7. Tlustý - 14. O. Jokinen, 32. Enström, 37. Antropov, 53. E. Kane. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 39 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,4 procenta. Střely na branku: 39:35. Diváci: 16.225.

Vancouver - Columbus 1:0 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd: Lapierre. Střely na branku: 34:17. Diváci: 18.910.

Tampa Bay - Buffalo 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 17. Stamkos, 29. St. Louis - 57. Leopold. Střely na branku: 25:14. Diváci: 19.204.

St. Louis - Edmonton 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 12. a 24. Eberle, 26. Hall. Střely na branku: 43:19. Diváci: 17.260.

Chicago - Calgary 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 8. Leddy (Rozsíval), 38. Seabrook. Střely na branku: 35:16. Diváci: 21.790.

Philadelphia - New York Rangers 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: 38. Simmonds (Voráček), 47. Voráček - 15. a 48. Nash, 24. B. Richards, 26. Stepan, 53. Kreider. Střely na branku: 34:31. Diváci: 19.961.

1. Vancouver 33 18 6 9 88:85 42
2. Minnesota 31 19 2 10 86:75 40
3. Edmonton 32 12 7 13 77:91 31
4. Calgary 31 12 4 15 85:105 28
5. Colorado 31 11 4 16 79:100 26