Další ztracené vítězství! Češi prohráli s Dánskem na nájezdy

FOTO Zase ty nájezdy! Dánové vyučili Růžičkovy hochy
Nevěřícný pohled Ondřeje Němce symbolizuje pocity českých hráčů ze závěru utkání, které za stavu 3:1 v závěru nedokázali dovést do vítězného konce a prohráli v nájezdech.
Češi nastoupili bez nemocného útočníka Hertla, naopak nechyběli uzdravení Sobotka (na snímku) s Hudlerem....
... a nově se do sestavy zařadil Vondrka.
Po opatrném úvodu se Růžičkův tým prosadil v páté minutě při vyloučení Nicklase Jensena. Nejdříve ještě gólman Nielsen kryl Jágrův pokus, ale na Klepišovu ránu od modré čáry už nestačil.
17. 5. 2014 18:20
Čeští hokejisté podlehli Dánsku 3:4 po nájezdech a zkomplikovali si tak cestu za postupem do vyřazovacích bojů.

Minsk - Čeští hokejisté na hokejovém šampionátu v Minsku potřetí prohráli, když senzačně podlehli Dánsku 3:4 po samostatných nájezdech. Je to vůbec první porážka s tímto soupeřem v historii.

Růžičkovi svěřenci přitom ještě pět minut před koncem vedli 3:1, jenže stejně jako proti Švédsku vítězství neudrželi a padli na penalty. Vítězný nájezd proměnil Mikkel Boedker, čeští exekutoři se netrefili ani jednou.

"Když nedáte ani jeden nájezd ze tří, těžko můžete vyhrát. V tom byl kámen úrazu," říkal po zápase v rozhovoru pro Českou televizí Jakub Klepiš.

Cesta českého výběru za postupem se tak hodně zamotává. Po pěti zápasech má na kontě jen sedm bodů, stejně jako Francie a Norsko. Právě s těmito soupeři Češi základní skupinu zakončí.

Skvělý český úvod

Češi vstoupili do utkání dobře. Hned v první přesilovce Klepiš poslal od modré dělovku, která skončila v síti.

V 7. minutě to bylo už o dva góly, když svěřenci Vladimíra Růžičky zvýšili využili další početní výhodu. Sobotka se zbavil obránce, sjel si z kruhu směrem k bráně a poslal Jágrovi ideální přihrávku, kterou česká šedesátosmička proměnila v gól.

Zámorský ve druhé třetině trefil tyč

To české hráče možná až moc uklidnilo a Dánové začali být lepším týmem. Jágr v 10. minutě nepokryl střílejícího obránce Lassena a Salák musel lovit puk z brány. Blízko k vyrovnání měli Dánové, když Boedker zasouval puk už do prázdné brány, ale za Saláka zaskočili obránci.

Na začátku druhé části prověřil Nielsena Klepiš, ale Dánové byli stále nebezpeční. Při Sobotkově trestu se nejdříve snažil vyrovnat Staal, vzápětí se vyznamenal Salák, který se po kombinaci soupeře přesunul a vykryl střelu Larsena. Pak přestřelil v dobré pozici Nicklas Jensen.

Češi se neprosadili při Hansenově trestu. Ve 32. minutě mohli ale zvýšit, když rána Zámorského od modré čáry skončila na levé tyči. Následně ještě pálili Červenka a Vondrka, pak střílel i Petružálek. Při Sekáčově trestu fauloval Boedker a při zkrácené přesilovce nesedlo zakončení Němcovi ani Jágrovi.

Nájezdy si zkusil i Jágr

Češi ve třetí třetině vedli opět o dva góly, když se trefil od modré Kindl. Stav 3:1 trval až do 56. minuty, kdy po kontroverzní situaci na brankovišti snížil Jesper Jensen.

Dánové se vrhli do útoku, odvolali gólmana a vyrovnání přišlo v poslední minutě, kdy volný kotouč dopravil do branky Bjorkstrand.

V prodloužení se snažily rozhodnout oba týmy, jenže neuspěli Sobotka ani Němec, na druhé straně zase pálili do Saláka Jensen a Staal.

O bod navíc si to tak mužstva rozdala v nájezdech. Boedker bekhendovým blafákem Saláka překonal, Klepiš ani Hudler úspěšní nebyli a srovnat sérii se nepovedlo ani Jágrovi. Proto šel druhý bod na dánské konto.

"Nechápu, co si mohou rozhodčí na této úrovni dovolit. Při té druhé brance jsem byl dánským hráčem v brankovišti atakován, nemohl jsem holí zasáhnout, k tomu nemám co víc říct," rozčiloval se po zápase český gólman Alexander Salák.

Mistrovství světa v hokeji v Minsku:

Skupina A:

ČR - Dánsko 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Klepiš (Jágr, Němec), 7. Jágr (Sobotka), 46. Kindl (Klepiš, Červenka) - 10. Lassen (Christensen), 56. J. Jensen (Staal, Hansen), 60. Bjorkstrand (Hansen, Madsen), rozhodující sam. nájezd Boedker. Rozhodčí: Kaval, Patafie (oba USA) - Carlson (Kan.), Semjonov (Est.). Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 6892.

ČR: Salák - Němec, Kindl, Vitásek, Ševc, Zámorský, Kolář II, Jordán - Jágr, Sobotka, Rolinek - Hudler, Červenka, Klepiš - Vondrka, Novotný, Sekáč - Petružálek, Jan Kovář, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Dánsko: Nielsen - Larsen, Lassen, Bruggisser, J. B. Jensen, Kristensen, O. Lauridsen, M. Lauridsen - Boedker, Green, Christensen - N. Jensen, Madsen, Hansen - Storm, J. Jensen, Bjorkstrand - Staal. Trenéři: Jan Karlsson, Theis Möller-Hansen a Tomas Jonsson.

1. Švédsko 5 4 1 0 0 14:6 14
2. Kanada 5 4 0 1 0 22:9 13
3. Francie 5 1 2 0 2 15:13 7
4. ČR 5 1 1 2 1 14:14 7
5. Norsko 5 2 0 1 2 14:15 7
6. Dánsko 5 1 1 0 3 12:17 5