V první repríze finále Jablonec doma zdolal Boleslav

27. 3. 2014 19:07
Radost fotbalistů Jablonce.
Radost fotbalistů Jablonce. | Foto: CPA Eduard Erben

Jablonec nad Nisou - Fotbalisté Jablonce porazili v úvodním čtvrtfinále Poháru České pošty Mladou Boleslav 2:0 a mají výhodnou pozici před odvetou, která se hraje za týden.

Obhájce triumfu rozhodl o výhře v závěru první půle, kdy se v rozmezí šesti minut trefili Brazilec Rossi a Jan Kopic. Boleslav utrpěla v šestém soutěžním zápase pod vedením koučem Karla Jarolíma první porážku a zatím jí nevychází odveta za loňské pohárové finále, které prohrála s Jabloncem po penaltovém rozstřelu.

Rozhodnutí padlo do poločasu

Boleslav přitom začala lépe a ve čtvrté minutě mohla otevřít skóre. Rosa předvedl povedené nůžky, ale radost mu zkazila tyč. V první půli byla k vidění řada nepřesností, přesto šli domácí do kabin s dvougólovým náskokem.

Nejprve ve 34. minutě Fantiš po dlouhém pasu do vápna přiťukl hlavou míč Rossimu a brazilský obránce či záložník halfvolejem zamířil přesně k levé tyči. O šest minut později si na zpětnou přihrávku do šestnáctky naběhl Kopic a zvýšil na 2:0.

"V prvním poločase jsme dobře bránili a musím pochválit kluky za krásné dva góly," řekl po zápase jablonecký trenér Roman Skuhravý.

Naopak Jarolím nemohl být spokojený. "První poločas jsme prospali, nemohli jsme se dostat do hry. Hráči nenaplnili nic z toho, co jsem si představoval," uvedl kouč třetího týmu ligové tabulky.

Tlak hostí dlouho nevydržel

Hostující kouč Jarolím udělal v poločase dvě změny a jeho svěřenci vstoupili do druhé půle aktivně. Jablonec se ale z tlaku rychle dostal a v 62. minutě mohl navýšit vedení. Čížkův centrovaný míč z přímého kopu propadl až na pravou tyč a na brankové konstrukci skončila i následná Benešova dorážka.

Boleslav se ještě snažila zkorigovat stav, ale Šultesova trefa čtvrt hodiny před koncem kvůli ofsajdu neplatila. "Víc jsme si nezasloužili. V poháru je odehraný poločas, za týden nás čeká odveta a stoprocentně budeme hrát jiným způsobem," podotkl Jarolím.

Jablonečtí, kteří v lize na třetí místo ztrácejí devět bodů a pohár je pro ně jedinou reálnou šancí, jak postoupit do příštího ročníku Evropské ligy, výhru zatím nepřeceňují. "Náskok je nadějný, ale žádné euforii nepropadám," podotkl Skuhravý.

Fotbalový Pohár České pošty - čtvrtfinále, první zápas:

Baumit Jablonec - FK Mladá Boleslav 2:0 (2:0)

Branky: 34. Rossi, 40. Kopic. Rozhodčí: Jech - Wilczek, Zeman. ŽK: D. Jarolím (M. Boleslav). Diváci: 1856.

Jablonec: Valeš - P. Eliáš, Beneš, Štochl, Jablonský - Kopic, Rossi, Loučka, Fantiš (71. Novák) - Čížek (88. Pázler), Třešňák (90. Kubista). Trenér: Skuhravý.

M. Boleslav: Miller - Bořil, Dosoudil, Kúdela, Rosa - Ščuk, D. Jarolím - Zahustel (46. Magera), Koreš (70. J. Eliáš), Štohanzl - Nešpor (46. Šultes). Trenér: K. Jarolím.