Další porážka. Hokejisté nestačili ani na Rusy

21. 12. 2014 14:11
Čeští hokejisté prohráli i svůj třetí zápas na Channel One Cupu, domácímu Rusku podlehli v Soči 2:3.
Souboj českých a ruských hokejistů - ilustrační foto.
Souboj českých a ruských hokejistů - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Soči - Čeští hokejisté prohráli i svůj třetí zápas na Channel One Cupu, domácímu Rusku podlehli v Soči 2:3 a stejně jako na Karjala Cupu skončí se ziskem jediného bodu poslední. Naopak Rusové domácí podnik ovládli bez ztráty kytičky.

Domácí celek během 25 minutě vybudoval tříbrankový náskok, ovšem nakonec se o výhru ještě báli. Kovář a Hrňa sice snížili, ovšem na víc se Růžičkův mančaft už nezmohl, a celkově tak čeká na vítězství v nové sezoně už šest utkání.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Rusové vedli 3:0

Češi na Rusko vyrukovali s rychlým střídáním, což přineslo ovoce v podobě sympatického tlaku, ten však brzy bez větších šancí opadl a naopak začali hrozit domácí. Ve 13. minutě dostal pěknou křižnou přihrávku Zaripov, ale jeho střelu z voleje Kovář ještě zpacifikoval.

O chvíli později však už inkasoval, když se krátce po vypršení přesilové hry ujalo Kutuzovovo nahození od modré. Jako další zahrozilo duo Kalinin - Zajcev, ovšem úspěšnější byl půl minuty před koncem třetiny z brejku Grigorenko, jenž bekhendem zvedl puk nad Kovářovo rameno.

Rusové pokračovali v přesvědčivém výkonu i po přestávce, což z úniku podpořil třetím gólem Jakovlev. A když najížděl sám na Kováře i Zubov, zdál se být Růžičkův výběr pod hrubou dekou.

Drama k bodům nepomohlo

Jenže Češi nechtěli zakončit turnaj debaklem. Kovář v přesilovce povyjel zpoza branky a úspěšnou akcí u tyče vykřesal naději. Následně pálil z dobré pozice pod horní tyčku Horák, ale trefil jen připravenou Galimovovu lapačku. V úvodu třetí třetiny zase objel branku Smoleňák, jenže opět byl úspěšnější ruský gólman. Stejně jako ve dvojnásobné souboji se Zaťovičem.

Ve 48. minutě se už Češi kontaktní branky dočkali. Zaťovič po dobré práci za ruskou svatyní předložil kotouč Hrňovi a ten premiérovou trefou v reprezentaci udělal ze zápasu drama. Závěrečný tlak si však už Češi nevypracovali. Kromě Kempného překvapivé tyčky měli další šance spíš Rusové, ale ani oni si už další zásah nepřipsali.

Hokejový turnaj Channel One Cup, součást Euro Hockey Tour:

Rusko - ČR 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Kutuzov (Zubov, Paršin), 20. Grigorenko (Paršin), 25. Jakovlev (Zaripov) - 32. Jan Kovář (Mozík), 48. Hrňa (Zaťovič). Rozhodčí: Sjöqvist, Linde (oba Švéd.) - Sadovnikov, Zacharenkov (oba Rus.). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 10.400.

Rusko: Galimov - Bělov, Čudinov, Kutuzov, Antipin, Zajcev, Denisov, Mironov, Zubarev - Zaripov, Šipačov, Karpov - Plotnikov, Averin, Mozjakin - Paršin, Zubov, Grigorenko - Jakovlev, Burmistrov, Kalinin. Trenéři: Oleg Znarok, Igor Nikitin a Ilja Vorobjov.

ČR: Jakub Kovář - Němec, Kempný, Kolář II, Mozík, Vitásek, Pláněk, Eminger, Polášek - Birner, Sobotka, Horák - Hrňa, Jan Kovář, Zaťovič - Valský, Klepiš, Smoleňák - Řepík, Filippi, Simon. Trenéři: Vladimír Růžička, Jaroslav Špaček a Ondřej Weissmann.

Finsko - Švédsko 3:2 po sam. nájezdech