4:3
Florida Panthers
32. Hartnell (Wennberg), 44. Jones (Dubinsky, Foligno), 48. Saad (Hartnell, Murray), rozhodující nájezd Dubinsky
12. Barkov (Jágr, Jokinen), 31. Trocheck (Petrovic), 55. Shaw (Bjugstad, Kulikov)

Dobrý večer, vítáme Vás u online reportáže ze zápasu zámořské NHL, ve kterém se na ledě Columbusu představí Florida s Jaromírem Jágrem. Utkání začne krátce po 21. hodině.

Florida s legendárním Jágrem v sestavě prožívá povedenou sezonu. Panteři drží v tabulce východní konference druhé místo a v posledních dvou zápasech zvítězili, nejdříve zdolali 3:1 Winnipeg, posléze přetlačili Arizonu 3:2. Columbus je čtrnáctý s desetibodovou ztrátou na play off.

V utkání s Winnipegem zařídil výhru svého týmu dvěma góly Jaromír Jágr, který zároveň trefami číslo 741 a 742 přeskočil v historické tabulce střelců NHL třetího Bretta Hulla. Před českým hráčem jsou v pořadí kanonýrů už jen dvě největší legendy soutěže - Gordie Howe (801 gólů) a Wayne Gretzky (894). Na statistiky Jaromíra Jágra v aktuální sezoně a jeho historické zápisy se můžete podívat v grafickém přehledu ZDE.

Jágr bodovoval i v dalším zmíněném utkání, když svému parťákovi z útoku Alexandru Barkovovi připravil rozdílový gól, který druhou trefou v zápase zvýšil na 3:1. "Všechno vidí. Mně stačí jít před branku, položit hůl na led a on mě najde," popsal Barkov situaci, která přesně vystihla spolupráci při vítězném gólu.

Sestava Columbusu

Korpisalo (McElhinney) – Murray, Jones, Paliotta, Savard, Ťutin, Prout – Jenner, Dubinsky, Atkinson – Hartnell, Wennberg, Saad – Calvert, Karlsson, Foligno – Bourque, Campbell, Rychel

Sestava Floridy

Luongo (Montoya) – Kulikov, Ekblad, Campbell, Gudbranson, Kampfer, Petrovic – Jokinen, Barkov, Jágr – Shaw, Bjugstad, Rau – Trocheck, MacKenzie, Smith – Wilson, McKegg, Thornton

"Byl to pro nás zápas, ve kterém jsme museli vyhrát," uvedl Jágr po utkání s Arizonou, který s Floridou vede Atlantickou divizi, ale od prvního nepostupového místa do play off je dělí jen deset bodů. A nyní tým vyrazil na sérii pěti utkání ven. "Střetneme se s těžkými soupeři, tabulka je vyrovnaná. Musíme si udržet vítěznou vlnu, protože každý okolo vyhrává," dodal český útočník, jemuž v historickém pořadí produktivity schází už jen čtyři body na vyrovnání třetího Gordieho Howea. "Doufám, že ještě nějaké body udělám. Chybí nám 22 utkání."

Jaromír Jágr, Florida Panthers (2015-16)
Jaromír Jágr, Florida Panthers (2015-16) | Foto: ČTK

Hokejisté již jsou připraveni na úvodní vhazování, za malou chvíli se začne!

Utkání právě začalo!

1.

Jako první se do útočného pásmo podíval Columbus, ke střele se ale domácí tým nedostal. Floridě se následně nepovedla rozehrávka, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Luongem.

2.

Po vyhraném vhazování domácích pálil bez přípravy od modré Savard, Luongo si připisuje první zákrok.

2.

Trocheck z Floridy se přiřítil do pásma Columbusu po levé straně, bekhendem ale zakončit nedokázal. Florida nicméně pokračuje v obléhání branky domácích.

3.

Gudbranson nahazoval na teč od modré čáry, jeho střela se ale ke Korpisalovi nedostala, Florida má ponechanou výhodu.

3.

Columbus je potrestán menším trestem, za krosček je vyloučen Paliotta.

3.

Domácím se ihned podařilo vyhodil, Florida musí přesilovku začít od vlastní branky.

4.

Panthers se již usadili v pásmu, Bjugstad pálil v pokleku z levého kruhu, jeho rána byla sražena do ochranné sítě.

4.

Přesilovku Floridy nyní hraje i Jaromír Jágr, ten číhal u branky na odražený puk, k dorážce se ale český hokejista nedostal. Columbus se opět osvobodil.

5.

Jágr se snažil vybruslit zpoza branky a zasunout kotouč za záda Korpisala, obrana Columbusu ale Jágrovi zakončit nedovolila. Nyní už domácí hrají v plném počtu.

6.

Florida pokračuje v tlaku, který si vytvořila v přesilové hře, Columbus ale přistupoval k hráčům Panthers včas a Korpisalo si žádný další zákrok připsat nemusel.

7.

Florida aktivně napadá, Comlumbusu se nedaří založit útočná akce.

7.

Florida vybojovala kotouč z rohu kluziště a do brankové příležitosti se dostal Barkov, ten ale v pokleku pálil jen do betonů Korpisala.

7.

Probíhá komerční přestávka. Na střely prozatím vede Florida 4:1.

8.

Jágr spěchal za nastřeleným kotoučem a ztížil domácím rozehrávku, útočnou modrou ale nakonec Florida neudržela a musí se vracet.

8.

Střelu z poloviny hřiště Korpisalo bezpečně sráží vyrážečkou do rohu kluziště.

9.

Po sražené střele Kampfera ještě z otočky pálil floridský Bjugstad, ale nepřesně.

10.

Columbus se po delší době podíval do pásma Floridy, nic tam ale nepředvedl a kotouč pouze tahal podél mantinelu.

11.

Bourque pálil z mezikruží pouze do chráničů hostujícího obránce, Luongo opět zasahovat nemusel.

12.

Na druhé straně kluziště ale musel být v pozoru Korpisalo, který zastavil ránu od Kulikova a pro jistotu přerušil hru.

12.

Barkov se snažil najít zpoza brány nabrusleného Jágra, jeho přihrávka ale na českou legendu neprošla.

12.

Florida vede 1:0! Krásná kombinace hostující první formace. Kotouč si postupně vyměnili všichni tři útočníci, největší zásluhu na brance má ale Jaromír Jágr, který vyslal finální přihrávku před brankoviště, kde se prosadil Barkov.

NHL: Ottawa Senators vs Florida Panthers (Jágr, Barkov, MacKenzie)
NHL: Ottawa Senators vs Florida Panthers (Jágr, Barkov, MacKenzie) | Foto: Reuters
13.

Florida je lepším týmem a pokračuje v obléhání branky Korpisala.

14.

Hostující McKegg se snažil prosadit podél pravého mantinelu, hostující obrana mu však vystavila stopku.

14.

Čtvrtý útok Floridy nicméně ještě pokračoval ve hře, McKegg dobře clonil před Korpisalem, brankář Columbusu se ale tentokrát překonat nenechal. Následuje komerční přestávka.

15.

Florida je zatím jasně aktivnější a lepší tým, čemuž nasvědčuje nejen brankové skóre, ale také počet střel na branku - Florida vede 11:1.

15.

Obranu hostů opět provětrává  Jágr společně s Barkovem, po jejich kombinaci se ale ani jednomu zakončit nepodařilo.

16.

Columbusu se nedaří dostat se do hry, nyní se zmohl jen na zakázané uvolnění.

17.

Rau zachytil rozehrávku domácích a z pravé strany centroval před branku, kotouč ale jen prolétl k protějšímu mantinelu.

17.

Hostující Wilson vyslal na Korpisala bekhendový pokus, se kterým si ale domácí brankář bez problémů poradil.

18.

Columbus bojoval v útočném pásmu u mantinelu o kotouč, ten je ale sražen mimo mantinely, bude se vhazovat ve středním pásmu.

18.

Luongo raději přikrývá odražený kotouč pod svou lapačku, vhazovat se bude po jeho levici.

19.

Nyní se už ale opět hraje na druhé straně, ránu od modré čáry tečoval MacKenzie mimo branku Korpisala.

20.

Domácí Karlsson se obtočil kolem branky Luonga a z otočky po zemi zakončoval, ani jeho rána ale mezi třemi tyčemi neskončila, Luongo má stále zapsaný pouze jeden zásah.

20.

Poslední minuta první třetiny ale patří domácím, kteří soupeře uzamkli v jeho pásmu. Ani jedno nahození od modré čáry se ale neujalo.

První třetina právě skončila.

Panteři byli v prvním dějstvím o poznání nebezpečnějším týmem. Hostující Luongo čelil za celou první třetinu pouze jedné přímé střele, na druhé straně Korpisalo musel zasahovat dvanáctkrát. Jeden kotouč ale Korpisalo za svá záda pustil, a to z hole Barkova po přihrávce Jaromíra Jágra.

Žhavá informace ze zámoří: český hokejový útočník Jiří Hudler byl v NHL vyměněn za dva výběry draftu z Calgary do týmu Florida Panthers, a stane se tak spoluhráčem Jaromíra Jágra! Více ZDE.

Právě začala druhá třetina!

21.

Columbus uspěl na vhazování ve středovém kruhu, jeho rozehra ale skončila na zakázaném uvolnění.

21.

Jokinen od mantinelu kotouč na Jágra nedostal, Florida rozjíždí akci od své branky.

21.

Barkov vypálil od levého mantinelu, Korpisalo jeho střelu betonem vyráží.

22.

Luongo si připisuje po dlouhé době zásah, nahození od modré čáry mu ale nenadělalo žádný problém, kotouč ukryl v lapačce.

22.

Tak pozor, branka nakonec neplatí. Trocheck vedl po levé straně rychlý protiútok Floridy, který sám úspěšně zakončil. Jeho střelu švihem k tyči propustil Korpisalo za svá záda. Domácí lavička si ale situaci nechala projednat u videorozhodčího, zda se při přechodu přes modrou čáru nejednalo o ofsajd, a branka právě z tohoto důvodu nebyla uznána!

23.

Florida je ale nadále aktivní a snaží se Korpisala překonat znovu a už regulérně.

24.

Nyní se to Floridě málem povedlo! Jágr si vybruslil od pravého mantinelu na střed hřiště, jeho střela příklepem byla sražena mimo, poté se ale ještě snažil puk dostat za brankovou čáru Jokinen a Korpisalo měl plné ruce práce!

24.

Je zde vynucená přestávka. Za brankou Korpisala prasklo plexisklo, které musí být vyměněno.

24.

Nyní je už vše v pořádku, činovníci na stadioně odvedli svou práci rychle. Pokračuje se ve hře.

25.

Luongo měl poprvé v utkání vážnější práci! Rána od modré čáry v podání Prouta byla tečována těsně mimo, poté ještě bekhendem dorážel Atkinson, Luongo byl u své tyče včas!

26.

Po nepřesné rozehrávce Floridy a zakázaném uvolnění se hra stěhuje opět před Luonga.

26.

Nyní vypálil tvrdě od modré čáry Paliotta, Luongo rozklekem jeho ránu kryje a přerušuje hru.

27.

Po střele Shawa se odrazil kotouč od Korpisala před brankoviště, Florida ale nedokázala puk dorazit. Poté ještě nahazoval od modré Ekblad do výstroje domácího brankáře.

28.

Dubinsky přešel skvěle přes útočnou modrou a chytrou přihrávkou vyslal do šance Atkinsona, tomu ale nevyšel forhendový blafák, dobře zasáhl hokejkou Luongo. Atkinson poté nedobrzdil a srazil Luonga k ledu, hostujícímu brankáři po souboji odletěla maska.

28.

Florida vyhrála vhazování ve své třetině a rychle se dostala dostala k domácí brance, Columbus vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

29.

V souboji u mantinelu srazil čistým hitem Gudbranson domácího Jennera.

29.

Na ledové ploše byl po tomto zákroku k vidění pěstní souboj mezi domácím Proutem a floridským Gudbransonem. Šarvátka skončila remízou. Oba kohouti jsou potrestáni a již sedí na trestné lavici.

29.

Prout ale obdržel o dvouminutový trest více a Florida hraje přesilovku.

29.

Panteři vyhráli vhazování a rozjeli přesilovkový kolotoč, Trocheck se dostal ke střele od levého kruhu, Korpisalo si připsal úspěšný zákrok.

30.

Nahození Campbella od modré skončilo na chráničích domácích, kteří se osvobozují.

31.

Columbus mohl udeřit v oslabení! Saad se řítil sám na Luonga, ale neuspěl!

31.

Florida vede 2:0! Panteři využívají početní výhodu. Jágr rozehrál přesilovku na modrou čáru na Petrovice, po jeho přihrávce pálil z mezikruží Trocheck, a ten se trefil těsně pod horní tyč!

32.

Columbus snižuje na 1:2! Domácí rychle reagují na nepříznivý stav! Florida nedokázala dostat kotouč ze svého pásma, Hartnell se zjevil sám před Luongem, povedeným blafákem floridského brankáře objel a poté dopravil kotouč za jeho záda!

32.

Před malou chvílí proběhla komerční přestávka, nyní se už opět hraje a je k vidění další pošťuchovaná za brankou Luonga.

32.

Columbus si zahraje početní výhodu, potrestán je Thornton za hrubost.

32.

Přesilovka ale domácím moc dlouho nevydržela, za sekání je potrestán Hartnell. Bude se hrát 4 na 4.

33.

Na ledě je nyní více volného prostoru, ani jednomu týmu se ale nedaří dostat do brankové příležitosti.

34.

Oba potrestaní jsou již na ledě, a tak je hraje opět v plném počtu.

34.

Hartnell se ale na trestnou lavici vrátí znovu, rozhodčímu se nelíbilo vražení na hrazení z jeho strany.

35.

Ekblad se pokusil o tvrdou střelu od modré čáry, při svém zakončení ale zlomil hůl.

36.

Floridě se přesilovka moc nedaří, Hartnell se už za malou chvíli vráti zpět na led. Hraje se ve středním pásmu.

36.

Hartnell naskočil do hry. Kotouč se dostal k Luongovi, který pro jistotu přerušuje hru. Následuje komerční přestávka. Střely na branku: Columbus 10 - Florida 23.

37.

Floridský Smith hledal před brankou MacKenzieho, puk z jeho hole ale jen proklouzal brankovištěm.

37.

Jágr nahodil kotouč do útočného pásma, Kulikov ale poté modrou čáru neudržel a Panteři musí začít znovu.

38.

Domácí Jones přebral kotouč na modré čáře a pohotově ho švihem posílal na branku Luonga, jeho střela se otřela o boční tyč!

39.

Columbus bude mít k dispozici další přesilovku. Za držení potrestán Kulikov.

39.

Florida ale rychle vybojovala ve svém pásmu puk a podnikla i nebezpečný útočný výpad. MacKenzie z levého kruhu zamířil do plastronu Korpisala.

40.

Probíhá poslední minuta druhé třetiny. Florida se dobře brání a nepouští Columbus do přesilovkové kombinace.

40.

V posledních sekundách Columbus svého soupeře ještě dokázal přitlačit, hostující bránící čtveřice ale nedopustila, aby Luongo musel zasahovat.

Právě skončila druhá třetina.

Druhé dějství už přineslo vyrovnanější partii, hned po dvou minutách překonal domácího brankáře Trocheck, jeho branka však nebyla videorozhodčím uznána pro ofsajd. Florida ale zásluhou Trochecka navýšila své vedení ve 32. minutě, když hosté využili početní výhodu. Krátce poté však Columbus rychle zareagoval a brankou Hartnella se vrátil zpět do utkání.

Právě začala třetí třetina!

41.

Columbus ještě pokračuje v přesilové hře, zbývá už jen ale pár sekund do vypršení trestu.

41.

V brankovišti Floridy proběhl velký závar, Luongo se ale zaskvěl proti pokusu Saada, dorážky domácích se neujaly.

42.

Florida se bude nadále bránit, za podražení je vyloučen Trocheck.

43.

Florida se dokázala osvobodit, Columbus musí přesilovku rozjíždět od své branky.

44.

Columbus vyrovnává na 2:2! Domácím se nakonec přesilovou hru podařilo využít, Dubinsky našel mezi kruhy Jonese, který střelou z voleje propálil Luonga!

45.

Početní výhodu si nyní zahraje pro změnu Florida, za nedovolené bránění je vyloučen domácí Paliotta.

45.

Columbus vyhazuje přes všechny čáry až za branku Luonga, útočnou akci Floridy rozjíždí Trocheck.

46.

Columbus jel v oslabení do protiútoku, střela Calverta ale byla zblokována.

46.

Jágr našel pasem Trochecka, jeho střelu bez přípravy srazil obětavý Jones do ochranné sítě.

47.

Domácí jsou kompletní a momentálně se usadili v pásmu Panterů.

48.

Columbus je povzbuzen vyrovnávací trefou a ubráněným oslabením, domácí mají navrch.

48.

Columbus jde do vedení 3:2! Domácím se podařilo vyhrát vhazování v útočné třetině, po nahození od modré čáry zůstal odražený kotouč volný před brankovištěm, kde se zorientoval nejrychleji Saad a puk uklidil do sítě.

49.

Florida se snaží o odpověď, Jágr společně s Barkovem motají hlavy domácím obráncům. Do šance se ale první formace Panterů neprosadila.

50.

Probíhá komerční přestávka. Střely na branku: Columbus 16 - Florida 26.

51.

Domácí Wennberg švihem ohrozil Luonga, ten se za jeho střelou jen ohlédl.

51.

Trocheckovi se na chvíli podařilo udržet útočné pásmo, chyběla mu ale podpora od spoluhráčů. Na druhé straně Luongo vyrazil kotouč do ochranné sítě.

52.

Barkov protečoval puk za branku Korpisala, tam se ale rychleji kotouče zmocnili domácí a posouvají hru do středního pásma.

52.

V hale to jen zahučelo, nahození od mantinelu proletělo brankovištěm Luonga.

53.

Floridě se zvýší šance na vyrovnání, Hartnell vyhodil kotouč mimo mantinely a odsedí si dvě minuty za zdržování hry.

53.

Početní výhodu musí začít Florida ze svého pásma, Columbus dokázal vyhodit přes všechny čáry.

54.

Ani teď se Floridě nepodařilo usadit kolem branky Korpisala. Domácí se dobře přesouvali, získali puk na své hole a znovu se osvobozují.

54.

Panteři se dopustili postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55.

Florida vyrovnává na 3:3! Panteři se prosadili v samotném závěru přesilovky! Bjugstad pálil z první od levého kruhu, Korpisalo vyrazil puk pouze před sebe a Shaw pohotovou bekhendovou dorážkou dostal puk do branky Columbusu!

56.

Columbus se nechce spokojit s prodloužením a kombinuje v pásmu Panthers.

57.

Saad obdržel pas od Wennberga, jeho rána ale končí na zadním mantinelu!

58.

Columbus je v náporu, domácí divácí svými hlasivkami ženou Blue Jackets za rozhodujícím gólem.

59.

Gudbranson napřáhl od modré čáry, proti jeho projektilu ale Korpisalo zasahovat nemusel.

60.

Probíhá poslední minuta normální hrací doby, momentálně se hraje ve středním pásmu.

60.

Columbus si zahraje na posledních 30 sekund třetí třetiny přesilovku! Kulikov vyhodil nechtěně kotouč ven z hrací plochy a je potrestán za zdržování!

60.

Florida vyhrála důležité vhazování a vyhodila kotouč přes všechny čáry.

Třetí třetina právě skončila!

Třetí perioda skončila výhrou 2:1 pro domácí, diváci v Columbusu tak uvidí atraktivní prodloužení 3 na 3.

Prodloužení právě začalo!

61.

Jones zavezl kotouč do pásma Floridy, Columbus prodloužení otevírá přesilovkou 4 na 3.

62.

Domácím se podařilo dostat kotouč do sítě, Luongo ležel bezmocně ve svém brankovišti a Atkinson baseballovým úderem sklepl puk za jeho záda. Bude se ale volat.

62.

Branka neplatí, Atkinson dopravil kotouč do sítě vysokou holí. Blue Jackets nicméně budou hrát ještě 25 sekund přesilovku.

62.

Jones nabil na střelu z voleje Wennbergovi, proti jeho projektilu se dokázal Luongo včas přesunout ke své tyči.

62.

Nyní pálil od modré Saad, po jeho ráně nastal v brankovišti Floridy veliký zmatek, Panteři ale nakonec dokázali puk vyhodit.

63.

Florida je kompletní, do přerušení se bude hrát 4 na 4.

63.

Foligno si nabruslil od levého mantinelu na střed kluziště, jeho střela švihem je zblokována hostujícím obráncem.

64.

Atkinson si blýskl hezkou individuální akcí, puk si posunul na forhendovou střelu, skvělý zákrok lapačkou předvedl Luongo!

64.

Barkov prohrál vhazování v útočné třetině a nyní se musí i s Jaromírem Jágrem bránit.

65.

Jágr si udělal prostor na levé straně, posunul si kotouč přes domácího obránce, zakončit se už ale Jágrovi nepodařilo!

65.

Foligno se ještě zkoušel prokličkovat do útočného pásma, v akci ho ale zastavuje siréna.

Prodloužení právě skončilo. Zápas rozhodnou samostatné nájezdy.

Jako první se k nájezdu rozjede domácí Atkinson.

Atkinson se svým forhendovým blafákem neuspěl.

Za Floridu jel jako první Barkov, jeho Forsbergova klička se zastavila na tyči!

Neprosadil se ani Wennberg z Columbusu, Luongo přesně zasáhl.

Jako další v pořadí jel Bjugstad, jeho hezký blafák skončil rovněž na tyči! Velká smůla pro Floridu.

Domácí Dubinsky se nemýlil a Columbus vede! Florida musí nyní proměnit.

Trocheckovi se ale zakončit nepodařilo!

Konec zápasu! Po samostatných nájezdech vítězí Columbus!

Hezká hokejová podívaná skončila výhrou Columbusu v samostatných nájezdech, rozhodující branku zaznamenal domácí Dubinsky. Florida s Jaromírem Jágrem tak bere bod, česká hokejová legenda asistovala u první branky svého týmu.

Pro dnešek to je ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.