Zemřel bývalý volejbalový šampion Martin Jindra. Bylo mu pouhých 24 let

jšk
7. 12. 2023 19:36
Bývalý volejbalista Českých Budějovic Martin Jindra zemřel ve věku 24 let. Hráč, který nastupoval na pozici smečaře, vyrůstal na jihu Čech a s Jihostrojem dokonce vybojoval v roce 2019 mistrovský titul.
Martin Jindra
Martin Jindra | Foto: Jihostroj České Budějovice

O Jindrově úmrtí informoval extraligový klub na svých webových stránkách. "V našich vzpomínkách navždy zůstane jako nadaný volejbalista, kamarád, a především skvělý člověk," uvedli zástupci Jihostroje.

Českobudějovický rodák prošel všemi mládežnickými kategoriemi klubu a na krátko se probojoval až do A-týmu, se kterým v roce 2019 vybojoval dosud poslední mistrovský titul. Až do sezony 2021/22 nastupoval za prvoligový tým EGE, následně dal před další volejbalovou kariérou přednost studiu.

"Byl to skvělý člověk a úžasný kamarád, který nikdy neodmítl pomoci s čímkoliv. Neuvěřitelný volejbalista s nádherným talentem a i když začal později, tak se velmi rychle stal oporou dorostu našich mládežnických družstev. Dodnes si pamatuji jeho akce na Českém poháru žáků, kdy hrál na bloku a já poprvé viděl jeho herní talent, který byl bezesporu úžasný. Velmi jsem se těšil na jeho životní dráhu, která mohla být jakákoliv, jeho potencionál byl opravdu velký," napsal na sociální síti Vojtěch Zach, šéftrenér českobudějovické mládeže.

Poslední rozloučení proběhne v budějovickém kostele sv. Jana Nepomuckého v Českých Budějovicích, památku svého bývalého hráče uctí Jihostroj a jeho fanoušci minutou ticha před sobotním extraligovém utkání proti Ústí nad Labem.

"Pro mne osobně je to obrovská ztráta se kterou se bude těžké vyrovnat. Velmi myslím na rodinu Martina, které bych tímto chtěl vyjádřit upřímnou soustrast. Martin sice prožil nakonec kratší život než jsem doufal, ale i tak se zapsal do mnoha osudů a srdcí nás všech. Martine budeš mi chybět, nikdy nezapomenu," doplnil Zach.

 

Právě se děje

Další zprávy