Zdeněk Ondrášek

Ondrášek se vrací do Tromsö, norskému klubu se upsal do konce sezony

Útočník Zdeněk Ondrášek se po předčasném konci v týmu FCSB vrací do Tromsö. Norský klub dnes na svém webu informoval, že se s dvaatřicetiletým fotbalistou dohodl na smlouvě do konce sezony.

"Nemohli jsme se vyrovnat nabídkám, které měl z Polska, Rumunska nebo Indie. Ale řekl, že rozhodlo srdce," uvedl trenér staronového nováčka norské ligy Lars Petter Andressen.

Ondrášek po neúspěchu v Konferenční lize skončil v FCSB

Český útočník Zdeněk Ondrášek podle rumunských médií předčasně skončil v týmu FCSB. Klub se s dvaatřicetiletým fotbalistou po neúspěchu v předkole Evropské konferenční ligy dohodl na ukončení smlouvy.

Ondrášek přišel do FCSB na konci června a od začátku čelil kritice výstředního majitele klubu Gigiho Becaliho. Osudným se sedminásobnému reprezentantovi stalo vyřazení ve druhém předkole EKL s Karagandou.

Klub se s bývalým hráčem Plzně, Českých Budějovic, Tromsö, Krakova nebo Dallasu dohodl na ukončení smlouvy s odstupným ve výši 80 tisíc eur (dva miliony korun). Ondrášek stihl za FCSB odehrát ve třech zápasech 110 minut.

Ondrášek se za Dallas trefil i ve druhém utkání MLS

Útočník Zdeněk Ondrášek skóroval za Dallas i ve druhém utkání nové sezony zámořské fotbalové ligy MLS. Český reprezentant v 83. minutě domácího zápasu s Montrealem snížil na 1:2, v nastavení pak po jeho efektní přihrávce vyrovnal na konečných 2:2 sedmnáctiletý náhradník Ricardo Pepi.

Před týdnem dal Ondrášek vítěznou branku v utkání Dallasu s Philadelphií, které skončilo 2:0, střelou zpoza velkého vápna. Dnes jednatřicetiletý český útočník snížil hlavou po centru z pravé strany, v 96. minutě pak přiťukl Pepimu míč na malé vápno patičkou.

V minulé premiérové sezoně v MLS vstřelil Ondrášek sedm gólů.