Ondrášek po sezoně ve Viktorii odchází do rumunského FCSB

ČTK ČTK
28. 6. 2021 15:45
Fotbalový útočník Zdeněk Ondrášek po jediné sezoně strávené v Plzni odchází z Viktorie opět do zahraničí a bude hrát za rumunský celek FCSB. O přestupu dvaatřicetiletého hráče informovali na svém webu Západočeši. Jeho nový klub oznámil, že Ondrášek dnes absolvoval lékařskou prohlídku a podepsal blíže nespecifikovanou smlouvu.
Zdeněk Ondrášek z Plzně slaví gól v duelu na hřišti Bohemians 1905
Zdeněk Ondrášek z Plzně slaví gól v duelu na hřišti Bohemians 1905 | Foto: ČTK

Ondrášek po zářijovém příchodu z Dallasu hrajícího zámořskou MLS nastoupil za Viktorii do 31 ligových zápasů a vstřelil v nejvyšší české soutěži šest gólů. V plzeňském dresu se mu po nadějném začátku angažmá přestalo dařit a vypadl ze základní sestavy. Do přípravy na novou sezonu se hráč s přezdívkou Kobra už se Západočechy nezapojil a klub mu dal svolení k hledání nového působiště.

"Na startu nové sezony jsme si vyhodnotili, že bude pro obě strany lepší, když se naše cesty rozejdou," uvedl na webu Viktorie generální ředitel klubu Adolf Šádek. "Měl dobrý začátek, potom se před něj dostal (Jean-David) Beauguel, který chytil šanci. Kobra (Ondrášek) pak přestal pravidelně nastupovat a bylo to pro něj těžké. Myslím si, že tohle bude pro obě strany nejlepší varianta," řekl před týdnem na startu přípravy trenér Michal Bílek.

Ondrášek, který má na kontě také sedm zápasů a dva góly v reprezentaci, se vloni vrátil do české nejvyšší soutěže po osmi letech. Předtím ji hrál za České Budějovice a jeho celková bilance se nyní zastavila na 112 startech a 28 brankách. V dalších letech působil v norském Tromsö, Wisle Krakov a Dallasu, nyní si vyzkouší nejvyšší rumunskou soutěž v dresu vicemistra, s kterým bude hrát také novou Evropskou konferenční ligu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

Běloruská běžkyně Cimanouská dorazila do polského azylu

Běloruská atletka Kryscina Cimanouská, která po konfliktu s vedením výpravy opustila olympijské hry v Tokiu, přistála na Varšavském letišti. Informovala o tom agentura Reuters. Atletka cestovala do Polska z Tokia přes Vídeň. Vracet do vlasti se nehodlá, v dějišti olympijských her požádala o polské humanitární vízum a je v péči polských diplomatů.

Podle serveru Flightradar24 odstartoval pravidelný let aerolinek LOT z Vídně do Varšavy zhruba v 19:20, v polském hlavním městě by tak měl přistával před půl devátou hodinou večerní.

Po odpoledním příletu do Vídně čekalo podle agentury AFP na Cimanouskou zvláštní vozidlo, které ji dopravilo mimo zraky čekajících novinářů. Na navazující let do polské metropole čekala ve zvláštním salónku pro VIP klientelu, uvedla agentura APA. Vyjádření médiím nedala.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 11 minutami

V ulicích Bejrútu se rok po výbuchu sešly tisíce Libanonců. Žádají potrestání viníků

Tisíce Libanonců se ve středu shromáždily poblíž bejrútského přístavu, aby si připomněli první výročí mohutné exploze, která si vyžádala životy více než 200 lidí, tisíce dalších zranila a zdevastovala rozsáhlé části města. Mnozí přitom volali po spravedlnosti. V přístavu před rokem vybuchlo velké množství roky špatně uskladněného dusičnanu amonného. Žádní vysoce postavení činitelé ale dosud nebyli postaveni před soud, což vedlo k četným protestům. Demonstrace se uskutečnila také u libanonského parlamentu. Bezpečnostní složky tam dav podle agentury Reuters rozháněly pomocí vodního děla a slzného plynu, zraněno tam bylo osm lidí.

Výbuch v bejrútském přístavu byl jednou z nejsilnějších nejaderných explozí, která byla kdy zaznamenána. Otřesy byly cítit až na více než 240 kilometrů vzdáleném Kypru. Vyšetřování nicméně postupuje pomalu, řada žádostí o odebrání imunity vysoce postaveným politikům a bývalým činitelům byla zamítnuta. Všichni lidé, které chtěli libanonští vyšetřovatelé vyslechnout, jakékoliv pochybení odmítli.

"Nezapomene a nikdy jim neodpustíme. Pokud je nebudou schopni postavit před spravedlnost, uděláme to sami vlastníma rukama," řekla Hijám Bikaíová. Byla oblečená v černém a držela fotografii svého syna Ahmada, který zemřel, když na jeho auto při explozi spadla zeď. Na velkém transparentu na budově u přístavu stálo: "Rukojmí vražedného státu".

Francouzský prezident Emmanuel Macron ve středu v Paříži na mezinárodní konferenci k prvnímu výročí výbuchu v Bejrútu přislíbil Libanonu finanční i hmotnou pomoc, včetně vakcín proti covidu-19. Řekl také, že libanonští lídři dluží svým občanům pravdu a kritizoval libanonské vládnoucí elity za neschopnost řešit ekonomickou krizi, která je označována za nejhorší od občanské války z let 1975 až 1990. Paříž se zavázala blízkovýchodní zemi poskytnout dalších 100 milionů eur (2,5 miliardy korun), které půjdou přímo "místní populaci", a 500 000 dávek vakcíny proti covidu-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy