Vrána se připojí k reprezentaci. Chceme mu dát šanci, prohlásil kouč Rulík

Sport ČTK Sport, ČTK
22. 4. 2024 18:05
Do přípravy hokejistů před mistrovstvím světa v Praze a Ostravě se zapojí i útočník Jakub Vrána, který dohrál sezonu v nižší zámořské soutěži AHL.
Radost Jakuba Vrány na MS 2019
Radost Jakuba Vrány na MS 2019 | Foto: Milan Kammermayer

Vítěz Stanleyova poháru z roku 2018 se k týmu přidá v úterý a mohl by nastoupit do přípravných zápasů proti Slovensku tento týden. 

"Během kempu v Českých Budějovicích jsme se společně s trenéry shodli, že si Kuba Vrána zaslouží šanci porvat se o místo v sestavě na mistrovství světa. Chtěli jsme, aby se zapojil co nejdříve do přípravy," uvedl generální manažer reprezentace Petr Nedvěd.

Vrána, bronzový medailista z mistrovství světa v roce 2022, je druhým hráčem ze zámoří, který se zapojí do přípravy týmu.

Na úterním srazu v Bratislavě se bude hlásit i mladý obránce David Špaček, který hrál také v AHL.

Osmadvacetiletý Vrána již v zámoří absolvoval výstupní zdravotní prohlídku a dnes přiletěl do Prahy. V sezoně odehrál 21 zápasů v NHL za St. Louis.

Většinu ročníku ale strávil na farmě v AHL v týmu Springfield Thunderbirds a ve 42 zápasech nasbíral 36 bodů (16+20).

"Kuba má za sebou sezonu, během které se neudržel v hlavním týmu NHL. Na farmě se mu ale začalo herně dařit a byl i produktivní," rekapituloval hlavní kouč Radim Rulík.

"I přesto, že většinu sezony strávil v AHL, mu chceme dát šanci v přípravném kempu. Chceme ho vidět v akci už během dvou zápasů na Slovensku," dodal trenér.

Vrána zatím odehrál za reprezentaci 29 zápasů a startoval na třech světových šampionátech. Pražský rodák je připraven o start na domácím MS zabojovat.

"Jsem rád, že mi trenérský štáb dal tuto šanci. I z toho důvodu jsem se snažil urychlit všechny procesy po konci klubové sezony, abych se k národnímu týmu mohl připojit už tento týden," prohlásil Vrána.

"Když se ukážu v dobrém světle, věřím, že dostanu šanci i příští týden v dalších třech zápasech v Brně," doplnil forvard, který má v NHL má na kontě 367 zápasů v základní části s bilancí 110 gólů a 99 asistencí.

V play off přidal ve 38 utkáních tři branky a pět asistencí. Stanley Cup získal před šesti lety s Washingtonem. Nastupoval také za Detroit.

V minulém soutěžním ročníku nastoupil do asistenčního programu NHL a hráčské asociace NHLPA, který pomáhá hokejistům i jejich rodinám v případě psychických problémů, závislostí a dalších záležitostí. 

 

Právě se děje

Další zprávy