Vondroušová si Porsche neodveze. Ani Šwiateková. Ukrajinská jízda pokračuje

ČTK Sport ČTK, Sport
20. 4. 2024 19:05
Česká tenistka Markéta Vondroušová si o titul na turnaji ve Stuttgartu nezahraje. V semifinále s Martou Kosťukovou z Ukrajiny sice dokázala v prvním setu vymazat ztrátu 1:5, ale nakonec prohrála 6:7 a 2:6.
Ukrajinka Marta Kosťuková slaví vítězství nad Markétou Vondroušovou.
Ukrajinka Marta Kosťuková slaví vítězství nad Markétou Vondroušovou. | Foto: Reuters

Kosťuková ve finále nastoupí proti Jeleně Rybakinové z Kazachstánu, která porazila 6:3, 4:6 a 6:3 světovou jedničku Igu Šwiatekovou. Polskou hvězdu tak připravila o šanci získat ve Stuttgartu třetí titul za sebou a odvézt si třetí luxusní auto značky Porsche.

Rybakinová si připsala páté vítězství nad světovou jedničkou v kariéře a hned ve čtyřech případech jej zaznamenala proti Šwiatekové. Polské soupeřce také oplatila porážku z finále únorového turnaje v Dauhá.

Vondroušové, která v Německu startuje po měsíční pauze, vstup do zápasu nevyšel. Wimbledonská šampionka prohrávala 1:5, ale odvrátila tři setboly a čtyřmi gamy za sebou vyrovnala a následně vybojovala tie-break. V něm však prohrála 2:7.

Druhá sada začala pro Vondroušovou stejně nepříznivě jako první a opět prohrávala 1:5. Tentokrát už česká tenistka zápas zdramatizovat nedokázala a Kosťuková postoupila do třetího finále v kariéře. V něm bude usilovat o druhý titul, poprvé triumfovala před rokem v Austinu.

Tenisový turnaj žen ve Stuttgartu (antuka, dotace 922.573 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Kosťuková (Ukr.) - Vondroušová (6-ČR) 7:6 (7:2), 6:2, Rybakinová (4-Kaz.) - Šwiateková (1-Pol.) 6:3, 4:6, 6:3.

 

Právě se děje

Další zprávy