Formule 1 prohnala motorku a zahrála hymnu. Stejný vůz se představí i v Praze

Radek Vičík Red Bull Content Pool, Radek Vičík
Aktualizováno 4. 6. 2024 17:54
Zaplněným ochozům Olympijského stadionu v polské Vratislavi se ve velké show představil monopost formule 1, plochodrážní motorka a dokonce i sportovní letadlo. To vše v rámci show Red Bull Speed Ways. Stejný vůz F1 se bude 17. srpna prohánět ulicemi pražského Karlína jako hvězda Red Bull Showrun.
Řádění formule 1, plochodrážní motorky i letadla na stadionu ve Vratislavi | Video: Red Bull Content Pool

Stadion ve čtvrtém největším polském městě hostí plochodrážní tým Sparty. Místo několikanásobných šampionů země však po oválu jel pouze domácí jezdec Maciej Janowski.

Toho však proháněl David Coulthard v monopostu Red Bull RB7, s nímž v roce 2011 získal Sebastian Vettel svůj druhý titul mistra světa.

Ale to nebylo vše. Nad stadionem zakroužil letoun Lukasze Czepiely. A protože to je speciál STOL (Short Take Off and Landing - krátký vzlet a přistání), polský letec se posadil na plochu hřiště, kde jinak hrají své zápasy hráči amerického fotbalu Panthers Vratislav.

Na závěr se ještě ukázalo umění inženýrů Red Bullu. Ti dokázali vyladit otáčky motoru o výkonu 750 koní tak, že se ozvaly tóny písně "Jeszcze Polska nie zginela". Jinými slovy, stadionem ve Vratislavi se nesla polská hymna.

Stejný monopost F1 Red Bull RB7 už nebude 100 kilometrů od českých hranic, ale přímo v tuzemské metropoli. 17. srpna se v Praze ukáže v rámci Red Bull Showrun na Rohanském nábřeží v Karlíně.

Logo akce Red Bull Showrun Praha 2024
Logo akce Red Bull Showrun Praha 2024 | Foto: Red Bull

"Když přivezeme celou show do města, bývá to obvykle poprvé, co většina diváků naživo vidí závodní monopost. Když ho poprvé spatří a slyší zblízka, jsou šokováni, jak rychlý a hlasitý je. Na konci show vždycky jásají. A my jsme nadšení, že můžeme Red Bull Showrun představit právě v Praze," sdělil Chris Gregory z týmu Red Bull Racing.

Vedle vítězného monopostu uvidí fanoušci také nekonečné driftování v podání německého dua Red Bull Driftbrothers nebo na velmi odvážné kousky litevského freestylového kaskadéra Arase Gibiezi.

"Každý kluk asi byl v životě fascinován formulí 1 a uměním pilotů, kteří bravurně zvládají tyto neuvěřitelně silné stroje. Bude zajímavé vidět v Karlíně monoposty mistrů světa, těším se na to," uvedl Ondřej Gros, starosta městské části Praha 8.

"Těší mě, že letos show přivítáme u nás a osmička bude chvíli středobodem dění a v ´záři reflektorů´. Obecně máme u nás rádi klid, tady ale rádi uděláme výjimku i za cenu trochu dočasného nepohodlí," dodal místostarosta Prahy 8 Radomír Nepil.

Formule 1 Red Bull se vrátí do Prahy po třech letech. V roce 2021 natáčeli představitelé týmu v hlavním městě reklamní videoklip, během něhož se vůz projel v blízkosti Pražského hradu či po Karlově mostě.

 

Právě se děje

Další zprávy