Rudolf Černík Rudolf Černík
11. 3. 2024 16:23
Podívejte se na sestřih utkání německé ligy, v němž fotbalisté Leverkusenu porazili Wolfsburg. Notně k tomu přispěl i český útočník Patrik Schick.
Sestřih utkání Leverkusen-Wolfsburg | Video: Asociated Press

Bayer v neděli hostil soupeře coby vedoucí tým tabulky a po sobotní vysoké výhře Bayernu 8:1 nad Mohučí chtěl znovu vrátit náskok na mnichovský celek na deset bodů.

Jenže "Vlci" odolávali, ve 22. minutě jim po ráně Floriana Wirtze pomohla i tyč.

Jeden z klíčových okamžiků přišel ve 28. minutě. Schick vystihl zpětnou přihrávku soupeře, u míče byl dřív než Moritz Jenz, píchl si ho kolem něj a omaskovaný obránce mu přišlápl špičku kopačky. Jenz viděl žlutou kartu, a protože už jednu měl, pakoval se po červené ze hřiště.

Leverkusen využil přesilovku záhy. Alejandro Grimaldo nadchl parádní akcí, když se úžasně uvolnil patičkou a jeho následný centr uklidil hlavou do sítě Nathan Tella.

Ve druhé půli favorit proti oslabenému soupeři vítězství pojistil v závěru druhým gólem, v 86. minutě se prosadil Wirtz.

To už byl Schick na střídačce, místo uvolnil o osm minut dříve Borjovi Iglesiasovi.

Další český útočník Adam Hložek naopak přišel na trávník v 90. minutě, jeho krajan Matěj Kovář nebyl ani mezi náhradníky.

Leverkusen si v Bundeslize připsal šestou výhru v řadě, v probíhající sezoně stále neprohrál ani jeden soutěžní zápas a jeho série se natáhla na 36 utkání.

O titulu ale pořád nechtějí v BayAreně mluvit. "Abych byl upřímný, ještě bych s tím chvíli počkal," prohlásil kouč Xabi Alonso.

"Myslím, že tak v dubnu bude ten správný čas, ještě stále máme dost zápasů. Ten příští bundesligový ve Freiburgu, pak máme Hoffenheim. Chceme jít krok za krokem. Jasně, situace je skvělá, ale bereme to tak, že nic nemáme jistého," doplnil stratég Leverkusenu.

Jeho tým je navíc ve hře o trofej i v Německém poháru, kde ho v semifinále čeká druholigový Düsseldorf, a v Evropské lize, v níž v prvním duelu osmifinále uhrál remízu 2:2 na půdě Karabachu.