VIDEO Rosický v přípravě září, zařídil už čtyři branky

Sport Sport
22. 7. 2013 14:21
Český záložník Tomáš Rosický nahrál v přípravě už na čtvrtý gól Arsenalu. I díky němu má Olivier Giroud na kontě už šest branek.
Tak Rosický nahrál Giroudovi na jeho šestý gól v přípravě | Video: Sport

Nagoya - Parádní formu má v přípravě na novou sezonu český záložník Arsenalu Tomáš Rosický. Branku sice ještě nevstřelil, ale za tři poločasy už stihl čtyři připravit.

Naposledy v pondělí se podílel asistencí na výhře (3:1) Arsenalu nad Nagoyou, tedy týmem, který před osmnácti lety koučoval stávající trenér Arsenalu Arséne Wenger.

Z pasu českého reprezentačního kanonára stejně jako při utkání s výběrem Vietnamu těžil francouzský forvard Olivier Giroud, který už ve třetí minutě hlavičkou zužitkoval centr Rosického z pravého křídla. Pro Girouda to byla už šestá trefa ve třech přípravných zápasech.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy