VIDEO Rosický v přípravě září, zařídil už čtyři branky

Český záložník Tomáš Rosický nahrál v přípravě už na čtvrtý gól Arsenalu. I díky němu má Olivier Giroud na kontě už šest branek.
Tak Rosický nahrál Giroudovi na jeho šestý gól v přípravě | Video: Sport

Nagoya - Parádní formu má v přípravě na novou sezonu český záložník Arsenalu Tomáš Rosický. Branku sice ještě nevstřelil, ale za tři poločasy už stihl čtyři připravit.

Naposledy v pondělí se podílel asistencí na výhře (3:1) Arsenalu nad Nagoyou, tedy týmem, který před osmnácti lety koučoval stávající trenér Arsenalu Arséne Wenger.

Z pasu českého reprezentačního kanonára stejně jako při utkání s výběrem Vietnamu těžil francouzský forvard Olivier Giroud, který už ve třetí minutě hlavičkou zužitkoval centr Rosického z pravého křídla. Pro Girouda to byla už šestá trefa ve třech přípravných zápasech.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy