Ve znamení trojek: Brazilci rozdrtili na Poháru FIFA Japonce

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
15. 6. 2013 22:53
Fotbalisté Brazílie v prvním zápase domácího Poháru FIFA s přehledem smetli Japonsko 3:0.
Brazilský Neymar se raduje z gólu na konfederačním poháru FIFA v Brazílii 2013
Brazilský Neymar se raduje z gólu na konfederačním poháru FIFA v Brazílii 2013 | Foto: Reuters

Brasília - Fotbalisté Brazílie vstoupili do Poháru FIFA suverénním vítězstvím 3:0 nad Japonskem.

Tradiční turnaj nejlepších zemí jednotlivých kontinentů a pořadatele nejbližšího světového šampionátu otevřel gólem už ve třetí minutě hvězdný Neymar, druhou branku přidal ve třetí minutě druhé půle Paulinho. Večer ve znamení trojek završil ve třetí minutě nastavení Jo.

V neděli nastoupí také Španělé

V neděli pokračuje Pohár FIFA, který slouží i coby generálka pro stadiony určené pro pořádání MS, dalšími dvěma zápasy - ve skupině A se představí Mexiko proti Itálii, ve druhé skupině pak mistři světa i Evropy Španělé proti Uruguayi.

Už ve třetí minutě ukázala svá kouzla hvězdná posila Barcelony za 57 milionů eur, když střelou z hranice vápna vymetla pavučiny z japonské branky a sedmdesát tisíc fanoušků na Národním stadionu v hlavním městě Brazílie bylo v extázi.

Domácí "Kanárci" si na hřišti i nadále dělali, co chtěli, Japonci se dostali za celý zápas na dostřel k brance Julia Cesara jen dvakrát zásluhou trestných kopů Hondy. Jenže v 19. minutě nepřekonal Cesara, po změně stran pak nepropálil žluto-zelenou zeď.

Brazilci si hráli, ve druhé půli přidali další góly

Domácí tak měli spoustu času a možností se bavit fotbalem, leč další branky ne a ne přijít. Hráči i fantastičtí fanoušci se dočkali až krátce po změně stran, kdy se po centru Alvése trefil Paulinho.

V závěru sice hřiště kvůli menším zdravotním problémům opustil opěvovaný Neymar, domácí ale po krásné kolmici Oscara na střídajícího Joa přidali v nastaveném čase třetí branku.

Scolariho výběr tak parádně pokřtil nový stadion v Brasílii, v dalším zápase se postaví 19. června v derby Mexiku, tentokrát v šedesátitisícovém kotli stánku Castelao v Fortaleze.

Fotbalový Pohár FIFA - skupina A (Brasília):

Brazílie - Japonsko 3:0 (1:0)

Branky: 3. Neymar, 48. Paulinho, 90.+3 Jo. Rozhodčí: Proenca (Portug.). Diváci: 67.423.

Brazílie: J. César - D. Alves, T. Silva, D. Luiz, Marcelo - L. Gustavo, Paulinho - Hulk (75. Hernanes), Oscar, Neymar (74. Lucas) - Fred (81. Jo). Trenér: Scolari.

Japonsko: Kawašima - Učida, Jošida, Konno, Nagatomo - Hasebe, Endo (78. Hosogai) - Kijotake (51. Maeda), Honda (89. Inui), Kagawa - Okazaki. Trenér: Zaccheroni.