Salače o nejlepší výsledek sezony připravila soupeřova chyba, dojel čtrnáctý

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno před 26 minutami
Filip Salač si v předčasně ukončené Velké ceně Thajska dojel pro dva body za čtrnácté místo. Světovým šampionem v kategorii Moto2 se stal Japonec Ai Ogura.
Filip Salač
Filip Salač | Foto: ELF Marc VDS Racing Team

Salač se po startu držel na pátém místě. Jenže pak došlo k hromadnému pádu, kterému se musel český jezdec vyhnout. Tím pádem klesl na 25. místo.

To však 22letého jezdce nezastavilo a během Grand Prix se v konečném pořadí posunul o jedenáct příček kupředu na konečnou 14. pozici a z Thajska si veze alespoň dva body.

Původně dojel patnáctý, ale Jeremy Alcoba se nedostal do depa po předčasném ukončení závodu kvůli dešti.

Ogura si titul zajistil předčasně; dva závody před koncem sezony má na druhého Arona Caneta náskok 70 bodů, který už nejde překonat. Canetovi nepomohla ani dnešní výhra.

V elitní třídě MotoGP vyhrál obhájce titulu Francesco Bagnaia, který tak navázal na včerejší třetí místo ve sprintu. Druhý dojel lídr seriálu Jorge Martin. Oba jezdci v sedle Ducati nyní dělí 17 bodů.

Pokud Španěl ve zbývajících závodech (dva sprinty a dvě hlavní Grand Prix) dojede na druhém místě, tak Bagnaiovi k celkové triumfu nemusí stačit ani všechna vítězství.

Aktualizujeme…

Velká cena Thajska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Buriramu:

Moto3: 1. Alonso (Kol./CF Moto) 20:29,345, 2. Lunetta (It./Honda) -0,353, 3. Veijer (Niz./Husqvarna) -0,522, 4. Ortolá (Šp./KTM) -0,936, 5. Furusato (Jap./Honda) -1,683, 6. Muňoz (Šp./KTM) -2,492.

Průběžné pořadí (po 18 z 20 závodů): 1. Alonso 371, 2. Holgado (Šp./GasGas) 236, 3. Veijer 225, 4. Ortolá 204, 5. Muňoz 162, 6. Fernández (Šp./Honda) 153.

Moto2: 1. Canet (Šp./Kalex) 32:02,751, 2. Ogura (Jap./Boscoscuro) -3,684, 3. Ramírez (Šp./Kalex) -4,683, 4. Čantra (Thaj./Kalex) -5,799, 5. Moreira (Braz./Kalex) -6,172, 6. Guevara (Šp./Kalex) -6,405, …14. Salač (ČR/Kalex) -1 kolo.

Průběžné pořadí (po 18 z 20 závodů): 1. Ogura 261, 2. Canet 201, 3. García 179, 4. Aldeguer (oba Šp./Boscosuro) 175, 5. González (Šp./Kalex) 170, 6. López (Šp./Boscoscuro) 168, …16. Salač 61.