Red Spo
19. 8. 2008 6:31
1. Frodeno, 2. Whitfield, 3. Docherty
Hirokatsu Tajama (vlevo), Hunter Kemper a Frederic Belaubre dokončují plavecký úsek triatlonu. | Foto: Reuters

Peking - Český triatlonista Filip Ospalý v olympijském závodě nepřekvapil a skončil dvacátý.

Ze zlaté medaile se radoval s časem 1 hodina 48 minut 53 sekund Němec Jan Frodeno, druhý skončil Kanaďan Simon Whitfield, bronz získal Bevan Docherty z Nového Zélandu.

Český reprezentant byl po 1,5kilometrovém úseku plavání devatenáctý, po čtyřiceti kilometrech na kole zůstávala na čele velká skupina, ve které se pohyboval i Ospalý.

Ale po polovině desetikilometrového běžeckého úseku začal ztrácet a nakonec doběhl jako dvacátý.