Trapas slovenských fotbalistů. Gól od Rakušanů dostali šest sekund po výkopu

23. 3. 2024 21:12
Slovenští fotbalisté v přípravném utkání podlehli doma 0:2 Rakousku, které vstřelilo vítěznou branku už po šesti sekundách hry. Belgie nesplnila roli favorita a hrála bez gólů v Irsku.
Slovenský gólman Martin Dúbravka
Slovenský gólman Martin Dúbravka | Foto: Reuters

Rakušané předvedli na bratislavském Tehelném poli nevídaný vstup do utkání. Baumgartner se hned po rozehrávce rozběhl na bránu, přešel přes tři protihráče a přízemní střelou z 25 metrů překvapil gólmana Dúbravku.

"Baumgartner prošel velmi rychle, vystřelil a měl i trochu štěstí, že míč spadnul a zrychlil. Přesto jsme pak byli pořád ve hře," poznamenal po zápase Dúbravka.

Slováci, za které nastoupili i sparťan Haraslín a střídající slávista Tomič s libereckým Tuptou, skórovat nedokázali a pod italským koučem Calzonou utrpěli druhou domácí porážku. V 83. minutě navíc přidal pojistku Weimann.

V duelu Irsko - Belgie branka nepadla i proto, že domácí Ferguson neproměnil v první půli penaltu. "Rudí ďáblové" udrželi neporazitelnost i v 11. zápase pod vedením kouče Tedesca.

Poslední měření sil mezi Anglií a Brazílii v roce 2017 branku nenabídlo, dnes se ale "Kanárci" v závěru přece jen prosadili. V 80. minutě utekl za obranu Vinícius Júnior, jehož střelu vyrazil Pickford pouze k osamocenému Endrickovi.

Sedmnáctiletý talent, který v létě přestoupí z Palmeiras do Realu Madrid, pohodlně zakončil akci svého budoucího klubového spoluhráče a vstřelil první gól v dospělé reprezentaci. Výběr Albionu prohrál poprvé od čtvrtfinále mistrovství světa 2022, v němž nestačil na Francii.

Belgie nesplnila roli favorita a hrála bez gólů v Irsku. Branka nepadla i proto, že domácí Ferguson neproměnil v první půli penaltu. "Rudí ďáblové" udrželi neporazitelnost i v 11. zápase pod vedením kouče Tedesca.