Trable tenisového svazu rostou: nemá peníze na vrácení dotace a přišel o sponzora

ČTK ČTK
29. 3. 2024 18:53
Český tenisový svaz (ČTS) podle informací Radiožurnálu zřejmě nebude mít dost peněz na vrácení části dotace ve výši 29,7 milionu korun, které použil v rozporu se stanoveným účelem.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Na zaplacení částky má 30 dní, lhůta vyprší v polovině dubna. Kvůli machinacím s dotacemi svaz navíc přišel o podporu generálního partnera, společnosti Agel miliardáře Tomáše Chrenka.

"Je logické, že společnost Agel v reakci na aktuální dění pozastavila své generální partnerství a sleduje, jakým směrem se bude český tenis vyvíjet. Dojde-li k pozitivním změnám, bude ráda v podpoře českého tenisu pokračovat," řekl Chrenkův mediální zástupce Karel Tejkal Radiožurnálu.

Možnost, že by Chrenek pomohl tenisovému svazu s vrácením téměř 30 milionů Národní sportovní agentuře (NSA), Tejkal odmítl.

"Spekulace a informace o tom, že by on osobně, případně některá z jeho firem, měli uhradit Národní sportovní agentuře závazek Českého tenisového svazu, Tomáše Chrenka rozesmály," prohlásil.

Nejmenovaný člen vedení ČTS řekl Radiožurnálu, že svaz momentálně disponuje částkou 2,7 milionu korun.

Pokud peníze nevrátí, obrátí se Národní sportovní agentura na finanční úřad, aby je po tenisovém svazu vymáhal.

Policie viní z podvodů se státními dotacemi v tenisovém svazu pět lidí v čele s jeho prezidentem Ivem Kaderkou. Ve vazbě je i člen dozorčí rady svazu Vojtěch Flégl. Oběma hrozí až desetileté vězení, trestnou činnost popírají.

Na svobodě jsou stíháni tajemník svazu Jakub Fastr, šéfka ekonomického oddělení Hana Baierová a někdejší elitní deblista Daniel Vacek, který trénuje daviscupového reprezentanta Tomáše Macháče.

Současnou situací a případným odvoláním Kaderky se bude zabývat mimořádná valná hromada svazu 7. června.

 

Právě se děje

Další zprávy