"Zranil mě i moji rodinu." Hvězdný trenér opustil Číňanku, aby mohl k Ósakaové

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
30. 9. 2023 10:47
Od léta stoupá její hvězda prudce vzhůru, zahrála si čtvrtfinále US Open a teď vyhrála i Asijské hry. Tenistka Čeng Čchin-wen platí ve dvaceti letech za největší čínský talent od éry legendy Li Na. Podíl na jejím vzestupu měl i trenér Wim Fissette, kterého angažovala v červnu. I přesto jejich spolupráce končí, hvězdný kouč podle zahraničních novinářů zrežíruje comeback Japonky Naomi Ósakaové.
Naomi Ósakaová, Wim Fissette
Naomi Ósakaová, Wim Fissette | Foto: Reuters

Měla by zářit štěstím, vždyť se právě zakousla do zlaté medaile pro nejlepší tenistku Asijských her. K tomu se blíží první dvacítce žebříčku WTA.

Přesto si postěžovala, že právě přišla o trenéra.

Fissette, který v minulosti vedl grandslamové šampionky Kim Clijstersovou, Viktorii Azarenkovou či Angelique Kerberovou, s ní podle zahraničních novinářů ukončil spolupráci, aby byl volný pro návrat Japonky Naomi Ósakaové, kterou před časem také trénoval. 

Kontrakt prý vypověděl jen pár dnů před odletem do Číny, kde se tenisový turnaj Asijských her odehrával. 

"Ukončil smlouvu, což je podle mě hodně nemorální. Nemůžu dělat nic jiného, než respektovat jeho rozhodnutí. Ublížil mě i mé rodině, už o něm raději nechci mluvit," nechala se slyšet Čchin-wen.

Belgický kouč, který před sedmi lety krátce zkoušel navázat spolupráci i s Petrou Kvitovou, se ke konci trénování s čínským talentem ještě nevyjádřil. Když se ale v létě 2022 po sérii neveselých výsledků loučil s Ósakaovou, naznačil, že se nerozešli úplně ve zlém.

"Bylo privilegium trénovat Naomi od roku 2019 a vidět, jak z ní vyrostla šampionka. Inspirovala celou novou tenisovou generaci," prohlásil. 

Ósakaovou pak několik měsíců připravoval její otec, poté otěhotněla a v červenci letošního roku porodila holčičku. Příští rok plánuje po mateřské pauze návrat na tenisové kurty a zdá se, že Fissette bude u toho.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy