"Kéž bys dostala rakovinu." Nosková byla po porážce v Tokiu pod nenávistnou palbou

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
29. 9. 2023 6:14
V pouhých osmnácti letech už poznala, jak vypadá odvrácená tvář tenisu. Po bolestivé čtvrteční porážce v Tokiu dostala Linda Nosková nenávistnou zprávu od neznámého anonyma. Ten jí přeje dokonce smrt. Tenistka vzkaz zveřejnila na sociálních sítích.
Linda Nosková
Linda Nosková | Foto: Reuters

Vsetínská rodačka svedla s mnohem zkušenější Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou tvrdou bitvu. Ve druhé sadě srovnala skóre, ale ve třetím setu dostala dokonce kanára.

Jako by to nebyla dostatečná lekce, další nepříjemné překvapení ji poté čekalo v telefonu, na Instagramu jí zasypala lavina nenávistných vzkazů od neznámého anonyma, který si říká "Tennis goat". 

"Máš gemboly a stejně prohraješ. Kéž bys dostala rakovinu a zemřela," neunesl porážku české hráčky zřejmě zhrzený sázkař. 

Nosková ale vzala celou věc s humorem a kopii obrazovku telefonu zveřejnila s úsměvnou poznámkou "kámoš". 

Příspěvek ale zaujal některé známé tenisové účty, které se aktuálně 44. hráčky světa zastaly.

"Tohle je nechutné číst. Je smutné, že je čím dál běžnější, že se sportovci s takovým obtěžováním denně potýkají. A to je Lindě teprve 18 let," napsal twitterový účet The Tennis Letter.

Česká tenisová naděje přitom prožívá solidní období. V poslední fázi letošního ročníku bojuje o první čtyřicítku rankingu, přestože je to teprve její první kompletní sezona mezi dospělými.

I přes vyřazení v osmifinále turnaje v Tokiu by si měla opět žebříčkově polepšit někam na 42. místo. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy