Zlomený Federer. V slzách se zhroutil do náruče Zvereva poté, co zrušil exhibici

mih mih
18. 12. 2019 15:50
Miluje tenis a ještě víc zbožňuje publikum. Tenisový idol Roger Federer tak dostal na konci listopadu pořádnou ránu, když musel kvůli nepokojům v Bogotě zrušit exhibici. Dokument ESPN nyní odhalil, jak se Švýcar v slzách choulí v náruči protihráče Alexandera Zvereva.
Roger Federer
Roger Federer | Foto: Reuters

Hlavní město Kolumbie bylo jednou ze zastávek listopadové exhibiční tour Federera s německým mladíkem Zverevem. Společně projeli Jižní Ameriku a v Mexiku pak zapsali rekord, když se na jejich zápas přišlo podívat rekordních 42 517 diváků. 

V Bogotě byly také připraveny čtyři desítky tisíc fanoušků, už seděli na svých místech. Jenže ve městě mezitím došlo k nepokojům a demonstracím, při kterých tři lidé zemřeli a další byli zraněni. Policie nařídila zákaz vycházení a pořadatelé museli akci zrušit.

"Už jsme byli na kurtu, rozehřáli jsme se, byli jsme v dobré náladě," vzpomíná Federer v dokumentu stanice ESPN, která exhibiční šňůru obou tenistů monitorovala.

Švýcar pak dostal od pořadatelů smutnou zprávu, kterou sám musel oznámit nabitému stadionu. 

"Jsem šťastný, že jsem zpátky tady v Bogotě. Chtěl jsem se sem vrátit a hrát už dlouho před tím a se Sašou jsme byli na zápas připraveni. Proto je nám hrozně líto, že se utkání nemůže odehrát, ale někdy se takové věci dějí," řekl fanouškům.

Ti to vzali sportovně, ale samotný Federer nikoli. Pořad, který měl v úterý na stanici ESPN premiéru, odhalil video, na kterém dvacetinásobný grandslamový šampion v šatně po tomto proslovu pláče. Zverev ho poplácával po ramenou a utěšoval.

"Měl to být zápas snů, moc jsem se na něj těšil. Cítil jsem, že se vnitřně rozpadám na kousky, emočně jsem se složil. Byl to příliš velký tlak a stres," přiznal poté Federer. 

Zároveň dodal, že doufá, že bude moci fanouškům zrušenou show vynahradit příští rok.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Fanoušci Slavie se na zápas Konferenční ligy v Istanbulu nepodívají

Fanoušci Slavie se nedostanou na první zápas úvodního kola vyřazovací fáze fotbalové Konferenční ligy na stadionu Fenerbahce Istanbul (17. února). Podle pražského klubu v Turecku kvůli pandemii covidu-19 platí na všechna utkání zákaz vstupu pro hostující příznivce.

Slavia vzhledem k vysokému počtu nakažených nepředpokládá, že by se aktuální opatření v Turecku ještě do začátku vzájemného duelu změnila. Čeští mistři tak na svém webu vyzvali fanoušky, aby do Istanbulu na zápas necestovali. Odveta v Edenu je na programu ve čtvrtek 24. února.

před 42 minutami

Štrasburk odsoudil Turecko za roční věznění novináře německého deníku Yücela

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) odsoudil Turecko za to, že v letech 2017 a 2018 věznilo bývalého dopisovatele německého deníku Die Welt, německo-tureckého novináře Denize Yücela. Novinář tehdy nebyl z ničeho obviněn, na svobodu se dostal po dlouhých politických sporech a po propuštění odjel do Německa. Jeho případ zhoršil vztahy mezi Berlínem a Ankarou.

Podle verdiktu ESLP Turecko porušilo Yücelovo "právo na svobodu" a "svobodu projevu a tisku" a novináře zadržovalo "bez přesvědčivého důkazu", který by dokládal jakékoliv provinění.

Odškodné, které mu turecký soud za roční vazbu přiřkl, je podle štrasburského soudu "zjevně nedostatečné a Yücel se může nadále považovat za oběť". ESLP nařídil Ankaře zaplatit Yücelovi odškodné 13 300 eur (325 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy