Zlomený Federer. V slzách se zhroutil do náruče Zvereva poté, co zrušil exhibici

mih mih
18. 12. 2019 15:50
Miluje tenis a ještě víc zbožňuje publikum. Tenisový idol Roger Federer tak dostal na konci listopadu pořádnou ránu, když musel kvůli nepokojům v Bogotě zrušit exhibici. Dokument ESPN nyní odhalil, jak se Švýcar v slzách choulí v náruči protihráče Alexandera Zvereva.
Roger Federer
Roger Federer | Foto: Reuters

Hlavní město Kolumbie bylo jednou ze zastávek listopadové exhibiční tour Federera s německým mladíkem Zverevem. Společně projeli Jižní Ameriku a v Mexiku pak zapsali rekord, když se na jejich zápas přišlo podívat rekordních 42 517 diváků. 

V Bogotě byly také připraveny čtyři desítky tisíc fanoušků, už seděli na svých místech. Jenže ve městě mezitím došlo k nepokojům a demonstracím, při kterých tři lidé zemřeli a další byli zraněni. Policie nařídila zákaz vycházení a pořadatelé museli akci zrušit.

"Už jsme byli na kurtu, rozehřáli jsme se, byli jsme v dobré náladě," vzpomíná Federer v dokumentu stanice ESPN, která exhibiční šňůru obou tenistů monitorovala.

Švýcar pak dostal od pořadatelů smutnou zprávu, kterou sám musel oznámit nabitému stadionu. 

"Jsem šťastný, že jsem zpátky tady v Bogotě. Chtěl jsem se sem vrátit a hrát už dlouho před tím a se Sašou jsme byli na zápas připraveni. Proto je nám hrozně líto, že se utkání nemůže odehrát, ale někdy se takové věci dějí," řekl fanouškům.

Ti to vzali sportovně, ale samotný Federer nikoli. Pořad, který měl v úterý na stanici ESPN premiéru, odhalil video, na kterém dvacetinásobný grandslamový šampion v šatně po tomto proslovu pláče. Zverev ho poplácával po ramenou a utěšoval.

"Měl to být zápas snů, moc jsem se na něj těšil. Cítil jsem, že se vnitřně rozpadám na kousky, emočně jsem se složil. Byl to příliš velký tlak a stres," přiznal poté Federer. 

Zároveň dodal, že doufá, že bude moci fanouškům zrušenou show vynahradit příští rok.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy