Nejhorší tenista historie? Fraška v Dauhá prý byla vsazená, Ukrajinec bral balík

Jiří Škuba Jiří Škuba
Aktualizováno 10. 12. 2019 20:00
Artem Bahmet je momentálně nejsledovanějším tenistou na internetu. A to přesto, že mu dělá problémy trefit se raketou do míčku. Ukrajinský mladík se proslavil naprosto otřesným výkonem, se kterým se snažil proniknout do hlavní soutěže turnaje Futures v Dauhá.
Artem Bahmet | Video: Youtube.com

Soupeř Krittin Koaykul, hrstka přítomných diváků a rozhodčí nevěřili vlastním očím, když se Bahmet pustil do prvních výměn. Stylem a kvalitou hry připomněl plážové bitvy v líném tenisu na dovolené u Baltu a trefit míček, to byl pro něj málokdy řešitelný problém.

Svůj boj o účast na turnaji s dotací 11 000 liber prohrál po 22 minutách, když neuhrál jediný ze 48 bodů. A to přesto, že Thajec na druhé straně kurtu brzy pochopil, že proti němu žádný Federer nestojí a balony směrem k Ukrajinci spíš pinkal.

Bahmet působil dojmem, že ve svém životě nedržel raketu v ruce, jeho přítomnost v oficiálním turnaji Mezinárodní federace je nepochopitelná.

Posměšky nad Behmetovým výkonem však záhy vystřídalo podezření, zda za jeho představením v Dauhá nejsou podvody se sázením. Zlí jazykové dokonce tvrdí, že Ukrajinec je ve skutečnosti tenisovým manažerem, který pouze využil nedostatku přihlášených do kvalifikace. Nejdřív si proti sobě vsadil a pak vzal raketu poprvé v životě do ruky.

Jediné, co pořadatelé turnaje vědí s jistotou, je fakt, že o Bahmetovi nevědí nic. V záznamech ITF o něm není jediná zmínka, nikdy neodehrál oficiální zápas a ani se nikdy neobjevil na žebříčku.

K podivnému zápasu později začaly prosakovat další informace. Na ruském online fóru, věnovaném tenisovým sázkám, se objevily příspěvky od údajných Behmetových kompliců. Ti tam také vyvěsili print screeny online tiketů, které byly vsazeny u jedné ze světových sázkových kanceláří.

Pokud jsou autentické, výherci si přišli na šedesát tisíc korun při přibližně polovičním vkladu. Čistý zisk tedy činí něco okolo třiceti tisíc. "Tyto peníze pokryjí cestu dvou lidí do Dauhá a týdenní ubytování ve fajn hotelu," napsal na forum jeden z uživatelů, přičemž další zisky se prý nabízejí díky tomu, že Bahmet a jeho parťák budou turnaj sledovat přímo na místě a předávat informace pro další sázky.

Komentátoři na ruském fóru vesele žertovali, že Bahmet ještě nikdy nehrál a ani pravidla neznal správně.

Což ovšem evidentně nevadí. Pokud kdokoli zaplatí vstupní poplatek ve výši přibližně 700 korun, může se přihlásit do kvalifikace jakéhokoli turnaje Futures, který má v losování volné místo.

To byl také hlavní motiv loni vydané knihy Chasing Points, kterou napsal britský tenista Gregory Howe. Ten vyhrál několik zápasů série Futures, což mu stačilo na vstup do kvalifikace okruhu ATP v Dubaji, kde například sdílel šatnu s Rogerem Federerem.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy