"Že mám bicepsy? Nestěžuju si, platí mi účty." Loučí se upřímná šampionka Serena

"Že mám bicepsy? Nestěžuju si, platí mi účty." Loučí se upřímná šampionka Serena
Poté, co vyhrála první US Open: "To je úžasné, teď mám dalších 363 dní na to kráčet si po světě jako úřadující šampionka."
O tom, že patří k nejbohatším sportovcům světa: "Nevěřili byste, ale já jsem skromná. Když jsem vyrůstala, rodiče do mě tlačili, že nemám být jako každý průměrný sportovec a co si vydělám hned utratit. To ve mně zůstalo, nechci mít všechno."
Odpověď na otázku, že měla v zápase štěstí: "Cože? Štěstí s tím nemá co dělat. Strávila jsem na kurtu tréninkem hodiny a hodiny a čekala, kdy to přijde."
O rodině: "Tenis je jen hra, ale rodina je navždycky. Na světě je víc věcí pro co žít než jen mlácení do míče."
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
před 8 hodinami
Projděte si největší hlášky americké tenistky Sereny Williamsové, které rámují její veleúspěšnou kariéru. Čtyřicetiletá hráčka v tomto týdnu oznámila, že na nejbližších turnajích ukončí své působení na profesionálním okruhu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Ondra na ME vyhrál semifinále boulderingu, Adamovská je ve finále obtížnosti

Lezec Adam Ondra vyhrál na mistrovství Evropy v Mnichově semifinále boulderingu a v podvečer bude bojovat o medaili. Finálovou účast si na Königsplatzu zajistila i Eliška Adamovská v disciplíně lezení na obtížnost, poté co obsadila v semifinále poslední postupové osmé místo.

Ondra, který má v boulderingu na kontě světový titul z roku 2014 a po dvou stříbrech z MS i ME, jako jediný z dvaceti semifinalistů dokázal "topovat" na dvou ze čtyř překážek. Na vrchol dosáhl na prvním a druhém boulderu, zbylé dva takzvané problémy nevyřešil. Dvojku ale zvládl jako jediný, na trojce zase uspěl pouze Ital Filip Schenk a čtyřka zůstala pro všechny lezce nezdolaná. V šestičlenném finále nechybí ani obhájce prvenství Jernej Kruder ze Slovinska, alespoň jeden "top" zaznamenalo osm lezců.

V obtížnosti skončila soutěž pro Michaelu Smetanovou, jež obsadila 18. pozici. V semifinále byla nejlepší slovinská hvězda Janja Garnbretová, ani olympijská šampionka ale nevylezla až na vrchol náročné cesty. Osmička nejlepších bude bojovat o medaile od 16:00, finále boulderingu začne v 17:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy