Zdravotní trable, rozpad manželství a teď zranění na kole. Tenista Rosol ukončil špatný rok operací

ČTK ČTK
20. 10. 2017 11:07
Pro tenistu Lukáše Rosola skončila sezona chirurgickým zákrokem. Ve čtvrtek se v olomoucké nemocnici podrobil operaci natržené Achillovy šlachy. Zranění si způsobil počátkem měsíce při tréninku na kole.
Lukáš Rosol
Lukáš Rosol | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Nevydařený rok zakončil tenista Lukáš Rosol operací Achillovy šlachy. Tu si poranil na začátku října při tréninku na kole.

"Když jsem zastavoval, nepovedlo se mi vytrhnout nohu z pedálu," prozradil Rosol. "Doufal jsem, že to nějak půjde. Zkusil jsem ještě turnaj v Moskvě, ale tam se ukázalo, že zranění je vážnější, než jsem si na první pohled myslel. Absolvoval jsem doma podrobná vyšetření a lékaři se rozhodli pro operaci," pokračoval Rosol.

Nohu bude mít šest týdnů v sádře, pak začne s postupnou rehabilitací. "Věřím, že se stihnu připravit na příští sezonu, v které je mým cílem návrat do první stovky žebříčku," doplnil aktuálně 204. hráč světa.

Letošní rok přitom začal na 113. pozici. Za důvody propadu označil dva faktory. Měl natržený břišní sval a už i předtím achilovku, k tomu se přidal rozpad manželství s Michaelou Ochotskou. Ve Wimbledonu uvedl, že v prvním půlroce prožíval nejhorší životní období.

Hrál letos převážně nižší challengerové turnaje a v hlavní soutěži na ATP Tour se objevil jen třikrát. V září byl členem daviscupového týmu, který prohrál v Nizozemsku. Češi tak podruhé v historii opustili elitní Světovou skupinu.

 

Právě se děje

Další zprávy