Zázračné dítě, píší ve Španělsku. Patnáctiletá Fruhvirtová vyhrála čtvrtý turnaj roku

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
15. 8. 2022 6:09
Hrála finále proti ostřílené Němce, která v minulosti okusila, jaké to je být světovou třiadvacítkou. Přesto si patnáctiletá tenistka Brenda Fruhvirtová počínala naprosto suverénně, Monu Barthelovou smetla 6:1 a 6:3 a ve švédskému Danderydu vyhrála už čtvrtý dospělý turnaj sezony. Ve Španělsku tak o ní začali psát jako o zázračném dítěti.
Brenda Fruhvirtová
Brenda Fruhvirtová | Foto: ČTK

Když se mladší ze sester Fruhvirtových letos dostane do finále nějakého podniku ITF, je z toho vždycky titul. Dvakrát vyhrála argentinský Tucuman, v červnu kralovala ve švýcarském Klostersu a v neděli ve švédském Danderydu. Dohromady z těchto čtyř tažení přišla jen o čtyři sety, jinak dominovala.

"Její výsledky jsou až děsivé. Vždyť letos startovala na osmi podnicích ITF a polovinu z nich vyhrála. Je to zázračné dítě světového tenisu," napsal o Češce španělský tenisový server puntodebreak.com.

Fruhvirtová dostala za další triumf na podniku s dotací 25 tisíc dolarů hned 50 bodů do žebříčku, což ji rázem vystřelilo do první třístovky žebříčku, kde je momentálně vůbec nejmladší hráčkou.

Ve Švédsku ji nerozhodila ani mnohem zkušenější soupeřka. Barthelová má na kontě čtyři tituly z okruhu WTA, dokonce i jeden z pražské antuky. Byla to ale Fruhvirtová, kdo jasně udával tempo hry a o sedmnáct let starší protivnici smetla.

"I když je jí teprve 15 let, podává dostatek důkazů o tom, že v ní je velký potenciál," chválí ji nadále Španělé.

V době, kdy se juniorky obvykle upínají k úspěchům na dívčích grandslamech, Fruhvirtové chybí pár desítek míst v žebříčku k tomu, aby si zahrála kvalifikaci dospělých podniků velké čtyřky.

O dva roky mladší sestra Lindy Fruhvirtové, která už sbírá zkušenosti i na okruhu WTA, přispěla k národnímu unikátu v ženském tenisovém žebříčku. 

Češky mají totiž kompletně pod palcem nastupující generaci. Sedmnáctiletá Linda Nosková je nejmladší hráčkou v první stovce, šestnáctiletý talent Sára Bejlek je zase nejmladší v první dvoustovce a Brenda Fruhvirtová si jako benjamínek podmanila první třístovku.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

O fotbalové MS 2030 se má ucházet i Ukrajina

Ukrajina by se měla spolu s Portugalskem a Španělskem ucházet o pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2030. S odvoláním na nejmenovaný zdroj o tom informovala agentura AP.

Portugalsko se Španělskem společnou kandidaturu připravovaly tři roky a ve středu ji oficiálně předloží v sídle UEFA v Nyonu. Obě země nyní k pořádání šampionátu přizvaly Ukrajinu, která od února čelí ruské invazi.

Oznámení by se měl přímo na místě zúčastnit i předseda ukrajinského fotbalového svazu Andrij Pavelko. Šestačtyřicetiletý činovník agentuře AP cestu do Švýcarska potvrdil, důvod však neuvedl.

před 1 hodinou

Vrchní státní zastupitelství zamítlo Mynářovu stížnost na postup kvůli skartované zprávě o Vrběticích

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Musk se snaží urovnat spor se sociální sítí Twitter. Společnost chce koupit za 44 miliard dolarů

Americký miliardář Elon Musk navrhl, že koupí internetovou společnost Twitter za původně dohodnutou cenu 54,20 dolaru za akcii, která celý podnik ohodnocuje na 44 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu korun). Informovala o tom v úterý agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Akcie Twitteru po zprávě prudce posílily a obchodování s nimi bylo přerušeno.

Musk se na koupi Twitteru dohodl letos v dubnu. V červenci však oznámil ukončení dohody, které zdůvodnil tím, že mu firma neposkytla údaje ohledně falešných a spamových účtů na své stejnojmenné sociální síti. Společnost Twitter následně Muska zažalovala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy