WTA Ósaka • 1. kolo • 11:19

Linda Fruhvirtová - Harriet Dartová

Přerušeno
Linda Fruhvirtová
Linda Fruhvirtová
1
5
7
0
Harriet Dartová
Harriet Dartová
1
7
5
0

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání prvního kola ženského tenisového turnaje v Ósace mezi Lindou Fruhvirtovou a Harriet Dartovou z Velké Británie. Zápas začal v pondělí 11. září v 11:19.

Lindě Fruhvirtové se v posledních týdnech vůbec nedaří, momentálně táhne nelichotivou šňůru sedmi porážek v řadě, přičemž naposledy se představil na US Open a v prvním kole uhrála proti favorizované domácí Američance Collinsové pouhé dva gemy. Poslední vítězství vybojovala pražská rodačka na konci června, v rámci kvalifikace na turnaj v Eastbourne porazila shodou okolností rovněž Britku McDonaldovou.

Linda Fruhvirtová

Česká republika

WTA: 68.

Věk: 18 let (1. 5. 2005)

Držení rakety: pravačka

Výška: 172 cm

Linda Fruhvirtová.
Linda Fruhvirtová. | Foto: Reuters

Harriet Dartová je členkou druhé světové stovky, aktuálně figuruje na 161. příčce žebříčku WTA. Rovněž sdmadvacetiletá tenistka se představila na US Open, ale ne v hlavním pavouku, protože neúspěšně absolvovala kvalifikace, po výhře nad Francouzkou Paquetovou nestačila na Belgičanku Wickmayerovou. Po grandslamu londýnská rodačka už stihla turnaj kategorie ITF v Tokiu, v roli favoritky vypadla v osmifinále na raketě Nizozemky Hartonové.

Harriet Dartová

Velká Británie

WTA: 161.

Věk: 27 let (28. 7. 1996)

Držení rakety: pravačka

Výška: 175 cm

1. kolo Australian Open 2020: Harriet Dartová
1. kolo Australian Open 2020: Harriet Dartová | Foto: Reuters

Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Linda Fruhvirtová.

Zápas začal.

0:15

Hned na úvod byla k vidění delší výměna, na jejímž konci Britce při forhendu pomohla páska, po vysokém úderu sokyně přešla k síti, odkud vypálila vítězný forhend na levou lajnu.

15:15

Přímý bod po podání ven z dvorce.

15:30

Opět Češka zvolila podání ven z dvorce, po němž v útočné pozici poměrně výrazně přetáhla forhend.

30:30

Obě tenistky si vytrvale střílely do bekhendu, až nakonec Harriet Dartová vyprodukovala nevynucenou chybu za základní čáru.

30:40

Brejkbol! Opět jsme měli možnost sledovat vyčkávanou z obou stran, tu ukončila Linda Fruhvirtová příliš dlouhým bekhendem.

40:40

Return britské tenistky doputoval do území pro čtyřhru. Shoda.

A:40

Výhoda putuje na konto české tenistky, jež se v tlaku rozhodla pro náběh na síť, odtud vyprodukovala forhendový winner na levou polovinu.

1:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

První gem střetnutí nakonec získává servírující Linda Fruhvirtová, která uspěla servisem na téčko, protihráčka přetáhla return.

0:15

S returnem pod nohy si sedmadvacetiletá Britka neporadila, forhend hraný brzy po odskoku usměrnila za vymezený prostor.

0:30

A další zaváhání Harriet Dartové druhým úderem ve výměně, tentokráte nedokázala přes pásku nasměrovat bekhend.

15:30

Bekhendový return doputoval za základní čáru.

30:30

Eso na téčko.

40:30

Harriet Dartová získává třetí fiftýn v řadě a disponuje gembolem, delší výměnu uzavřela soupeřka nepovedeným bekhendovým čopem do sítě.

40:40

I ve druhém gemu uvidíme shodu. Britka naběhla k síti v nepřipravené pozici, proti lobu hrála těžký volej přes hlavu do zámezí.

40:A

Premiérový brejkbol pro Češku! Volba kratšího forhendu vyšla na jedničku, zaskočená konkurentka odpověděla bekhendem do sítě.

2:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Linda Fruhvirtová odskakuje do vedení o brejk! Ve výměně od základní čáry diktovala tempo, finální bekhend sokyně s radostí nechala spadnout za zadní lajnu.

0:15

Třetí gem odstartovala osmnáctiletá rodačka z Prahy dvojchybou.

15:15

Tu okamžitě vykompenzovala, když po kvalitním servisu naběhla k síti a forhendem střílela do protipohybu soupeřky.

15:30

Znovu to byla Češka, jež byla ve výměně výrazně aktivnější hráčkou, bohužel závěrečný bekhend umístila do území pro čtyřhru.

30:30

Harriet Dartová se pokusila přejít do tlaku forhendem po pravé čáře, avšak netrefila ho vůbec dobře, míček napálila do autu.

30:40

Brejkbol. Sedmadvacetiletá londýnská rodačka potrestala kratší čop konkurentky, vítězný bekhend posadila do levého růžku.

2:1 Harriet Dartová získává gem.

Bohužel, Linda Fruhvirtová brejk nepotvrzuje. Poté, co return soupeřky přizvedla páska, tak musela zůstat u sítě, za bekhendovým prohozem po pravé lajně se natahovala marně.

0:15

Češka se parádně opřela do forhendového returnu zprava kros, soupeřka jenom ztlumila balónek před sebe.

15:15

Return z bekhendu doputoval za vymezený prostor.

15:30

Harriet Dartová si kvalitním podáním otevřela pravou polovinu, následně zaútočila bekhendem do deblového pásu.

30:30

Linda Fruhvirtová bojovala statečně, ale proti kratšímu forhendu inside out byla bezmocná, raketou na míček nedosáhla.

30:40

Bekhendový return po pravé lajně vyšel, na jedničku, Britka bekhendem minula, a to znamená, že čelí dalšímu brejkbolu.

40:40

Kratší return potrestala britská tenistka bez servítek, počkala na pohyb soupeřky a bekhendem mířila do jejího protipohybu.

A:40

Po brejkbolu uvidíme gembol, kdy česká tenistka chtěla přitlačit na pilu bekhendem, přičemž míček dopadl za základní čáru.

2:2 Harriet Dartová získává gem.

Je vyrovnáno. Harriet Dartové se vyplatila volby servisu do bekhendu protihráčky, return dopadl k zemi ještě na polovině české hráčky.

0:15

Linda Fruhvirtová v tlaku správně vystartovala k síti, velmi dobře zvládla i bekhendový volej, ale protihráčka jí posléze skvěle zahrála pod nohy, forhendový halfvolej již pásku nepřeletěl.

15:15

Chybovat nezapomněla ani Britka. U závěrečného bekhendu byla pozdě, ostrý křižný úder napálila daleko za základní lajnu.

30:15

Na druhý pokus osmnáctiletá rodačka z Prahy u sítě uspěla, po forhendu do levého rohu kontrolovala prohoz Britky do autu.

30:30

Od returnu útočila Harriet Dartová a pozici udržela až do závěru, za kratším bekhendem k pravé čáře se sokyně ani nenamáhala běžet.

40:30

Varianta servis - síť vyšla. První forhendový volej ještě protihráčka vybrala, proti tomu druhému už neměla nárok.

40:40

A další shoda. Londýnská rodačka v ofenzivě neměla slitování, získával čím dál tím větší tlak, aby ve finále vypálila forhend na volnou levou polovinu.

A:40

Po podání ven z kurtu následoval razantní forhend na druhou stranu, Harriet Dartová za míčkem běžela zbytečně.

3:2 Linda Fruhvirtová získává gem.

Proti returnu na tělo volila Linda Fruhvirtová úder do bekhendu britské konkurentky, ta uzavřela pátý gem nevynucenou chybou do sítě.

15:0

Dokonale si Harriet Dartová poradila s prudkým returnem soupeřky, po němž dokonce zvládla vyslat forhendový winner po pravé čáře.

30:0

Přímý bod po servisu ven z dvorce.

30:15

Britka zapisuje do statistik svou první dvojchybu.

40:15

Osmnáctiletá rodačka z Prahy chtěla zaútočit bekhendem k levé lajně, dobrému úmyslu se postavila do cesty síť.

40:30

Forhendový return po pravé čáře měl světové parametry, překvapená Britka reagovala dalekým bekhendem.

40:40

Harriet Dartová se na sebe zlobí, protože nedokázala využít ani druhý gembol. Ve výměně měla navrch, nakonec však pokazila forhend.

A:40

Je zřejmé, jak oběma tenistkám na dnešním zápase záleží. Sedmadvacetiletá rodačka z Londýna se po vítězném bekhendu levého růžku hlasitě povzbudila.

40:40

Hecuje se také česká tenistka, jež vytrvale bušila do defenzivní hry protihráčky, až ji nakonec přiměla k chybě při křižném bekhendu.

A:40

Vůbec poprvé v zápase byl k vidění kraťas a z bekhendu se o něj pokusila britská tenistka. Provedla jej skvěle, soupeřka k míčku doběhla pozdě.

40:40

Dlouhá šestá hra ještě bude mít své pokračování. Harriet Dartová zariskovala bekhendem po levé čáře, balónek skončil na pásce.

A:40

Varianta servis - volej vyšla na jedničku, po podání ven z kurtu Linda Fruhvirtová nemohla být u bekhendového voleje.

40:40

Parádní return z bekhendu po levé lajně, Britka musela hodně couvat a míček jenom poslala před vlastní nohy.

40:A

Brejkbol! Znovu Češka získala drtivý tlak hned z returnu. Smečí u sítě ještě neuspěla, následně chytře zkrátila hru a konkurentka zůstala stát na místě.

40:40

Ale ani Češka svou výhodu nevyužila, bojovala statečně, ale při forhendu do protipohybu zastavila pozdě a raketu natahovala do prázdného prostoru.

A:40

Bekhendový return skončil v síti.

40:40

Harriet Dartová si nyní nepočínala vůbec dobře. Získala tlak pro sebe, načež v nevhodnou chvíli volila kraťas, ten se vůbec nepovedl.

40:A

Opět příležitost k brejku. Linda Fruhvirtová dala forhendu perfektní razanci, u sítě potom kontrolovala lob sokyně směřující daleko za základní lajnu.

4:2 Linda Fruhvirtová získává gem.

Maratónský gem pro Lindu Fruhvirtovou, jež už podruhé získává výhodu brejku! Vůbec nemusela litovat kratšího returnu, protože soupeřka útočila bekhendem pod pásku.

15:0

Bekhendový return doplachtil za základní čáru.

15:15

Za bekhendovým returnem po levé lajně se Harriet Dartová jenom podívala.

30:15

Po kvalitním podání Češka vypálila ještě lepší forhend, zaskočená konkurentka usměrnila obranný bekhend pod pásku.

30:30

Laciná chyba české hráčky, jež si servisem opět vytvořila dobré postavení, načež zabila výměnu forhendem do sítě.

30:40

Brejkbol pro Britku, jež po kvalitním returnu vyslala ještě bekhend po levé lajně a konkurentka zareagovala nepřesným forhendem kros.

40:40

Skvělým servisem si Linda Fruhvirtová mohla dovolit náběh na síť, kde si nekompromisně počínala při forhendovém voleji.

40:A

Drama pokračuje a máme tu další výhodu brejkbolu, při zajímavé přestřelce byla česká tenistka tou, jež přepálila forhend.

40:40

Podobné příležitost Harriet Dartová musí využívat. U sítě vyprodukovala v tlaku slabý forhend, po němž zacouvala zpět k základní čáře, odtud vyslala forhend vedle pravé lajny.

A:40

Krátký a vysoký return byl vodou na mlýn pro osmnáctiletou rodačku z Prahy, která vyprodukovala forhendový winner po pravé čáře.

5:2 Linda Fruhvirtová získává gem.

Linda Fruhvirtová potvrzuje brejk a jediný gem ji dělí od zisku první sady! V další z mnoha přestřelka využila skutečnosti, že útočila, Britka se poslednímu forhendu neubránila a bekhendem hrála do deblového pásu.

15:0

Servisem ven z dvorce si britská tenistka otevřela pravou polovinu, kam bez větších problémů nasměrovala forhend.

30:0

Přímý bod po podání na téčko.

40:0

Druhý pokažený return v řadě, vypadá to na poklidné snížení v podání londýnské rodačky.

5:3 Harriet Dartová získává gem.

A skutečně přichází čistá hra, Linda Fruhvirtová odvrátila těžký bekhendový return za základní čáru, nyní se pokusí uzavřít set při vlastním servisu.

15:0

Česká hráčka začíná velmi dobře, balónek střílela vytrvale zleva doprava, konkurentka na závěr minula bekhendem.

30:0

Moc nechybělo. Teď tlačila Harriet Dartová, která finálním forhendem útočila do protipohybu sokyně, ale míček nepřeletěl síť.

30:15

Tentokráte si v tlaku londýnská rodačka počínala na jedničku s hvězdičkou, bekhendový kros zprava napálila mimo dosah soupeřky.

30:30

Zase Harriet Dartová úřadovala hned po returnu, svým třetím úderem ve výměně vypálila vítězný forhend na odkrytou pravou polovinu.

30:40

Rodačka z Londýna získává na returnu třetí bod v řadě a má brejkbol! Konečně sice útočila, ale nebylo jí to nic platné, když nakonec přetáhla forhend po pravé čáře.

5:4 Harriet Dartová získává gem.

Linda Fruhvirtová vedla 30:0, jenže od té doby prohrála čtyři fiftýny v řadě a připustila tím snížení na 4:5! Za bekhendem k pravé lajně se jenom podívala, stále však má možnost uzavřít sadu na returnu.

15:0

Přímý bod po servisu ven z dvorce.

30:0

Linda Fruhvirtová už se radovala ze zisku fiftýny, pak si ale uvědomila, že její poslední bekhend byl ohlášený jako příliš dlouhý.

40:0

Přímý bod po podání na téčko a tři gemboly.

40:15

Při prvním gembolu udělala Britka dvojchybu.

5:5 Harriet Dartová získává gem.

Harriet Dartová získává třetí gem v řadě a srovnává na 5:5! Druhé podání volila na jistotu, Češka přiriskovaným bekhendovým returnem zasáhla území pro čtyřhru.

15:15

Konečně Lindě Fruhvirtové vyšla útočná fáze, ze středu vyzkoušela kratší forhend k pravé lajně a protihráčku touto volbou dokonale zaskočila.

15:30

Sedmadvacetiletá rodačka z Londýna je znovu o krok napřed, uspěla odvážným forhendovým útokem doprava těsně nad síť, soupeřka balónek tečovala jenom rámem.

30:30

Přímý bod po podání na téčko.

30:40

Dvojchyba a brejkbol!

5:6 Harriet Dartová získává gem.

Trápení Lindy Fruhvirtové, zdá se, nebere konce. Při brejkbolu vypálila příliš nízký forhend, ze stavu 5:2 je rázem 5:6 a podávat půjde soupeřka.

15:0

Navíc Harriet Dartová nabrala obrovské sebevědomí. Po kvalitním podání vypálila bekhendem na pravou čáru a vyrazila na síť, kde vyprodukovala vítězný forhendový volej.

30:0

Sedmadvacetiletá rodačka z Londýna opět úřadovala, honila protihráčku zleva doprava, na závěr vypálila vítězný forhend do pravého růžku.

40:0

Tři setboly! Linda Fruhvirtová se nechtěla už jenom bránit, útočným bekhendem však střílela až za zadní lajnu.

40:15

Dvojchyba ještě prodlužuje úvodní dějství.

5:7 Harriet Dartová získává gem a set.

První sada patří Harriet Dartové, která přitom v jednu chvíli prohrávala už 2:5 a 0:30. Druhý setbol využila s velkým přehledem, od servisu útočila a uspěla forhendem na pravou polovinu, po němž Češka už neměla dostatek sil na obranný bekhend.

Začíná druhý set.

0:15

Harriet Dartová začíná přesně tam, kde v prvním setu skončila. V tlaku se rozhodla pro náběh na síť, bekhendový stopvolej provedla bezchybně.

0:30

Další fiftýn pro sedmadvacetiletou rodačku z Londýna, jež si opět skvěle připravila pozici a na závěr sokyni napálila forhend do protipohybu.

15:30

Linda Fruhvirtová zabodovala u sítě, kde nejprve chytře zkrátila hru, následně Britku prohodila bekhendovým volejem na levou polovinu.

15:40

Neúspěšná defenziva české tenistky, ta čelí dvěma brejkbolům. Bojovala statečně, ale příliš daleko za základní čárou, u kratšího bekhendu soupeřky tudíž neměla možnost být včas.

30:40

Ale ano, i pražská rodačka umí zaútočit. Z výšku se nejprve výborně opřela do forhendu a míček vystřelila doleva, forhendová rána na druhou stranu potom byla vítězná.

40:40

Shoda. Linda Fruhvirtová si pomohla servisem, načež zaútočila forhendem do protipohybu britské soupeřky.

A:40

Česká tenistka se opět trefila do prvního podání, vzápětí u sítě vypálila vítězný forhend na volnou pravou polovinu.

1:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Linda Fruhvirtová utekla ze dvou brejkbolů a konečně přerušila sérii ztracených gemů v řadě, útočila i při gembolu a Dartová na závěr přetáhla forhend.

0:15

S ostrým returnem si ještě Harriet Dartová poradila, proti dělovému bekhendu po levé lajně však střílela forhendem do autu.

15:15

Výborné podání na téčko základem k úspěchu, londýnská rodačka vzápětí namířila bekhend do protipohybu nasazené čtyřky.

15:30

Linda Fruhvirtová po celou dobu výměny udržela aktivní postavení, v samotném závěru konkurentka nepřehodila síť křižným bekhendem zleva.

30:30

Češka se pokusila o zkrácení hry hned při returnu, hodně nepovedený pokus sotva doletěl k síti.

30:40

Brejkbol! Linda Fruhvirtová statečně bránila a dočkala se odměny, když soupeřka nasměrovala nalitý forhend do pravého koridoru pro debl.

2:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Lindě Fruhvirtové jeden brejkbol stačil! Ve výměně nebyla aktivnější tenistkou, jenže Britka ne poprvé darovala soupeře důležité fiftýn zbytečnou chybou, v tomto případě forhendem do sítě.

0:15

Harriet Dartová se hecuje. Returnem získala tlak pro sebe, následně vypálila vítězný bekhend po levé čáře.

0:30

Zajímavá situace při následné výměně, kdy se Britka ani soupeřce neomluvila, když vítěznému bekhendovému voleji pomohla páska, naopak se znovu dost hlasitě zaradovala.

15:30

U sítě uspěla taktéž Linda Fruhvirtová, která dostala pobídku na vítěznou smeč a nezaváhala.

30:30

Obdobná situace i na druhé straně, kdy Češce pomohla k úspěchu při kraťasu páska a místo omluvy následoval radostný pokřik.

40:30

Třetí bod v řadě znamená gembol. S returnem si ještě Harriet Dartová poradila, vzápětí však bekhendovým čopem nepřehodila síť.

40:40

Dvojchyba a shoda.

40:A

Brejkbolem disponuje rovněž Britka. Pod tlakem bez problémů doběhla kraťas a útočila forhendem doleva, následně měla při smeči snadnou práci.

40:40

Bekhendový return vyletěl do deblového pásu.

A:40

Hodně odvážně si Linda Fruhvirtová troufla po vysokém returnu na forhendový volej, přičemž balónek napálila nechytatelně na pravou stranu.

3:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Pražská rodačka potvrzuje brejk a ujímá se vedení 3:0. Harriet Dartová sice plnila roli aktivnější hráčky, jenže finálním forhendem přestřelila vymezené území.

15:0

Servisem si Britka otevřela pravou polovinu kurtu, kam nechytatelným způsobem napálila forhend.

15:15

Harriet Dartová zkusila stejnou variantu, v tomto případě ovšem forhendem vystřelila balónek do zámezí.

30:15

S vysokým a krátkým returnem sedmadvacetiletá rodačka z Londýna poradila na jedničku, počkala na pohyb soupeřky a forhendem hrála na volnou polovinu.

40:15

Eso po servisu ven z dvorce.

40:30

Bekhendový return k základní čáře přinesl kýžené ovoce, britská tenistka odpověděla forhendem vedle pravé lajny.

40:40

Harriet Dartová znovu připouští shodu, když si podruhé v řadě neporadila se soupeřčiným returnem, forhendem hrála do sítě.

40:A

Brejkbol! Bekhendový return na tělo byl provedený bezchybně, zaskočení londýnská rodačka odehrála bekhend do výrazného autu.

40:40

Bekhendový return odletěl těsně vedle levé lajny.

40:A

Znovu Linda Fruhvirtová uspěla agresivním bekhendovým returnem k základní čáře, po němž Britka chybovala bekhendem hraným brzy po odskoku. Druhý brejkbol.

40:40

Ano, tohle se povedlo. Harriet Dartová perfektním kraťasem přitáhla protihráčku k síti, načež ji z voleje neomylně přelobovala.

A:40

Výhodu na svou stranu získává také britská tenistka, která se ani moc nezapotila, protože konkurentka po returnu zkazila snadný forhend.

40:40

Ovšem ani Harriet Dartová svou výhodu nevyužívá, když vyzkoušela těžký forhend po lajně pod velkým úhlem, míček umístila za základní čáru.

A:40

Linda Fruhvirtová cítila šanci, ve výměně byla tou, co útočí, bohužel závěrečný forhend zprava kros bohužel doletěl do zámezí.

3:1 Harriet Dartová získává gem.

Harriet Dartová na čtvrtý pokus získává svůj první gem ve druhé sadě, když jí vyšel těžký bekhend hraný poměrně dost u těla, protihráčka pak minula forhendem.

15:0

Bekhendová přestřelku pro Češku, jež nechala vymýšlet konkurentku, která nakonec napálila balónek do středu sítě.

15:15

Tentokráte si rodačka z Prahy počínala pod tlakem o poznání hůře, u posledního bekhendu byla pozdě a míček napálila do pásky.

30:15

Přímý bod po servisu na téčko.

30:30

Ostřejší forhendový return spadl přesně na pravou lajnu, Linda Fruhvirtová na dlouhou ruku přetáhla obranný bekhend.

30:40

Harriet Dartová vypálila prudký forhendový return přesně na základní čáru, soupeřka promáchla raketou na prázdno, a proto čelí brejkbolu.

40:40

Přímý bod po servisu ven z dvorce, brejkbol tedy odvrácen s velkým přehledem.

40:A

Ale pozor, Britka má další příležitost k brejku. Chytře si oběhla závěrečný úder na forhend a po levé lajně vyslala nechytatelnou dělovku.

3:2 Harriet Dartová získává gem.

A teď už uspěla! Při forhendu kros Dartové lehce pomohla páska, hned vzápětí vypálila o poznání kvalitnější vítězný forhend po pravé čáře.

0:15

Osmý gem Britka otevřela dvojchybou.

0:30

Je evidentní, že Linda Fruhvirtová hodně touží vzít si zpět výhodu brejku. Odvážně vystartovala k síti, kde nadvakrát prolomila defenzivu sokyně.

15:30

Bekhendový return skončil v síti.

15:40

Dva brejkboly! Harriet Dartová pořádně uspěchala forhendový útok hned po servisu, míček napálila o kus vedle pravé čáry.

4:2 Linda Fruhvirtová získává gem.

Zadařilo se hned napoprvé! Linda Fruhvirtová se opřela do bekhendového returnu po pravé čáře, soupeřka se za balónkem jenom podívala.

15:0

Přímý bod po podání ven z dvorce.

30:0

Return z bekhendu nepřeletěl síť.

30:15

To je škoda, protože Linda Fruhvirtová při bekhendu viděla odkrytou větší část z levé poloviny, leč míček poslala těsně vedle lajny.

30:30

Hodně slabý druhý servis potrestala Harriet Dartová vítězným bekhendovým returnem po levé čáře.

40:30

Po kratším returnu se česká tenistka překvapivě rozhodla pro kraťas, Britka zabrala pozdě a balónek na dlouhou ruku nezvedla přes pásku.

40:40

V posledních výměnách útočí především Harriet Dartová, jež si nyní počínala nekompromisně a vítězný bekhend umístila k levé lajně těsně nad páskou.

40:A

Dvojchyba posouvá Britku bez práce k brejkbolu.

4:3 Harriet Dartová získává gem.

Harriet Dartová podruhé v řadě uspěla na příjmu a zase se bude pokoušet při vlastním servisu srovnat. Potrestala hodně nepovedené zkrácení hry soupeřky, forhendový prohoz vyslala nechytatelně po pravé čáře.

0:15

Returnem pro sebe česká tenistka získala pozici útočící tenistky, následný bekhend nasměrovala nechytatelně na pravou čáru.

0:30

Zatím to znovu vypadá na úspěch returnující hráčky. Přestřelku křižných úderů ovládla vítězným forhendem Češka.

15:30

Také do třetice byla Linda Fruhvirtovou ofenzivnější tenistkou ve výměně, bohužel na závěr o kousek přetáhla bekhendovou ránu.

30:30

Přímý bod po servisu ven z dvorce.

40:30

Neuvěřitelné štěstí Britky, jejíž bekhend šel s jistotou do autu, ale páska míček odrazila takovým způsobem, že spadl do vymezeného území, navíc nechytatelně.

40:40

Potvrzení brejku se zatím nekoná. Sedmadvacetiletá londýnská rodačka cítila šanci, nakonec ovšem výrazně chybovala bekhendem po levé čáře.

A:40

Bekhendový return odletěl daleko za základní lajnu.

40:40

Gem pokračuje. Harriet Dartová se trefila do prvního podání ven z dvorce, následně však vystřelila bekhend až za vymezené území.

A:40

Dočká se servírující Britka srovnání stavu do třetice? Vůbec ji nerozhodil náběh protihráčky na síť, skvěle provedený bekhendový prohoz umístila přesně k pravé lajně.

40:40

Nedočká. Linda Fruhvirtová si připravila pozici na síti skvělým bekhendovým returnem kros, vzápětí měla snadnou práci při forhendovém voleji.

A:40

Opět putuje výhoda na konto londýnské rodačky, která ukázala, že také umí zahrát na síti, zde si budovala čím dál tím větší tlak a na závěr střílela forhendem do protipohybu konkurentky.

4:4 Harriet Dartová získává gem.

Trvalo to, ale přece se Harriet Dartová dočkala vyrovnání na 4:4! Ani při dalším gembolu neměla situaci ve svých rukou, ale Češka jí pomohla nečistě trefeným forhendem.

15:0

Linda Fruhvirtová trpělivě střílela forhendy zleva doprava, až nakonec proměnila ve vítěznou ránu střelu po pravé ruce.

15:15

Raketa talentované Češky letěla k zemi, protože slibně rozjetou výměnu zahodila v blízkosti sítě forhendovým úderem pod pásku.

30:15

Přímý bod po podání na téčko.

40:15

Po výborném servisu ven z dvorce vystartovala osmnáctiletá Češka k síti, kde si hravě poradila s forhendovým volejem.

40:30

S forhendovým returnem na tělo si Linda Fruhvirtová neporadila, sama forhendem usměrnila míček do výrazného autu.

5:4 Linda Fruhvirtová získává gem.

Druhý gembol česká hráčka proměnila a na returnu se pokusí urvat druhou sadu pro sebe, teď těžila z nevynucené bekhendové chyby Britky do sítě.

0:15

Harriet Dartová nevstupuje do důležité hry vůbec dobře, v momentě, kdy získala tlak, tak vystřelila forhend do pravého koridoru pro debl.

15:15

Přímý bod po podání ven z kurtu.

30:15

Odvážný kratší forhend britské tenistce vyšel brilantně, dokonale zaskočená soupeřka reagovala pozdě a na míček nedosáhla.

40:15

S returnem si ještě Linda Fruhvirtová poradila, vzápětí po forhendové dělovce sokyně nezvládla forhendem přestřelit pásku.

5:5 Harriet Dartová získává gem.

Druhá sada pokračuje. Pražská rodačka se rozhodla zariskovat a pod těžkým úhlem napálila agresivní forhend o kousek vedle pravé čáry.

15:0

Teď si Linda Fruhvirtová počínala při forhendových útocích o poznání lépe, třetí střelu již soupeřka nedokázala vrátit do vymezeného prostoru.

30:0

Po krátkém returnu byla Češka nucena vyrazit k síti, kde zahrála velmi dobrý čop, protihráčka posléze lobovala za základní čáru.

40:0

Servisem si Češka připravila výbornou pozici pro útok, dělový forhend napálila nechytatelně do pravého růžku.

40:15

Londýnská rodačka si oběhla return na forhend, aby vypálila nechytatelnou střelu po levé čáře.

40:30

Ani druhý gembol nekončí úspěchem. Češka sice chytře útočila bekhendem do protipohybu soupeřky, jenže míček vyletěl do autu.

6:5 Linda Fruhvirtová získává gem.

Linda Fruhvirtová má jistotu minimálně tiebreaku, stále se však může pokusit set uzavřít na returnu. V důležité výměně rozhodla o svém úspěchu kratším forhendem umístěným přesně k levé čáře, soupeřka neměla šanci míček doběhnout.

15:0

S forhendovým returnem si ještě Češka poradila, ale u následného bekhendu byla pozdě a míček nezvládla vrátit přes síť.

15:15

Nyní byla Češka v útoku nekompromisní, forhendy získávala postupně čím dál tím větší převahu, ve finále vyslala winner po pravé čáře.

15:30

Na forhendový return kros neodpověděla Harriet Dartová vůbec dobře, křižný forhend se zastavil ve středu sítě.

15:40

Dva setboly! Linda Fruhvirtová zabodovala v těžké pozici křižným forhendem zprava, Britku tím vyhnala do těžké pozice a Dartová vypálila forhend do výrazného autu.

7:5 Linda Fruhvirtová získává gem a set.

O vítězce rozhodne třetí set! Osmnáctiletá rodačka z Prahy v důležitý okamžik trpělivě čekala na zaváhání soupeřky, to přišlo z bekhendové strany.

Třetí set už se dnes hrát nebude! Kurty v Ósace sice mají umělé osvětlení, ale tenistkám se zřejmě v husté tmě panující nad kurtem nehraje dobře a umpirová rozhodčí se proto rozhodla třetí sadu odložit na další den.

Dramatické klání mezi Lindou Fruhvirtovou a Harriet Dartovou bude mít pokračování ve třetím setu. Úvodní dějství ovládla britská tenistka po velkém obratu, když prohrávala už 2:5 a 0:30, ale v pravý čas zabrala a pěti získanými gemy v řadě rozhodla o svém úspěchu. I ve druhé sadě pražská rodačka tahala po většinu času za delší konec provazu s tím rozdílem, že byla úspěšná, za stavu 6:5 na returnu proměnila první ze dvou setbolů.

Informaci o výsledku třetího setu vám přineseme v ranním zpravodajství.

V dohrávaném třetím setu zvítězila Dartová 6:2 a postoupila do druhého kola.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy