WTA Indian Wells • 2. kolo • 20:10

Linda Fruhvirtová - Anhelina Kalininová

Konec zápasu
Linda Fruhvirtová
Linda Fruhvirtová
1
6
4
5
Anhelina Kalininová
Anhelina Kalininová
2
4
6
7

Dobrý večer, vítejte při sledování online přenosu z utkání druhého kola tenisového turnaje v Indian Wells mezi Lindou Fruhvirtovou a Anhelinou Kalininovou z Ukrajiny. Zápas začíná v pátek 10. března ve 20:10.

Linda Fruhvirtová se pomalu, ale jistě prokousává mezi elitu. Momentálně se sedmnáctiletá Češka nachází v žebříčku WTA na 53. místě, padesátka je tedy na dosah. Češka letos nejvíce zazářila na Australian Open, kde vyřadila tři soupeřky, v osmifinále skončila po třísetové bitvě na raketě Chorvatky Donny Vekićové. Turnaj v Indian Wells pražská rodačka odstartovala proti Egypťance Majar Šarífové, tu po více jak dvouhodinové bitvě porazila výsledkem 0:6, 6:2 a 6:3.

Anhelina Kalininová figuruje v žebříčku na velmi pěkné 26. příčce. Ukrajinka letos na výraznější výsledek čeká, nejdále došla v úvodu sezony v australském Hobartu, ve čtvrtfinále padla ve třech setech s Američankou Sofií Keninovou. Doposud poslední turnaj odehrála šestadvacetiletá rodačka z Nové Kačovky v Dubaji, po vítězství nad Kuděrmetovovou a Jastremskou vypadla s Karolínou Plíškovou. V Indian Wells měla jako 27. nasazená tenistka v prvním kole volný los.

Linda Fruhvirtová

Česko

WTA: 53.

Věk: 17 let (1. 5. 2005)

Držení rakety: pravák

Výška: 172 cm

Linda Fruhvirtová, Australian Open 2023, osmifinále
Linda Fruhvirtová, Australian Open 2023, osmifinále | Foto: Reuters

Anhelina Kalininová

Ukrajina

WTA: 29.

Věk: 26 let (7. 2. 1997)

Držení rakety: pravák

Výška: 179 cm

Anhelina Kalininová na US Open 2018
Anhelina Kalininová na US Open 2018 | Foto: Reuters

Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Linda Fruhvirtová.

Zápas začal.

0:15

Linda Fruhvirtová otevřela zápas dvojchybou.

15:15

Vzápětí se čeká tenistka dostala do výměny a slavila vítězný fiftýn, Ukrajinka ve snaze o vítězný fiftýn napálila forhend do koridoru pro debl.

30:15

Výborné práce sedmnáctileté pražské rodačky. Sokyni hnala ze strany na stranu, až proti kratšímu úderu musela naběhnout blíže k síti a kratší forhend hraný v poměrně velké výšce proměnila ve winner.

40:15

Přímý bod po servisu na téčko.

1:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Další výborné podání na střed dvorce, které Anhelina Kalininová returnovala pouze do zámezí, úvodní gem tak patří servírující tenistce.

0:15

Taktéž Ukrajinka začíná na servisu dvojchybou.

15:15

Kratšího returnu využila Anhelina Kalininová na jedničku, za bekhendem na pravou stranou se konkurentka jenom ohlédla.

30:15

Šestadvacetiletá rodačka z Nové Kačovky zahrála výborný kraťas, k němuž Fruhvirtová sice doběhla, ovšem pak špatně odhadl, kudy bude sokyně prohazovat.

30:30

U bekhendu po levé lajně byla Anhelina Kalininová pozdě. Musela hrát forhend v plném běhu, křižnou ránu usměrnila do koridoru pro debl.

30:40

Brejkbol! Linda Fruhvirtová přečetla zkrácení hry konkurenty, aby následně umístila bekhend na volnou levou polovinu.

40:40

Dlouhá výměna míří na konto servírující hráčky. Češka srdnatě bránila a udržovala míček ve hře, na skvělý bekhend protihráčky po levé čáře už však neměla nárok.

A:40

Přímý bod po podání na téčko.

40:40

Sedmnáctiletá rodačka z Prahy vsadila všechno na jednu kartu. Opřela se vší silou do bekhendu a balónek těsně lízl zadní čáru.

40:A

Druhá příležitost k prolomení soupeřčina servisu. Anhelina Kalininová zbytečně volila po kvalitním servisu čop, míček navíc spadl mimo vymezený prostor.

40:40

Gem pokračuje. Už to vypadalo, že Češka zatlačila sokyni do neřešitelné pozice, ovšem Ukrajinka vykouzlila zleva parádní křižný bekhend těsně za pásku, na nějž Fruhvirtová neměla šanci reagovat.

A:40

Výhoda putuje na stranu podávají hráčky, jež uspěla bekhendem do pravého růžku, česká tenistka odpověděla bekhend pod pásku.

40:40

Linda Fruhvirtová dává jasně najevo, že druhou hru nedá bez boje. Returnem získala tlak na svou stranu, nakonec přiměla Ukrajinku k chybě z bekhendové strany.

40:A

Tak že by do třetice? Anhelina Kalininová si neporadila s returnem sokyně, forhendový úder nezvládla poslat přes síť.

2:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Ano, brejk je na světě! V opatrné výměně si Linda Fruhvirtová troufla na zkrácení hry, které provedla dokonale, protihráčka neměla nárok míček dostihnout.

15:0

Sedmnáctiletá rodačka z Prahy je při chuti. V tlaku naběhla k síti, odkud zahrála forhendem do protipohybu Kalininové.

15:15

Slabšího druhého podání využila Ukrajinka na jedničku, bekhendový return po levé čáře proměnila ve vítězný míč.

15:30

Dvojchyba posouvá do těsného náskoku Ukrajinku.

15:40

Anhelina Kalininová získala tlak na svou stranu a odměnou jí jsou dva brejkboly. U bekhendu po levé lajně byla Češka pozdě, forhendem zahrála míček do zámezí.

30:40

První brejkbol je minulostí. Anhelina Kalininová si kraťasem protihráčku přitáhla k síti, následný lob umístila až za základní čáru.

40:40

Skvělé první podání zreturnovala ukrajinská tenistka jenom do sítě. Shoda.

A:40

Třetí získaný fiftýn v řadě posouvá Lindu Fruhvirtovou do výhody. Nyní měla i notnou dávku štěstí, protože bekhend sokyně posunula páska do autu.

40:40

Skóre se vrací do shody. Anhelina Kalininová po pěkně trefeném forhendu po pravé lajně vystartovala k síti, kde nemusela hrát úder navíc, Češka nezvládla balónek poslat přes sí´t.

40:A

Dvojchyba znamená brejkbol pro nasazenou sedmadvacítku.

40:40

Bekhendový return spadl do těsného autu.

40:A

Anhelina Kalininová skvěle zareagovala na dlouho letící kopec soupeřky. Vyrazila k síti, kde bekhendovým volejem poslala míček do jejího protipohybu. Čtvrtý brejkbol.

40:40

Ani tato šance nekončí úspěchem. K síti vyrazila pro změnu Linda Fruhvirtová a počínala si podobně jako konkurentka, když forhendový volej odpálila do volného prostoru.

40:A

Brejkbol číslo pět. Sedmnáctiletá rodačka z Prahy bojovala do poslední chvíle, ovšem proti u sítě stojící soupeřce už neměla šanci, smeč se ani nepokoušela doběhnout.

40:40

Bekhendový return zastavila páska.

A:40

Linda Fruhvirtová skvěle oběhala výměnu a odměnou jí je gembol! Počkala si na chybu protihráčky, ta přišla z bekhendu.

3:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Skvěle! Po kvalitním podání vyslala sedmnáctiletá pražská rodačka forhend na opačnou stranu dvorce. Kalininová s vypětím všech sil míček doběhla, ale vrátila jej do zámezí. Brejk potvrzen.

15:0

Skvělá ofenziva šestadvacetileté Ukrajinky. Postoupila blíže k síti a troufla si na nelehký forhend, míček umístila nechytatelně do levého růžku.

15:15

Podobné riziko vzápětí nevyšlo. Ukrajinka tlačila forhendový útok k levé lajně, jenže míček spadl těsně vedle ní.

15:30

Výborná práce nohou v podání mladé Češky. Kalininová nehrála dostatečně razantně, aby defenzivu protihráčky prolomila, nakonec sama přetáhla bekhend.

15:40

Na konto talentované Češky míří další dva brejkboly. Po vysokém obranném úderu Ukrajinka uspěchala forhend, hrála jej s raketou nad hlavou a rozvlnila síť.

30:40

První brejkbol je úspěšně smazán. Linda Fruhvirtová zkusila zariskovat, naději na vítězný bekhend zhatila páska.

4:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Jenže pásku posléze bekhendem trefila i Anhelina Kalininová. Sedmnáctiletá Češka prolomila i druhé podání sokyně a udělala další důležitý krok k zisku první sady.

15:0

Přímý bod po servisu na téčko.

30:0

Delší výměna pro českou tenistku. Anhelina Kalininová se nevypořádala s výbornou délkou soupeřčiných úderů, ve finále přepálila forhend.

40:0

Forhendový return vyletěl za základní čáru.

40:15

Čistá hra se nekoná. Anhelině Kalininové vyšel přiriskovaný bekhendový return po levé lajně, Češka na dlouhou ruku poslala míček do autu.

40:30

Druhý gembol maže dvojchyba.

40:40

Tak ani do třetice. V delší výměně tahala za pomyslný delší konec provazu Ukrajinka, její soupeřka na závěr přestřelila bekhendem.

40:A

A dokonce tu máme brejkbol. Linda Fruhvirtová neodstoupila dostatečně na forhend, balónek odehrála daleko za zadní lajnu.

40:40

Nejdelší výměna střetnutí míří na konto Češky! Anhelina Kalininová byla po většinu času aktivnější tenistkou, jenže na závěr poslala bekhend do sítě.

40:A

Další možnost k brejku. Ukrajinská tenistka byla u sítě pozdě a proti forhendu musela mírně couvat, nicméně poslala jej přesně na levou lajnu, následně pustila vysoký obranný úder protihráčky za základní čáru.

40:40

Šestadvacetiletá Ukrajinka si bude muset na svůj první gem minimálně ještě další dvě výměny počkat. Dostala se do hry, jenže nakonec udělala nevynucenou forhendovou chybu.

40:A

Pátá dvojchyba Češky, Kalininová získává brejkbol zadarmo.

40:40

Dvojchyba vykompenzována premiérovým esem celého zápasu.

A:40

Varianta servis - síť byla úspěšný. S volejem na tělo si ještě Anhelina Kalininová poradila, ovšem proti smeči byla bez šance.

5:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Také pátý gem nakonec bere sedmnáctiletá rodačka z Prahy! Pod nelehkým úhlem vykouzlila nechytatelný bekhend po levé čáře, soupeřku na moment pasovala do role divačky.

15:0

Linda Fruhvirtová útočila na vítězný return, rána z forhendu bohužel spadla do těsného autu.

30:0

Získaný tlak Anhelina Kalininová proměnila v zisk fiftýnu. Na závěr výměny vystartovala na síť, kde proměnila forhend ve winner.

40:0

Páska hrála proti Češce. Přizvedla její bekhend do vzduchu, balónek však zůstal na polovině Fruhvirtové.

40:15

Dvojchyba odvrací první gembol.

5:1 Anhelina Kalininová získává gem.

Kanár to nebude. Anhelina Kalininová se trefila do prvního podání, Češka na dlouhou ruku returnovala za základní čáru.

0:15

Šestadvacetiletá rodačka z Nové Kačovky vystartovala k síti, odkud usměrnila forhendový volej na odkrytou levou polovinu.

0:30

Linda Fruhvirtová vzápětí trefuje svou šestou dvojchybu.

15:30

Anhelina Kalininová útočila na zisk tří brejkbolů. Bekhendem mířila do protipohybu konkurentky, jenže míček spadl vedle levé lajny.

15:40

Další dvojchyba znamená dva brejkboly pro Ukrajinku.

30:40

Přímý bod po servisu na téčko.

5:2 Anhelina Kalininová získává gem.

Výhoda jednoho brejku je pryč. Anhelina Kalininová zatlačila sokyni do defenzivy a dočkala se její chyby z bekhendu.

15:0

Vysoký forhendový return dopadl za zadní čáru.

30:0

Tentokráte se česká tenistka dostala do výměny, ovšem kýženého fiftýnu se nedočkala, přetáhla totiž finální bekhend.

30:15

Takhle by to šlo. Útočný bekhend české hráčky sice nebyl nijak zvlášť dobře umístěný, ovšem byl dostatečně razantní, Ukrajinka odpověděla bekhendem do sítě.

40:15

Podání s boční rotací vytlačilo returnující tenistku ven z dvorce. Anhelina Kalininová následně snadno forhendem trefila odkrytou pravou polovinu.

5:3 Anhelina Kalininová získává gem.

Gem na podání šestadvacetiletá Ukrajinka zvládla, gembol využila přímým bodem. Linda Fruhvirtová se nyní pokusí dopodávat sadu na druhý pokus.

0:15

To je velká škoda. Sedmnáctiletá pražská rodačka si kvalitním podáním připravila dobrou pozici na vítězný úder, jenže forhend odpálila za základní čáru.

0:30

Ukrajinka od stavu 0:5 hraje úplně jiný tenis, lepší. Znovu získala tlak na svou stranu, výměnu ukončila vítězným bekhendem do levého růžku.

0:40

No a jsou tu tři brejkboly! Anhelina Kalininová opět diktovala tempo výměny, v jejím závěru zkušeně poslala bekhend do protipohybu soupeřky.

5:4 Anhelina Kalininová získává gem.

Ukrajinská hráčka bojuje, smazala ztrátu i druhého brejku a rázem je zpátky ve hře o první set. V delší výměně neudržela přesnou ruku Fruhvirtová příliš dlouhým forhendem.

15:0

U kraťasu byla mladá Češka včas, jenže následně nedokázala výměnu uzavřít smečí, další volej zvládla, ale ten poslední z bekhendu poslala jenom pod pásku.

15:15

Na síti selhala i Ukrajinka. V průběhu na okamžik zastavila, což rozhodla, forhendový volej musela hrát hodně pod páskou a míček přes síť neposlala.

30:15

Nepřipravený útok na síť Linda Fruhvirtová nepotrestala. Za prohozem sice sokyně natahovala raketu marně, jenže balónek doletěl za základní lajnu.

30:30

Dvojchyba dramatizuje průběh gemu.

30:40

Setbol! Po servisu ven z kurtu Anhelina Kalininová útočila bekhendem na opačnou stranu, balónek spadl těsně vedle lajny.

6:4 Linda Fruhvirtová získává gem a set.

Úvodní dějství je minulostí! Na pátý pokus, ale přece Linda Fruhvirtová set uzavřela, když uspěla na returnu, Ukrajinka proti setbolu přetáhla forhend.

Začíná druhý set.

0:15

Do druhé sady vstupuje lépe Ukrajinka, za jejímž křižným bekhendem zleva se soupeřka jenom bezmocně podívala.

0:30

Proti bekhendovému returnu byla Linda Fruhvirtová bezmocná, pod tělem odehrála forhend do středu sítě.

0:40

Tři brejkboly! Po dalším kvalitním returnu vystartovala šestadvacetiletá ukrajinská hráčka k síti, kde si věděla rady s bekhendem.

0:1 Anhelina Kalininová získává gem.

Anhelina Kalininová se poprvé v zápase ujímá vedení! Brejkbol využila bez práce, protihráčka jí pomohla dvojchybou.

0:15

Výměna od základních čar pro Češku. Ukrajinka chtěla přejít do ofenzivy forhendem, jenže míček poslala do zámezí.

15:15

Přiriskovaný úder nevyšel ani talentované Češce, jež útočila na vítězný bekhend po levé lajně, ale míček poslala za zadní čáru.

15:30

Výborná obrana Lindy Fruhvirtové, jež slaví získaný fiftýn hlasitým výkřikem. Kalininová neudržela přesnou ruku, zkazila forhend.

30:30

S kvalitním podáním i křižným bekhendem si ještě pražská rodačka poradila, ovšem proti smeči už neměla žádný nárok.

30:40

Přichází alespoň jeden brejkbol, a to zásluhou soupeřčiny dvojchyby.

1:1 Linda Fruhvirtová získává gem.

Srovnáno! Linda Fruhvirtová poslala ostrý bekhendový return k základní čáře, Kalininová v mírném záklonu odvrátila balónek za zadní čáru.

15:0

Přímý bod po podání ven z kurtu.

30:0

Ani další return nezvládla Kalininová poslat do vymezeného prostoru.

40:0

Return z forhendové strany vyletěl za základní čáru.

2:1 Linda Fruhvirtová získává gem.

Brejk potvrzený čistou hrou. Na čtvrtý pokus sice Ukrajinka zvládla return, ale vzápětí chybovala forhendem hraným s hodně nataženou pravačkou.

15:0

Česká tenistka dostala míček do výměny, ale kýženého fiftýnu se nedočkala, pokus o bekhendový prohoz skončil v zámezí.

30:0

Forhendový return vyletěl do deblového koridoru.

40:0

Vypadá to na poklidné srovnání stavu. Linda Fruhvirtová si ještě poradila s těžkým forhendovým returnem, následně však minula křižným bekhendem.

2:2 Anhelina Kalininová získává gem.

Čistá hra. Anhelina Kalininová musela jít přes druhý servis, přesto si Češka neporadila s bekhendovým returnem.

0:15

Skvěle sehraná výměna v podání Ukrajinky od začátku do konce. Na závěr vyslala bekhend po levé čáře, který soupeřka tečovala jenom rámem rakety.

15:15

Znovu s Anhelina Kalininová dostala do výměny, ovšem úspěch neslavila, protože na závěr pokazila pokus o křižný bekhend.

15:30

Po parádním křižném bekhendovém returnu se ukrajinská hráčka vydala k síti, odkud zahrála forhend po pravé lajně a Češka vracela jenom do autu.

15:40

Dva brejkboly následují po dvojchybě Lindy Fruhvirtové.

2:3 Anhelina Kalininová získává gem.

Bohužel, Anhelina Kalininová přetavuje v brejk hned první příležitost, konkurentka jí znovu pomohla dvojchybou.

15:0

Forhendový return dopadl o kousek za základní čáru.

15:15

Linda Fruhvirtová odvážně vystartovala k síti. Zvládla těžký forhendový volej a odvrátila i pokus o lob, smečí trefila volnou levou stranu.

30:15

Pokus o vítězný forhendový return skončil o kousek vedle pravé lajny.

30:30

Znovu se sedmnáctiletá rodačka z Prahy vydala k síti, nyní ovšem měla pozici připravenou o poznání lépe. Zkušeně si počkala na odskok míčku a forhend proměnila ve winner.

40:30

Ukrajinka získává na svou stranu gembol. Po skvělém podání ven z dvorce vyslal forhend na opačnou lajnu a vyrazila k síti, kde nezaváhala forhendovým volejem.

40:40

Gem pokračuje přes shodu. Opět vystartovala rodačka z Nové Kačovky k síti, načež byla zahnána zpět k základní lajně, nakonec páska hrála ve prospěch Češky, když její bekhend posunula nechytatelně na polovinu sokyně.

A:40

Přímý bod po podání ven z dvorce.

2:4 Anhelina Kalininová získává gem.

Brejk potvrzen. Po vysokém bekhendu protihráčky vyrazila Linda Fruhvirtová k síti. Naběhnutý bekhend jí však vůbec nevyšel, balónek smolně trefila rámem.

0:15

Trápení Češky na podání pokračuje, je tu další dvojchyba, v pořadí už jedenáctá.

15:15

Konečně servis padl do vymezeného čtverce a hned je z toho zisk fiftýnu, v dlouhé výměně Ukrajinka zkazila forhend.

15:30

Nasazená sedmadvacítka je opět o kousek napřed, zase zásluhou dvojchyby ze strany konkurentky.

30:30

Eso na téčko, takové podání by mohlo být vzpruhou pro další výměny.

40:30

Anhelina Kalininová pokazila forhendový return, čímž se připravila o možnost zabojovat o brejkbol.

3:4 Linda Fruhvirtová získává gem.

Důležitý zisk gemu. Linda Fruhvirtová skvěle vybrala agresivní křižný bekhendový return, načež byla pod tlakem, ovšem další bekhend Ukrajinky posunula páska do autu.

0:15

Proti delšímu returnu musela Anhelina Kalininová odcouvat, načež z bekhendu odpálila balónek do zámezí.

15:15

Bekhendový return české tenistky doletěl za zadní lajnu.

30:15

Anhelina Kalininová vytrvale bušila do defenzivy soupeřky a dočkala se získaného fiftýnu, závěrečný bekhend soupeřky nechala doletět do autu.

30:30

Return na tělo vyšel skvěle, Ukrajinka nestihla odstoupit a forhend odpálila do autu.

30:40

na stranu české tenistky míří brejkbol! Znovu jsme měli možnost vidět delší return, po němž soupeřka přestřelila z bekhendu.

4:4 Linda Fruhvirtová získává gem.

Výborně! Do třetice si s delším returnem Anhelina Kalininová poradila, načež jí dokonale zaskočil dělový forhend soupeřky do levého růžku, proti němuž nezvládla balónek poslat přes síť.

0:15

Útok Ukrajinky neměl chybu od začátku do konce. Česká tenistka se statečně bránila, ale nakonec byla její obrana prolomena.

15:15

Vysoký return potrestala Linda Fruhvirtová bez servítek, vítězný forhend posadila přesně na levou čáru.

15:30

Winnery však umí sázet i Ukrajinka! V důležitém okamžiku se opřela do forhendu a vymetla pravý růžek.

15:40

Dvojchyba nepřichází ve vhodný moment, nasazenou sedmadvacítku posouvá ke dvěma brejkbolům.

4:5 Anhelina Kalininová získává gem.

Dvě dvojchyby v řadě, to není dobrá vizitka pro pražskou rodačku. Navíc to znamená, že Anhelina Kalininová je znovu o brejk napřed a půjde podávat na vítězství v setu.

0:15

Linda Fruhvirtová se samozřejmě nevzdává. Desátý gem druhé sady odstartovala úspěšně, těžila z nevynucené bekhendové chyby konkurentky.

15:15

S ostrým bekhendem si ještě česká tenistka poradila, za následným forhendovým volejem vzdala snahu běžet.

30:15

Po delší době bylo k vidění zkrácení hry. Češka míček doběhla, proti lob zvládla i těžký bekhendový volej, ale proti následnému bekhendu sokyně na levou lajnu již byla bezmocná.

30:30

Velká bitva pokračuje. Anhelina Kalininová znovu vyzkoušela zkrácení hry, balónek spadl do těsného autu.

40:30

Setbol! Šestadvacetiletá Ukrajinka si kvalitním servisem připravila dobrou pozici na útok, počkala na pohyb soupeřky a bekhend umístila do jejího protipohybu.

4:6 Anhelina Kalininová získává gem a set.

O postupující do třetího kola rozhodně třetí set. Linda Fruhvirtová měla navrch, jenže u sítě zaútočila forhendem přímo do soupeřky, následně musela odcouvat zpět k základní čáře a v pokračující výměně nakonec v jejím finále přetáhla forhend hraný v nekomfortní pozici.

Začíná třetí set.

15:0

První fiftýn třetí sady míří na konto servírující Češky, Anhelina Kalininová na pěkný forhendový útok sokyně odpověděla dlouhým obranným úderem.

30:0

Přímý bod po podání ven z kurtu.

40:0

Forhendový return zastavila páska. Tři gemboly.

40:15

Čistá hra to nebude. Ukrajinka zaútočila kratším křižným bekhendem zleva, Fruhvirtová na dlouhou ruku zasáhla síť.

40:30

Tak pozor, zbývá totiž poslední gembol. Ve výměně od základní čáry odpálila sedmnáctiletá Češka forhend za zadní čáru.

40:40

Shoda. Sedmnáctiletá rodačka z Prahy vyzkoušela zaútočit ihned po podání, ovšem balónek odpálila vedle pravé čáry.

A:40

K výhodě Češka soupeřku zatím nepouští. Sice byla v defenzivě, ovšem balónek udržela ve výměně, na rozdíl od sokyně, ta minula bekhendem.

40:40

Jenž ani čtvrtá možnost k uzavření gemu nekončí úspěchem, proti kvalitnímu returnu odpověděla Linda Fruhvirtová dlouhým forhendem.

A:40

Tak snad pátý gembol bude tím konečným, Češka si pomohla přímým bodem po servisu na téčko.

1:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Důležitá první hra rozhodujícího setu nakonec míří na konto české tenistky, jež těžila ze špatně trefeného bekhendu konkurentky.

15:0

S tvrdým podáním i prvním forhendem si ještě pražská rodačka poradila, proti následnému forhendu Ukrajinky již odpálila balónek za základní čáru.

30:0

Ihned po returnu vyzkoušela Anhelina Kalininová zkrácení hry, překvapená protihráčka vůbec nereagovala.

30:15

Dvojchyba znamená snížení skóre v gemu.

30:30

A Linda Fruhvirtová srovnává, opět bez práce zásluhou soupeřčiny dvojchyby.

40:30

Brejkbol se momentálně nekoná, protože Anhelina Kalininová na třetí pokus dostala do čtverce alespoň druhý servis a soupeřka returnovala za základní čáru.

1:1 Anhelina Kalininová získává gem.

Navzdory dvěma dvojchybám nasazená sedmadvacítka vyrovnává na 1:1, v delší výměně Fruhvirtová chybovala křižným forhendem zleva.

15:0

Křižný forhendový return doplachtil do těsného zámezí.

15:15

Následuje dvojchyba Češky.

30:15

Těsně, ale přece doputoval vysoký forhendový return za zadní lajnu.

30:30

Dvojchyby sráží výkon české tenistky hodně dolů, tahle je už v pořadí šestnáctá.

40:30

Přesto Češka získává na svou stranu důležitý gembol. Po trefeném prvním servisu vystartovala k síti, její dělovou smeč vracela Ukrajinka mimo vymezené území.

2:1 Linda Fruhvirtová získává gem.

To se povedlo. Dvěma křižnými bekhendy sedmnáctiletá rodačka z Prahy dostala protihráčku pod tlak, načež vykouzlila nechytatelný kraťas těsně za pásku.

0:15

Anhelina Kalininová si na úvod čtvrtého gemu zadělává na problémy, když nezvládla křižný forhend z pravé strany.

15:15

Přímý bod po servisu ven z kurtu.

15:30

Po výborném returnu vystartovala Linda Fruhvirtová k síti. Forhend ještě Ukrajinka vybrala, proti následnému voleji byla bez šance.

15:40

Dva brejkboly! Sedmnáctiletá rodačka z Prahy si poradila s kraťasem a u sítě vybojovala bod, když bekhend poslala vítězně po levé lajně.

30:40

Bekhendový return zastavila páska.

3:1 Linda Fruhvirtová získává gem.

Na druhý pokus už to vyšlo! Linda Fruhvirtová si poradila s returnem, načež s potěšením sledovala, jak forhend soupeřky doputoval až do autu.

0:15

Ukrajinka ale samozřejmě nedá kůži lacino. Získala tlak na svou stranu a ve finále vypálila vítězný bekhend po levé čáře.

15:15

Další výměnu již opanovala česká hráčka. Jako první chybovala její soupeřka, a sice bekhendem pod pásku.

30:15

Vysoký kopec Ukrajinky byl příliš nízký. Linda Fruhvirtová trestala tuto chybu vítězným bekhendem na levou stranu.

40:15

Přímý bod po podání na téčko znamenají dva gemboly.

4:1 Linda Fruhvirtová získává gem.

Linda Fruhvirtová potvrzuje brejk a je dva gemy od postupu do třetího kola. Dvěma agresivním forhendům se Kalininová ubránila, na bekhend po levé čáře už byla krátká.

15:0

Nasazená sedmadvacítka si určitě je vědoma, že teď si musí udržet servis. A začíná úspěšně, na druhý pokus vypálila vítězný forhend do levého rohu.

15:15

Rodačka z Nové Kačovky měla navrch, ale kýžený fiftýn v tomto případě nezískala, závěrečný forhend odpálila do koridoru pro debl.

15:30

Šestadvacetiletá ukrajinská tenistka po podání viděla odkrytý pravý růžek, ale útočným forhendem neuspěla, míček umístila za zadní čáru.

30:30

Risk se Anhelině Kalininové vyplatil. Ukrajinka vypálila forhend přesně na základní lajnu, Češka neměla šanci reagovat.

40:30

Eso na téčko, pro Ukrajinku vůbec první v celém zápase.

4:2 Anhelina Kalininová získává gem.

Nasazená sedmadvacítka ještě žije. Linda Fruhvirtová doběhla ke kraťasu pozdě a s nataženou rukou nezvládla míček posunout přes pásku.

15:0

Sedmnáctiletá rodačka z Prahy po podání vystartovala k síti, kde zahrála dva údery, vysoký bekhend protihráčky poté nechala spadnout za základní čáru.

30:0

Delší výměna pro mladší z hráček. Anhelina Kalininová si závěrečný balónek oběhla na forhend, napálila ho do sítě.

30:15

V těžké pozici vymyslela Ukrajinka parádní bekhend po levé lajně, načež vystartovala k síti, kde natřikrát úspěšně výměnu uzavřela.

40:15

Eso na téčko přináší dva gemboly.

40:30

První gembol je minulostí, a to z důvodu dvojchyby.

5:2 Linda Fruhvirtová získává gem.

Linda Fruhvirtová je jediný gem od postupu do třetího kola! Tentokráte se trefila do prvního servisu, který soupeřka bekhendem zreturnovala do sítě.

15:0

Česká tenistka se dostala do výměny, ale fiftýnu se nedočkala. Dovolila soupeřce náběh k síti, kde si Ukrajinka věděla rady.

30:0

Po podání ven z dvorce vypálila Ukrajinka vítězný forhend na opačnou stranu.

40:0

Bekhendový return doputoval za zadní čáru.

40:15

Čistou hru Linda Fruhvirtová odmítla výborným křižným bekhendovým returnem, po němž soupeřka ze stejné strany přestřelila vymezený prostor.

40:30

Také druhý gembol odvrácen. Šestadvacetiletá rodačka z Nové Kačovky si věděla rady s prvním bekhendem, druhý úder z této strany odpálila do zámezí.

40:40

Shoda! Kvalitním returnem si Linda Fruhvirtová připravila pozici pro útok. Prvnímu forhendu se servírující tenistka ubránila, druhému nikoliv.

40:A

Čtvrtý získaný bod v řadě znamená mečbol! Anhelina Kalininová se ustřelila bekhendem hraným hned po podání.

40:40

Ještě není konec. Šestadvacetiletá Ukrajinka vytáhla proti mečbolu fantastický bekhend po levé čáře, Češka neměla nárok.

A:40

Přímý bod po servisu na téčko.

5:3 Anhelina Kalininová získává gem.

Linda Fruhvirtová je rázem od vítězství čtyři fiftýny. Nedokázala vrátit stav do shody, forhendový return umístila za základní čáru. Teď má však výhodu servisu.

0:15

A sedmnáctiletá rodačka z Prahy nezačíná dobře, forhend hraný ve velkém záklonu odpálila do zámezí.

0:30

Ukrajinka pokračuje v bodové sérii, protihráčka jí nyní pomohla dvojchybou.

0:40

Tak pozor, máme tu tři brejkboly! Anhelina Kalininová po kvalitním returnu vystartovala k síti, kde vyprodukovala vítězný forhendový volej.

15:40

Přímý bod po servisu ven z dvorce.

5:4 Anhelina Kalininová získává gem.

Výhoda brejku je minulostí, Anhelina Kalininová střetnutí pořádně dramatizuje! Nutno podotknout, že s výrazným přispěním konkurenty, ta proti brejkbolu zaznamenala devatenáctou dvojchybu.

0:15

Ukrajinka podává pod velkým tlakem. A nezačíná dobře, dlouhou výměnu uzavřela hodně nepovedeným bekhendem, uspěchaný úder zastavila páska.

15:15

Šestadvacetiletá rodačka z Nové Kačovky vypálila pod velkým úhlem parádní forhend po pravé čáře, soupeřka vracela balónek do koridoru pro debl.

15:30

O krok napřed je znovu sedmnáctiletá Češka, která se hlasitě hecuje poté, co protihráčka udělala nevynucenou chybu z bekhendu.

30:30

Na další mečbol si ještě pražská rodačka musí počkat, protože kvalitní podání odvrátila o kousek za základní čáru.

40:30

Místo mečbolu budeme sledovat, jak si Ukrajinka poradí s gembolem, když se skvěle ubránila ostrému bekhendu soupeřky, sama pak po podobně kvalitním úderu vystartovala k síti a bekhendovým volejem našla volný pravý růžek.

5:5 Anhelina Kalininová získává gem.

Vyrovnáno na 5:5! Anhelina Kalininová zvládla extrémně těžké potvrzení brejku, v důležitý okamžik si věřila a vyslala nechytatelný bekhend po levé čáře.

15:0

Linda Fruhvirtová ukazuje, že když chce, tak stále umí. Udržela protihráčku v pohybu, aby nakonec vyslala vítězný forhend po pravé čáře.

15:15

Nyní běhala Češka. Bránila se srdnatě a soupeřce nedala nic zadarmo, ale proti finálnímu forhendovému voleji už neměla žádnou šanci.

30:15

Varianta servis - síť vyšla dokonale. Linda Fruhvirtová forhendovým volejem bez problémů našla volnou pravou polovinu.

30:30

Anhelina Kalininová si zahraje o brejkbol, soupeřka jí pomáhá jubilejní dvacátou dvojchybou.

30:40

Druhá dvojchyba v řadě, Linda Fruhvirtová tedy musí odvracet hodně důležitý brejkbol.

5:6 Anhelina Kalininová získává gem.

Bohužel, Anhelina Kalininová získává gem a po krátké přestávce půjde podávat na postup do třetího kola. Výměnu skvěle oběhala, v její koncovce česká tenistka přetáhla bekhend.

0:15

Linda Fruhvirtová se dostala do výměny a získává kýžený fiftýn, těžila z nevynucené bekhendové chyby protihráčky.

15:15

Šestadvacetiletá Ukrajinka vytrvale útočila bekhendy do pravého růžku. Prvnímu se Češka ubránila, druhému nikoliv.

30:15

Anhelina Kalininová zvolila vysoký kopec. Soupeřka odpověděla stejnou mincí, jenže servírující tenistka vystartovala k síti, kde uspěla forhendovým volejem.

30:30

Rodačka z Nové Kačovky útočila na mečboly, ovšem neuspěla, když v tlaku odpálila závěrečný forhend za základní lajnu.

40:30

Češka mečbol nevyužila, jak si povede Ukrajinka? V dlouhé výměně hrála prim páska, od níž se odrazil bekhend Fruhvirtové do vzduchu, míček ale zůstal na její polovině.

5:7 Anhelina Kalininová získává gem, set a zápas.

Je konec! Anhelina Kalininová při mečbolu vystartovala na síť, kde zápas úspěšně dohrála. Správně odhadla, kudy bude konkurentka prohazovat, forhendovým volejem posléze s přehledem umístila míček na odkrytou levou polovinu.

Linda Fruhvirtová končí na podniku v Indian Wells ve druhém kole, v němž nestačila po velké bitvě na ukrajinskou soupeřku Anhelinu Kalininovou výsledkem 6:4, 4:6 a 5:7.

Češka vletěla do zápasu jako uragán, vybudovala si náskok 5:0 a první set vypadal být rozhodnutý, ovšem soupeřka zabojovala, stáhla manko na 4:5, na pátý pokus ovšem při servisu nedokázala sadu prodloužit. Druhé dějství nabídlo pět brejků, přičemž ten poslední získala v devátém gemu Ukrajinka, ta následně proměnila jediný dostupný setbol.

Ve třetím setu si Linda Fruhvirtová vytvořila výbornou pozici, vedla 5:2 s jedním brejkem v zádech, jenže poté se začalo všechno sypat. Na returnu neproměnila mečbol a následně prohrála i všechny čtyři zbývající gemy, sama na returnu první mečbol sokyně odvrátit nezvládla. Hlavní brzdou sedmnáctileté rodačky z Prahy byly dvojchyby, jichž v průběhu celého utkání zaznamenala 21.

Ve třetím kole se Anhelina Kalininová utká s vítězkou zápasu Maria Sakkariová - Shelby Rogersová.

 

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 3 - 1

Dvojchyby: 21 - 6

Úspěšnost 1. podání: 54 % - 61 %

Body po 1. podání: 71 % - 60 %

Body po 2. podání: 27 % - 49 %

Ubráněné brejkboly: 10/17 - 5/11

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při potopení lodi ve východním Karibiku zahynuli tři lidé, 13 se pohřešuje

Tři lidé zahynuli a 13 dalších se pohřešuje ve východní části Karibského moře, kde se v úterý potopila loď s 32 osobami na palubě. Šestnáct z nich se podařilo zachránit, informovala agentura AP. Příčina potopení lodi není známá.

Neštěstí se odehrálo v ranních hodinách místního času asi 60 kilometrů západně od Antiguy. Zatím není jasné, kam loď plula, řekl místním médiím šéf obranných sil Antiguy a Barbudy, plukovník Telbert Benjamin.

"Loď se potopila na relativně dost hluboké vodě, takže její vytažení může být poměrně náročné," dodal.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Nizozemský dárce spermatu čelí žalobě, podle níž je otcem stovek dětí

Nizozemský muž, který byl dlouhá léta velmi agilním dárcem spermatu, čelí žalobě, podle které se stal biologickým otcem stovek dětí, čímž dalece překročil pravidla dárcovství. Napsal o tom list The Times. Na soud se obrátily rodiny, kterým 41letý Jacob Meijer pomohl k narození potomka. Podle nich neuváženým chováním podstatně zvýšil riziko náhodných příbuzenských svazků, incestu a vzniku psychických problémů u dětí, které zjistí, že mají stovky sourozenců.

Meijer, hudebník z Haagu, který nyní žije v Africe, postupně daroval sperma 13 klinikám pro léčbu neplodnosti a nabízel sperma i soukromě na sociálních sítích. Není jasné, kolik dětí nese jeho genetickou výbavu, on sám ale ve vzkazu jedné z matek připustil, že má asi 500 biologických potomků.

Podle pravidel se nesmí v Nizozemsku sperma od jednoho dárce využít u více než 12 matek a jeden muž smí za pomoci umělého oplodnění zplodit nanejvýš 25 potomků. Meijer tuto kvótu ale dalece překročil, a to zejména kvůli tomu, že klinikám poskytoval nepravdivé informace a vystupoval pod pseudonymy.

Jednou z žalujících je i žena, která vystupuje pouze pod křestním jménem Eva. Meijera si jako dárce vybrala na základě inzerátu na sociálních sítích v roce 2018, tady rok poté, co Nizozemec dostal oficiální varování, když se stal otcem 102 dětí. "Kdybych věděla, že už je otcem více než stovky dětí, tak bych si takového dárce nikdy nevybrala," tvrdí Eva. "Když si uvědomím, jaké to může mít pro moje dítě důsledky, tak se mi dělá zle od žaludku. Obrátit se na soud byl jediný způsob, jak můžu svoje dítě ochránit," dodala.

Sdružení DonorKind, které žalující zastupuje, tvrdí, že jedině rozhodnutí soudu může Meijera zastavit, aby v dárcovství nepokračoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy