Přemožitelka Plíškové i druhá Navrátilová. Tyhle ženy budou vládnout tenisu

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
16. 8. 2018 6:24
Projděte si tucet největších ženských tenisových nadějí, které by v budoucnu mohly nahradit hvězdy současnosti.

Jelena Ostapenková

Jelena Ostapenková ve čtvrtfinále Wimbledonu 2018
Jelena Ostapenková ve čtvrtfinále Wimbledonu 2018 | Foto: Reuters

Jednadvacetiletá lotyšská tenistka je jednou z největších aspirantek na to, aby se v budoucnu usadila na čelních příčkách světového žebříčku a vyhrávala pravidelně grandslamy. Jeden už na kontě má, když loni překvapivě ovládla French Open.

Agresivní hráčce od základní čáry zatím chybí konzistence a mentální síla na to, aby se držela ve světovém pořadí vysoko. Už teď je na ní ale vidět, že věkem zraje.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Vláda schválila podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle kterého má Česko vrátit asi miliardu za zemědělské dotace

Vláda ve středu schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise z listopadu 2021, podle nějž má Česko vrátit zhruba 44,1 milionu eur (v přepočtu asi 1,08 miliardy korun) zemědělských dotací kvůli jejich nedostatečné kontrole. Potvrdil to mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. Návrh předložil ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).

Žaloba nemá odkladný účinek a podle prováděcího rozhodnutí Evropské komise bude Česko muset částku vrátit do rozpočtu Evropské unie. O dané peníze se tak Česku sníží jiné platby z unijního svazku. Evropská komise původně za chybné čerpání evropských zemědělských dotací v letech 2015 až 2017 vyměřila finanční korekci v přepočtu zhruba 7,5 miliardy korun, státu se ji podařilo snížit ve smírčím řízení. Ministerstvo zemědělství nesouhlasí ani s nižší finanční korekcí, chtělo by ji buď dále snížit, nebo zajistit, aby se dotace nekrátily vůbec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy