Generační vzpoura je tady. Které hvězdy převezmou vládu od Federera a Nadala?

Aleš Vávra Aleš Vávra
17. 8. 2018 12:03
Přichází konečně generační obměna v tenisové špičce? Vypadá to tak. Podívejte se na hvězdy, které ovládnou bílý sport v následujícím desetiletí.
Alexander Zverev na turnaji v Madridu 2018
Alexander Zverev na turnaji v Madridu 2018 | Foto: Reuters

Unikát ve Washingtonu

Náznaky už tu samozřejmě byly dříve, léto ale přináší skutečnou vzpouru mladých hvězd. Na turnaji ve Washingtonu došlo k unikátní situaci. Poprvé od roku 1995 se do semifinále turnaje ATP dostali čtyři tenisté ve věku 21 let a méně. Podnik v americkém hlavním městě vyhrál Němec Alexander Zverev (21), když ve finále zdolal Australana Alexe de Minaura (19). Poraženými semifinalisty byli Řek Stefanos Tsitsipas (19) a Rus Andrej Rubljov (20).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy