Unavená Kvitová prohrála finále v Dauhá s rozjetou Sabalenkovou

ČTK ČTK
29. 2. 2020 17:42
Tenistka Petra Kvitová druhý titul v Dauhá nezískala. Předloňská vítězka katarského turnaje v dnešním finále podlehla razantně hrající a výborně servírující Aryně Sabalenkovou z Běloruska dvakrát 3:6.
Aryna Sabalenková a Petra Kvitová
Aryna Sabalenková a Petra Kvitová | Foto: Reuters

V pondělním vydání žebříčku dvouhry WTA klesne devětadvacetiletá česká hráčka z 11. na 12. místo, předstihne ji její finálová přemožitelka Sabalenková.

"Nehrála jsem, co jsem chtěla, protože mi k tomu nedala prostor. Aryna odehrála úžasný zápas, nedala mi nic zadarmo," řekla Kvitová na webu WTA Tour.

Jednadvacetiletá Sabalenková, které loni v listopadu zemřel ve 43 letech otec, se do míčů opírala vší silou a dvojnásobnou wimbledonskou vítězku přehrávala. Kvitová se jen výjimečně dostala ke svým vítězným úderům a skoro vůbec neměla šanci při podání soupeřky, v první sadě při něm získala pouze šest fiftýnů.

V úvodním setu přišla Kvitová o podání ve čtvrté hře a jediná šance se jí naskytla v úvodu druhé sady. Za stavu 2:1 měla pět brejkbolů, ale v desetiminutovém gamu ani jednou neuspěla a Běloruska hru uzavřela dvěma esy. "Měla jsem šanci jen jednou ve druhém setu, kterou jsem nevyužila. Ten game byl velice napjatý a myslím, že jí pomohl k zisku druhé sady," konstatovala Kvitová.

Za stavu 3:3 odešla Kvitová s fyzioterapeutkou do šatny na ošetření a po návratu už nezískala ani hru. Sabalenkové vycházelo všechno - třeba return, který olízl lajnu a znamenal mečbol. Kvitová dokázala tři mečboly odvrátit, ale pak se od ní štěstí odvrátilo. Dvakrát pomohla Sabalenkové páska a duel za hodinu a čtvrt skončil.

Kvitová hrála 37. finále a teprve podesáté odešla poražena. Naposledy získala titul loni na antuce v hale ve Stuttgartu.

Kvitová má 27 titulů stejně jako Hana Mandlíková a Argentinka Gabriela Sabatiniová a dělí se s nimi o 20. místo v historickém pořadí. Vede bývalá světová jednička Martina Navrátilová, která vybojovala ve dvouhře 167 vavřínů.

Tenisový turnaj žen v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 3,240.445 dolarů):

Dvouhra - finále:

Sabalenková (9-Běl.) - Kvitová (8-ČR) 6:3, 6:3.

 

Právě se děje

Další zprávy