Tenhle úder obletí svět. Jeden z nejhezčích, co jsem kdy zahrála, řekla Bouzková

Aleš Vávra Aleš Vávra
Aktualizováno 3. 7. 2022 17:22
Marie Bouzková už na londýnském Wimbledonu ovládla osm setů za sebou a zahraje si čtvrtfinále slavného grandslamu. "Úžasný pocit. Kdybyste mi to řekli před turnajem, nevěřila bych. Užívala jsem si to od prvního do posledního míče. Nemůžu být šťastnější," rozplývala se česká tenistka.
Marie Bouzková.
Marie Bouzková. | Foto: Reuters

Londýn (od našeho zpravodaje) - "Vždycky jsem doufala, že se mi v kariéře něco podobného přihodí. Krása," popisovala třiadvacetiletá hráčka. "Jestli se cítím jako ve snu? Trochu ano. Ale myslím, že si to natolik užívám a jsem si vědoma, co se dneska stalo, že už teď se z toho stala skutečnost," dodala.

Její výkon zvedal publikum na wimbledonském dvorci 2 z tmavě zelených sedaček. Francouzka Caroline Garciaová často jen kroutila hlavou nebo zvedala oči směrem k nebesům.

Plán se jí rozpadl, byla frustrovaná. Její útočný agresivní styl na pražsko-floridského "všudybýlka" vůbec neplatil.

Bouzková udělala jen čtyři nevynucené chyby za celý duel a už potřetí na turnaji se vešla do magické hranice deseti errorů. Tentokrát byla její obrana, kterou často ve vteřině promění ve smrtící útok, nepřekonatelná.

Bývalá světová čtyřka to proti ní zkoušela, jak jen mohla.

Coby vynikající deblistka - dvojnásobná vítězka Roland Garros - vyrazila k síti osmatřicetkrát, úspěšná tam ale byla jen v 53 procent případů. Naopak výlety Bouzkové směrem kupředu končívaly neomylně - sedmkrát na síti, sedmkrát fiftýn pro českou hráčku.

"Člověk se soustředí na sebe, ale samozřejmě cítí, když je soupeřka vyvedená z míry. Zkoušela měnit rytmus, chodila hodně na síť. Byla jsem na to připravená a dokázala jsem reagovat," vážila si Bouzková svého výkonu.

Jako bonus přidala několik výměn, které okamžitě zaplavily svět sociálních sítí.

"Ano, vybavuju si nějaké prohozy. Ten bekhendový po lajně byl podle mě jeden z nejhezčích úderů, co jsem kdy zahrála. Pak se na to půjdu podívat na Twitter," zmínila situaci, která se stala výkladní skříní jejího atletického tenisu.

Podívejte se na úžasnou výměnu v podání Marie Bouzkové:

Bezprostředně po utkání v rozhovoru přímo na dvorci s ní cloumaly emoce a tekly slzy štěstí. Začít mluvit mohla až po chvíli.

"Snažila jsem se dát se na ten rozhovor dokupy. Ale emoce k tenisu patří. Já jsem ráda, že jsem je všechny zvládla a vydala ze sebe nejlepší výkon, jaký jsem mohla předvést," prohlásila.

Po tiskové konferenci už se rychle chystala na jednu ze svých mnoha rutin. Na tradiční jahody se smetanou.

"Musíme na ně tradičně s celým týmem. Už se na ně těším," usmívala se Bouzková, čerstvá čtvrtfinalistka Wimbledonu.

Její soupeřkou v boji o semifinále bude v úterý světová dvojka Ons Džabúrová z Tuniska. Tak daleko se ale Češka dívat nechtěla. Toužila užít si přítomný moment. A hlavně vytoužené jahody. 

"Po každé výhře jsou vždycky lepší a lepší. Upřímně, mám docela hlad," rozesmála se a spěchala slavit. 

Slzy Marie Bouzkové po postupu do čtvrtfinále:

 

Právě se děje

Další zprávy