12. 6. 2019 7:22
Rakouský tenista Dominic Thiem se chce usmířit se Serenou Williamsovou, do které se pustil na Roland Garros, kde ho pořadatelé donutili kvůli americké hvězdě předčasně ukončit tiskovou konferenci. Poražený finalista z pařížské antuky by si s bývalou světovou jedničkou rád zahrál smíšenou čtyřhru ve Wimbledonu či na US Open.
Dominic Thiem na French Open 2019.
Dominic Thiem na French Open 2019. | Foto: Reuters

Williamsová si chtěla po překvapivém vyřazení ve třetím kole s krajankou Sofií Keninovou odbýt mediální povinnosti co nejdříve a nechtěl čekat v tiskovém centru. Organizátoři turnaje proto vyzvali Thiema, aby uvolnil spěchající Američance místnost. Rakušan pak tenistku obvinil, že "odhalila svou špatnou povahu".

"Nejspíš to nebyla její chyba. Když se na to podívám zpětně, je legrační, že se taková organizační chyba stane na grandslamovém turnaji. Teď jen nechápu, že jsem tak moc vyletěl," uznal Thiem. "To, čeho dosáhla, považuju za neuvěřitelné, senzační. Rád bych jí to vynahradil v mixu ve Wimbledonu nebo na US Open," dodal na adresu majitelky 23 grandslamových titulů ve dvouhře, 14 ve čtyřhře a dvou v mixu.

Fotbalová jednadvacítka rozdrtila v kvalifikaci San Marino 6:0

Čeští fotbalisté do 21 let zvítězili ve čtvrtém utkání kvalifikace mistrovství Evropy nad San Marinem 6:0. "Lvíčata" dala v Chomutově v každém z poločasů tři góly, dvakrát se trefili Adam Hložek, Dominik Janošek a Ladislav Krejčí. Mladíci mají po čtyřech zápasech šestičlenné skupiny na kontě dvě výhry a dvě remízy a posunuli se o skóre do čela neúplné tabulky.

Po sérii čtyř domácích utkání se svěřenci trenéra Karla Krejčího v pondělí poprvé představí venku, od 18:00 nastoupí v Chorvatsku. Přímý postup na šampionát v Maďarsku a Slovinsku si zajistí vítězové skupin a nejlepší celek z druhých míst bez zápasů s šestým týmem tabulky. Zbylých osm mužstev na druhých příčkách si zahraje baráž a úspěšná čtveřice zkompletuje 16 účastníků mistrovství.

Mladíci proti outsiderovi skupiny ze San Marina, který ještě v této kvalifikaci nedal gól, od úvodu jasně kralovali. Skóre otevřel v 11. minutě hlavičkou po rohu Hložek, ve 14. minutě poslal k tyči odražený míč Janošek a skóre první půle uzavřel na zadní tyči po centru Krejčí. V tu chvíli už bylo jasné, že "Lvíčata" bodově napraví říjnové domácí remízy s Řeckem a Skotskem.

Krejčí, který hrál netradičně na pozici stopera, v 67. minutě z podobné pozice přidal čtvrtý gól a poté se podruhé v utkání trefil i další sparťan Hložek. Osm minut před koncem pak po dalším odraženém balonu zamířil podruhé přesně k tyči také plzeňský Janošek.

Utkání skupiny 4 kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Chomutově:

ČR - San Marino 6:0 (3:0)

Branky: 11. a 69. Hložek, 14. a 82. Janošek, 38. a 66. L. Krejčí. Rozhodčí: Jónasson - Gudmundsson, Árnason (všichni Isl.). ŽK: Franciosi, Ceccaroli, Moretti, Conti (všichni San Marino).

Sestava ČR: Trmal - Holík (76. Souček), Chaluš, L. Krejčí, Sadílek - Janošek, Havelka (85. Granečný) - Bucha (76. Hlavatý), Šulc (64. Vaníček), Žitný (64. Kohút) - Hložek. Trenér: K. Krejčí.

Fotbalisté Bulharska před zápasem s Čechy prohráli s Paraguayí

Fotbalisté Bulharska prohráli v přípravném utkání v Sofii s Paraguayí 0:1. Nedělního posledního soupeře českých reprezentantů v kvalifikaci mistrovství Evropy poprvé vedl trenér Georgi Dermendžiev, který po říjnovém debaklu 0:6 s Anglií vystřídal na lavičce Krasimira Balakova.

Bulhaři zatím v kvalifikaci ani jednou nevyhráli, ze sedmi zápasů třikrát remizovali. Neuspěli ani v přípravě s jihoamerickým protivníkem, kterou rozhodl po hodině hry gól Miguela Almirona.

Fotbalisté Turecka jsou na Euru a pomohli na šampionát i Francii

Fotbalisté Turecka si dnešní bezbrankovou remízou s Islandem v Istanbulu zajistili postup na Euro. Výsledek současně na šampionát posunul i mistry světa Francouze, kteří k utkání předposledního devátého kola skupiny H proti Moldavsku nastoupí od 20:45.

Turecko s Francií rozšířily počet jistých účastníků ME na osm. Už dříve si místo na turnaji zajistily Belgie, Itálie, Polsko, Rusko, Španělsko a Ukrajina. Ještě dnes se k nim můžou připojit Česko, Portugalsko a Anglie, kterou navíc čeká jubilejní 1000. zápas.

Euro se uskuteční příští rok na přelomu června a července ve dvanácti evropských zemích.