Tenistku Bouzkovou bude trénovat bývalá wimbledonská šampionka Martínezová

ČTK ČTK
7. 12. 2023 20:53
Tenistku Marii Bouzkovou bude trénovat bývalá wimbledonská vítězka Conchita Martínezová, jež v minulosti spolupracovala i s Karolínou Plíškovou. Bouzková angažování španělské trenérky potvrdila serveru iDNES.cz.
Marie Bouzková
Marie Bouzková | Foto: Reuters

Pětadvacetiletá Bouzková se letos připravovala pod vedením svého vrstevníka Antonína Bolardta, s nímž byla domluvená do konce sezony. Na nový ročník už 34. hráčka světového žebříčku trénuje na Floridě s jednapadesátiletou Martínezovou.

Pražská rodačka Bouzková letos v říjnu v Nan-čchangu postoupila do svého pátého finále na WTA Tour a ve tříapůlhodinové bitvě podlehla krajance Kateřině Siniakové. Dosud jediný titul získala loni v Praze.

Martínezová triumfovala v roce 1994 ve Wimbledonu, hrála také finále Australian Open a Roland Garros a byla světovou dvojkou. Z pozice trenérky vedla krajanku Garbiňe Muguruzaovou a pomohla jí k wimbledonskému triumfu v roce 2017, s Plíškovou spolupracovala v letech 2018 a 2019. Letos v listopadu byla ředitelkou finálového turnaje Billie Jean King Cupu v Seville, kde se v českých barvách představila také Bouzková.

 

Právě se děje

Další zprávy