V Miami postoupila jen Martincová. Siniaková vzdala, sestry Fruhvirtovy prohrály

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 21. 3. 2023 23:14
Tereza Martincová porazila v úvodním kole turnaje v Miami německou tenistku Tamaru Korpatschovou 4:6, 6:4, 6:3 a na čtvrtý pokus vybojovala první letošní výhru v hlavní soutěži WTA Tour. Další tři české hráčky hned v prvním kole vypadly.
Brenda Fruhvirtová na turnaji Miami Open
Brenda Fruhvirtová na turnaji Miami Open | Foto: Reuters

Kateřina Siniaková skrečovala dobře rozehraný zápas s Američankou Claire Liuovou za stavu 6:3, 3:3. Patnáctiletá Brenda Fruhvirtová prohrála s Číňankou Wang Sin-jü 0:6, 5:7. Její starší sestra Linda nepotvrdila roli favoritky v utkání s Kanaďankou Katherine Sebovovou a 172. hráčce světového žebříčku podlehla 2:6, 6:4 a 4:6.

Martincová prošla v Miami kvalifikací a poradila si i s Korpatschovou, která je v žebříčku o 26 míst výše. V hlavní soutěži uhrála zápas poprvé od loňského října, kdy byla v Ostravě ve čtvrtfinále. Její další soupeřkou bude třináctá nasazená Brazilka Beatriz Haddadová Maiaová.

Siniaková si v druhé sadě nechala ošetřit pravou ruku, ale nakonec v utkání nemohla pokračovat. Na Floridě má světová deblová jednička plnit s Barborou Krejčíkovou pozici nejvýše nasazeného páru ve čtyřhře, v níž ovládly předchozí turnaj v Indian Wells.

V Miami záhy dohrála i Brenda Fruhvirtová. Talentovaná česká hráčka startovala na floridském podniku WTA 1000 na divokou kartu, ale premiérového úspěchu mezi elitou se zatím nedočkala. Letos Fruhvirtová vypadla v prvním kole v Aucklandu a na Australian Open, kam se probojovala z kvalifikace a zažila grandslamový debut.

Linda Fruhvirtová nečekaně podlehla po více než dvou hodinách Sebovové, která si připsala nejcennější výhru v dosavadní kariéře. Sedmnáctiletá česká tenistka, která se v lednu blýskla postupem do osmifinále Australian Open, letos vypadla hned v prvním kole teprve podruhé.

V posledním kole kvalifikace neuspěl Tomáš Macháč, který prohrál s Australanem Jordanem Thompsonem 4:6, 6:3, 3:6.

Tenisový turnaj mužů a žen v Miami (tvrdý povrch):

Ženy (dotace 8,8 milionu dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: Wang Sin-jü (Čína) - B. Fruhvirtová (ČR) 6:0, 7:5, Liuová (USA) - Siniaková (ČR) 3:6, 3:3 skreč, Martincová (ČR) - Korpatschová (Něm.) 4:6, 6:4, 6:3, Sebovová (Kan.) - L. Fruhvirtová (ČR) 6:2, 4:6, 6:4, Kalinská (Rus.) - Jiménezová Kasintsevová (And.) 6:4, 6:2, Marinová (Kan.) - Putincevová (Kaz.) 7:6 (7:4), 6:2, Björklundová (Švéd.) - Paoliniová (It.) 4:6, 6:4, 6:4, Mertensová (Belg.) - Parksová (USA) 6:1, 6:4, Hibinová (Jap.) - Koviničová (Č. Hora) 6:3, 6:3, Kosťuková (Ukr.) - Cocciarettová (It.) 6:3, 6:2, Beguová (Rum.) - Ealaová (Fil.) 6:2, 7:5, Siegemundová (Něm.) - Šarífová (Egypt) 6:3, 6:4, Giorgiová (It.) - Kanepiová (Est.) 7:6 (7:4), 6:7 (4:7), 7:6 (7:4).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy