Nezdolná tenisová bojovnice i svůdná modelka. Wozniacká slaví 30. narozeniny

Nezdolná tenisová bojovnice i svůdná modelka. Wozniacká slaví 30. narozeniny
Teprve v sobotu slaví Caroline Wozniacká 30. narozeniny, ale jinak už je půl roku v tenisovém důchodu. Pojďme si připomenout její kariéru.
Narodila se v dánském Odense polským rodičům Piotrovi a Anně. Tatínek hrál profesionálně fotbal, maminka zase volejbal. Sport tak měla malá Caroline v krvi. Jí to však odmalička šlo nejvíc s tenisovou raketou, a tak ji už nepustila.
Tatínek Piotr měl na její výchovu zásadní vliv, už jako teenagerku ji vedl jako trenér a byl členem jejího týmu v podstatě celou kariéru.
Po jeho boku se vystřídala u Wozniacké řada trenérů, například někdejšího švédského hráče Thomase Johanssona nebo jeho krajana Thomase Högstedta. Krátké angažmá si u Wozniacké odbyl i český kouč David Kotyza.
Foto: Profimedia.cz
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
11. 7. 2020 7:10
Bývalá dánská tenistka Caroline Wozniacká slaví v sobotu 30. narozeniny. Připomeňte si její kariéru ve fotografiích.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Při útoku v Nigeru zemřelo osm lidí, z toho šest Francouzů

Při útoku neznámých ozbrojenců v Nigeru zahynulo osm lidí, z toho šest francouzských humanitárních pracovníků, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní činitele. Podle guvernéra regionu Tillabéri se útok odehrál asi 65 kilometrů od nigerské metropole Niamey - v oblasti, která je domovem posledních stád žiraf v západní Africe. Motiv útoku je zatím neznámý.

"Zemřelo osm lidí: dva občané Nigeru - turistický průvodce a řidič - a šest Francouzů," uvedl guvernér Tidjani Ibrahim Katiella. Útočníci přijeli na motorkách do žirafí rezervace v oblasti Kouré. Celý incident nyní vyšetřuje policie a další podrobnosti zveřejní později, dodal guvernér.

Francouzská vláda varovala své občany před cestami do mnoha částí Nigeru, kde operují radikálové z několika ozbrojených skupin, například z uskupení Boko Haram či ozbrojenci napojení na Islámský stát. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy