Krutá dřina a pak slzy. Nenasytnou Navrátilovou omámila droga jménem Wimbledon

Červenec 1990. Martina Navrátilová právě podeváté ovládla slavný Wimbledon.
Martina Navrátilová a Wimbledon. Tuhle kombinaci už nikdy nic nerozpojí. Na londýnské trávě se objevovala od roku 1973 až do poloviny první dekády 21. století. Získala zde celkem 20 grandslamových titulů, což je světový unikát: rekordních devět ve dvouhře, dalších sedm v deblu a čtyři ve smíšené čtyřhře.
Vedla k němu ale cesta kruté dřiny. Navrátilová vynechala antukovou sezonu, najala Billie Jean Kingovou jako trenérku, zvedala těžké váhy, neúnavně makala na kole a budovala fyzičku vyčerpávajícími tréninky basketbalu. Ukázala buldočí vůli. A vyplatilo se.
Momentka po čtvrtfinále Wimbledonu z roku 1980. Navrátilová zdolala slavnou Billie Jean Kingovou. V tom roce na titul nedosáhla, už ale měla v kapse dva tituly z konce 70. let. Neuvěřitelná dominance ale měla teprve přijít.
Mezi lety 1982 a 1987 v All England Clubu kralovala nepřetržitě a zaznamenala jednu z nejúžasnějších vítězných sérií celé historie tenisu. Na snímku s trofejí z roku 1983.
Foto: Reuters
av av
7. 7. 2020 15:59
"Jsem nenasytná? Ano! Wimbledon je jako droga. Jakmile ho jednou vyhraješ, chceš to dělat pořád znovu a znovu." V úterý uplynulo 30 let od chvíle, kdy si Martina Navrátilová definitivně zajistila tenisovou nesmrtelnost. V roce 1990 dokázala ovládnout svůj vysněný a vydřený devátý Wimbledon. Absolutní rekord tehdy překonala ve věku 34 let. Zdaleka to nebyl konec.
 

Právě se děje

před 40 minutami

Jižní Koreu sužují povodně kvůli monzunovým dešťům, vyžádaly si již 30 obětí na životech

Nejméně 30 obětí už si vyžádaly záplavy způsobené silnými monzunovými dešti, které už přes měsíc sužují Jižní Koreu. Více než 3700 lidí přišlo kvůli nim o střechu nad hlavou a nejméně 12 osob se pohřešuje. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na korejské ministerstvo vnitra.

Voda zaplavila v Jižní Koreji obytné čtvrti i zemědělskou půdu a poškodila stovky silnic a mostů. Na řadě míst jsou hlášeny sesuvy půdy, které zničily řadu domů.

Povodně sužují i metropoli Soul, kde se rozvodnila řeka Han. Ve městě Kwangdžu na jihu země muselo být zrušeno několik místních leteckých spojů poté, co voda zaplavila runvej, informoval server televize Channel News Asia (CNA).

Podle CNA trvají vydatné deště v Jižní Koreji už skoro sedm týdnů a jsou nejdelšími monzunovými dešti v této zemi od roku 2013. Meteorologé očekávají pokračování lijáků i v dalších dnech.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Macron pořádá charitativní konferenci na pomoc Libanonu, připojí se Trump i Michel

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes spolu s OSN pořádá dárcovskou videokonferenci na pomoc Libanonu po úterním výbuchu v Bejrútu, který zničil značnou část města. Účast již přislíbil americký prezident Donald Trump či předseda Evropské rady Charles Michel.

Macron Bejrút navštívil ve čtvrtek jako první zahraniční státník po úterním výbuchu asi 2750 tun dusičnanu amonného, který byl nedbale uskladněn v místním přístavu. Rozzlobenému davu místních Macron přislíbil, že peníze na obnovu města se "nedostanou do zkorumpovaných rukou". Účastníci konference se tak dnes budou věnovat i otázce, jak peníze rozdělit, aby pomohly přímo zasaženým lidem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy