Krutá dřina a pak slzy. Nenasytnou Navrátilovou omámila droga jménem Wimbledon

Červenec 1990. Martina Navrátilová právě podeváté ovládla slavný Wimbledon.
Martina Navrátilová a Wimbledon. Tuhle kombinaci už nikdy nic nerozpojí. Na londýnské trávě se objevovala od roku 1973 až do poloviny první dekády 21. století. Získala zde celkem 20 grandslamových titulů, což je světový unikát: rekordních devět ve dvouhře, dalších sedm v deblu a čtyři ve smíšené čtyřhře.
Vedla k němu ale cesta kruté dřiny. Navrátilová vynechala antukovou sezonu, najala Billie Jean Kingovou jako trenérku, zvedala těžké váhy, neúnavně makala na kole a budovala fyzičku vyčerpávajícími tréninky basketbalu. Ukázala buldočí vůli. A vyplatilo se.
Momentka po čtvrtfinále Wimbledonu z roku 1980. Navrátilová zdolala slavnou Billie Jean Kingovou. V tom roce na titul nedosáhla, už ale měla v kapse dva tituly z konce 70. let. Neuvěřitelná dominance ale měla teprve přijít.
Mezi lety 1982 a 1987 v All England Clubu kralovala nepřetržitě a zaznamenala jednu z nejúžasnějších vítězných sérií celé historie tenisu. Na snímku s trofejí z roku 1983.
Foto: Reuters
av av
7. 7. 2020 15:59
"Jsem nenasytná? Ano! Wimbledon je jako droga. Jakmile ho jednou vyhraješ, chceš to dělat pořád znovu a znovu." V úterý uplynulo 30 let od chvíle, kdy si Martina Navrátilová definitivně zajistila tenisovou nesmrtelnost. V roce 1990 dokázala ovládnout svůj vysněný a vydřený devátý Wimbledon. Absolutní rekord tehdy překonala ve věku 34 let. Zdaleka to nebyl konec.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady dnes vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy