Historický triumf Krejčíkové: podivná hymna, srdíčko pro Česko i rada od Navrátilové

Barbora Krejčíková je grandslamovou šampionkou ve dvouhře. Prohlédněte si fotogalerii z památného okamžiku českého tenisu.
Když přišla řada na projev čerstvé grandslamové šampionky, zazněla na pódiu čeština. "Sundej si roušku," radila legendární Martina Navrátilová, které předávala Krejčíkové pohár.
První sada byla v jasné režii české tenistky. Krejčíková dominovala svou typickou pestrou hrou, Rusku honila z kouta do kouta. Výsledek? 6:1.
Pavljučenkovová si v závěru druhého setu natáhla tříslo a musela se svěřit do rukou fyzioterapeutky.
Neuvěřitelná jízda se šťastným koncem. Sedm let po druhém triumfu Petry Kvitové na Wimbledonu má Česko znovu grandslamovou vítězku ve dvouhře. Překvapivě se jí stala pětadvacetiletá Barbora Krejčíková.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
12. 6. 2021 18:23
Barbora Krejčíková je grandslamovou šampionkou ve dvouhře. Pohádkovou jízdu pařížským Roland Garros uzavřela pětadvacetiletá česká tenistka finálovou výhrou nad Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou. Prohlédněte si fotogalerii z památného okamžiku českého tenisu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Brazilský exprezident Lula je očištěn, jeho údajná korupční kauza je promlčená

Brazilský soud v pátek definitivně ukončil kauzu, kvůli které strávil bývalý prezident Luiz Inácio Lula da Silva rok a půl ve vězení. Případ s podezřelým převodem luxusního bytu, který podle obžaloby Lula da Silva přijal jako úplatek, je podle soudu totiž promlčený, informovala agentura EFE. Původní rozsudek vloni zrušil nejvyšší soud a nařídil, aby se případem znovu zabývala justice v hlavním městě Brasília. Bývalému prezidentovi se tak definitivně otevřela cesta, aby se mohl letos znovu ucházet o úřad hlavy státu.

Podezřelá transakce s bytem se stala v roce 2011. Promlčecí lhůta činí v těchto případech 16 let. Na šestasedmdesátiletého Lulu se však vztahuje poloviční doba, se kterou brazilské zákony počítají u lidí ve věku nad 70 let.

Podle obžaloby Lula dostal od stavební firmy OAS luxusní byt v přímořské letovisku Guarujá. Výměnou za to bývalý prezident údajně protežoval firmu při zakázkách státní ropné společnosti Petrobras. Za korupci Lula dostal v roce 2018 trest 12 let vězení a za mřížemi strávil 19 měsíců. Propustilo ho rozhodnutí nejvyššího soudu, podle kterého nesmí být uvězněn člověk, který ještě nevyčerpal všechny možnosti odvolání.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy