Historický triumf Krejčíkové: podivná hymna, srdíčko pro Česko i rada od Navrátilové

Barbora Krejčíková je grandslamovou šampionkou ve dvouhře. Prohlédněte si fotogalerii z památného okamžiku českého tenisu.
Když přišla řada na projev čerstvé grandslamové šampionky, zazněla na pódiu čeština. "Sundej si roušku," radila legendární Martina Navrátilová, které předávala Krejčíkové pohár.
První sada byla v jasné režii české tenistky. Krejčíková dominovala svou typickou pestrou hrou, Rusku honila z kouta do kouta. Výsledek? 6:1.
Pavljučenkovová si v závěru druhého setu natáhla tříslo a musela se svěřit do rukou fyzioterapeutky.
Neuvěřitelná jízda se šťastným koncem. Sedm let po druhém triumfu Petry Kvitové na Wimbledonu má Česko znovu grandslamovou vítězku ve dvouhře. Překvapivě se jí stala pětadvacetiletá Barbora Krejčíková.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
12. 6. 2021 18:23
Barbora Krejčíková je grandslamovou šampionkou ve dvouhře. Pohádkovou jízdu pařížským Roland Garros uzavřela pětadvacetiletá česká tenistka finálovou výhrou nad Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou. Prohlédněte si fotogalerii z památného okamžiku českého tenisu.
 

Právě se děje

před 39 minutami

MMF zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok, varoval ale před rozdíly v jednotlivých zemích

Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok na 4,9 procenta, zatímco dosud čekal růst o půl procentního bodu nižší. Uvedl to v úterý v aktualizaci svého jarního výhledu. Fond ale varoval, že ekonomika se zotavuje nerovnoměrně, což je podle něj důsledek slabého postupu očkování proti covidu-19 v některých zemích. Výhled na letošní rok měnový fond ponechal beze změn a nadále počítá s šestiprocentním růstem, který do značné míry jen smazává loňský rekordní propad způsobený pandemií.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Brusel schválil státní pomoc 525 milionů eur pro německé aerolinky Condor

Evropská komise (EK) dnes schválila státní pomoc v celkovém objemu 525,3 milionu eur (13,5 miliardy Kč) pro německou leteckou společnost Condor. Pomoc zahrnuje 204,1 milionu eur na náhradu škod souvisejících s šířením koronaviru a dalších 321,2 milionu eur na podporu restrukturalizace podniku, která má obnovit jeho životaschopnost. Komise o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Komise už Condoru dříve schválila státní pomoc v objemu 550 milionů eur. Druhý nejvyšší soud EU však minulý měsíc toto rozhodnutí anuloval kvůli nedostatečnému odůvodnění souhlasu. EK proto nyní učinila nové rozhodnutí založené na dodatečné analýze škod a zohledňující názor soudu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy