Strýcová sklidila obdiv, při návratu ale padla. Muchová a Fruhvirtová postupují

Aktualizováno 25. 4. 2023 19:55
Tenistka Barbora Strýcová zahájila své rozlučkové turné porážkou. Bývalá světová jednička ve čtyřhře, která se vrátila na kurty po mateřské přestávce po více než dvou letech, prohrála v 1. kole antukového turnaje v Madridu s Italkou Elisabettou Cocciarettovou 3:6, 6:7.
Barbora Strýcová
Barbora Strýcová | Foto: Reuters

Postupuje naopak Karolína Muchová, jež vyřadila bývalou světovou dvojku Anett Kontaveitovou z Estonska dvakrát 6:2. Linda Fruhvirtová porazila Američanku Katie Volynetsovou 6:3, 7:5.

Sedmatřicetiletá Strýcová sehrála poslední soutěžní zápas na Australian Open v roce 2021. V květnu téhož roku ukončila kariéru a o čtyři měsíce později přivedla na svět syna Vincenta. Letos v únoru ohlásila krátkodobý návrat, který by měl vyvrcholit na letošním Wimbledonu.

Strýcová držela v úvodu proti 50. hráčce světa Cocciarettové krok. Od stavu 3:3 ale prohrála tři gamy za sebou a ztratila první set za 57 minut.

Ve druhé sadě Strýcová zabojovala, hned v úvodu smazala ztrátu 0:2 a vrátila se do zápasu i z nepříznivého stavu 2:5. Ve 12. hře odvrátila první mečbol a vynutila si tie-break. V něm sice česká tenistka smazala další dva mečboly, Cocciarettová ale po více než dvou hodinách už čtvrtou možnost na ukončení zápasu zužitkovala.

Dvaadvacetiletá Italka vyzve v dalším kole Španělku Paulu Badosaovou. Strýcová, která se i přes porážku po utkání usmívala, se v Madridu představí ještě ve čtyřhře po boku Sie Šu-wej z Tchaj-wanu, s níž v roce 2019 triumfovala i ve Wimbledonu.

Šestadvacetiletá Muchová porazila Kontaveitovou, která se vrací po zranění, i ve třetím vzájemném zápase. Rodačka z Olomouce prolomila hned pětkrát soupeřčin servis, sama přišla o podání jen v úvodu prvního setu. Duel vyhrála za hodinu a 22 minut a vyzve v dalším kole Rumunku Irinu Beguovou.

"Byl to můj první zápas na antuce a na začátku jsem trochu zaostávala. Je tu trochu jiná antuka než v Praze, kde jsem trénovala. Je velmi rychlá. Jsem ale ráda, že jsem to zvládla a vyhrála ve dvou setech," řekla Muchová na webu Tennis.com. "Soupeřka udělala pár chyb, což mi také pomohlo. Neřekla bych, že mi jako protivnice sedí. Snažím se jen předvádět hru, která mi funguje," doplnila.

O devět let mladší Fruhvirtová vyřadila Volynetsovou za hodinu a 44 minut. Rodačka z Prahy otočila v prvním setu nepříznivý vývoj z 0:2 na 4:2 a díky třem brejkům se ujala vedení. Ve druhém setu si obě hráčky držely servis až do 11. hry, kdy uspěla na příjmu opět Fruhvirtová. Talentovaná Češka poté duel dopodávala k postupu a zužitkovala první mečbol. Ve 2. kole vyzve Lotyšku Jelenu Ostapenkovou.

Do hlavní soutěže postoupila Markéta Vondroušová, která otočila duel s Američankou Taylor Townsendovou a zvítězila 6:7, 6:1, 6:0.

Tenisový turnaj v Madridu (antuka):

Ženy (dotace 7,705.780 eur):

Dvouhra - 1. kolo: Muchová (ČR) - Kontaveitová (Est.) 6:2, 6:2, Cocciarettová (It.) - Strýcová (ČR) 6:3, 7:6 (7:5), L. Fruhvirtová (ČR) - Volynetsová (USA) 6:3, 7:5, Niemeierová (Něm.) - Wang Sin-jü (Čína) 6:4, 6:2, Bogdanová (Rum.) - Bondárová (Maď.) 4:6, 6:4, 7:6 (7:2), Cirsteaová (Rum.) - Davisová (USA) 6:3, 3:6, 6:1.