Skvělý start Plíškové nestačil. Po dramatické bitvě padla s Američankou Gauffovou

Aktualizováno 21. 2. 2024 15:43
Tenistka Karolína Plíšková podlehla v osmifinále v Dubaji 6:2, 4:6, 3:6 světové trojce Cori Gauffové z USA a na kurtu prohrála po 11 vítězstvích. Postupuje naopak Markéta Vondroušová, která porazila dvakrát 6:2 Ljudmilu Samsonovovou z Ruska. V něm se představí poprvé od loňského US Open.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Vondroušová v úvodní sadě prohrávala 0:2, ale šesti gamy za sebou skóre otočila. Druhý set měla turnajová sedmička od začátku pod kontrolou a ve svém prvním čtvrtfinále od loňského US Open si zahraje o první semifinále od triumfu ve Wimbledonu.

Ve čtvrtfinále čtyřiadvacetiletá Vondroušová nastoupí proti Rumunce Soraně Cirsteaové z Rumunska, jež ve 3. kole vyřadila Chorvatku Donnu Vekičovou, přemožitelku šampionky Australian Open Aryny Sabalenkové z Běloruska.

Bývalá světová jednička Plíšková, jež nově spolupracuje s chorvatským koučem Željkem Krajanem, na třetí čtvrtfinále za sebou nedosáhla. Finalistka z Dubaje z roku 2015 vyhrála nad favorizovanou Gauffovou první set, v němž loňská šampionka US Open předvedla osm dvojchyb. Další sady ale získala Američanka a odvrátila druhou porážku proti české tenistce během krátké doby, neboť před týdnem podlehla hned ve svém prvním zápase v Dauhá Kateřině Siniakové.

Jednatřicetiletá Plíšková má za sebou navzdory dnešní porážce úspěšné období. Po nevydařeném úvodu sezony v Austrálii, kde zaznamenala tři porážky a pouze jedno vítězství, vyhrála turnaj v Kluži a došla do semifinále v Dauhá, do něhož kvůli bolavé noze nenastoupila. V Dubaji pak přidala dvě výhry.

Tenisový turnaj žen v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 3,211.715 dolarů):

Dvouhra - 3. kolo: Vondroušová (7-ČR) - Samsonovová (12-Rus.) 6:2, 6:2, Paoliniová (It.) - Sakkariová (8-Řec.) 6:4, 6:2, Gauffová (3-USA) - Plíšková (ČR) 2:6, 6:4, 6:3, Rybakinová (4-Kaz.) - Frechová (Pol.) 7:6 (7:5), 3:6, 6:4, Kalinská (Rus.) - Ostapenková (9-Lot.) 6:4, 7:5, Cirsteaová (Rum.) - Vekičová (Chorv.) 3:6, 6:3, 7:5.