Siniaková ovládla generálku na Wimbledon, má první titul ve dvouhře na trávě

Aktualizováno 1. 7. 2023 22:38
Česká tenistka Kateřina Siniaková získala na turnaji v Bad Homburgu čtvrtý titul ve dvouhře a první z trávy. Ve finále, které bylo kvůli dešti takřka na čtyři hodiny přerušeno, porazila Italku Luciu Bronzettiovou. Generálku na Wimbledon vyhrála 6:2, 7:6.

Světová jednička ve čtyřhře Siniaková na zdejší trávě o titul marně usilovala v roce 2021, kdy prohrála finále s domácí Angelique Kerberovou. Tentokrát už poslední krok zvládla. Ve dvouhře si zahrála první finále od loňského září, kdy triumfovala na antukovém turnaji v Portoroži. Zbývající dvě trofeje má z roku 2017 ze Šen-čenu a Bastadu.

"Je to nádherný turnaj a užívám si tu každou minutu. Mám radost, že jsem zakončila týden ziskem trofeje," řekla Siniaková při děkovné řeči na kurtu. "Hrála jsem tu potřetí a vždy přijde spousta lidí. Jsou skvělí, užívají si tenis a díky nim jsou zápasy na tomhle centrkurtu opravdu mimořádné," dodala tenistka, jež má nyní ve sbírce trofeje ze všech povrchů.

Proti Bronzettiové získala za 34 minut úvodní set a ve druhém se po brejku ujala vedení 2:1, než hráčky zahnal do šaten déšť. Po takřka čtyřhodinovém čekání sedmadvacetiletá Češka svůj náskok ještě zvýraznila na 5:2, koncovku si ale výrazně zkomplikovala. V dalších třech gamech neuhrála ani fiftýn a dovolila soupeřce vyrovnat na 5:5.

Druhý set nakonec došel až do tie-breaku. I v něm sice rodačka z Hradce Králové nejprve promarnila suverénní náskok 6:2, za stavu 6:5 už ale čtvrtý mečbol proměnila a na šestý pokus v této sezoně zkrácenou hru v hlavní soutěži poprvé zvládla. Ve světovém žebříčku poskočí díky vítězství o 20 míst na 32. místo, o jednu příčku za své kariérní maximum.