Šafářovou zdraví opět poslalo na dno. Tělo mě nepustí do pořádných tréninků, zoufá si

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
30. 5. 2017 11:14
Lucie Šafářová se s dvouhrou na tenisovém French Open rozloučila už po prvním zápase. Znovu ji zrazuje tělo, které trápí nemoc. Novinářům přiznala, že nemůže pořádně trénovat, a proto její výkony nejsou takové, na jaké by měla.
Lucie Šafářová.
Lucie Šafářová. | Foto: Milan Kammermayer

Praha/Paříž - Je to tu zase. Je nemocná, potíže se jí neustále vrací, nemůže pořádně trénovat a na kurtu předvádí jen slaboučký odvar toho, čeho je schopná. Lucie Šafářová se s dvouhrou na tenisovém French Open rozloučila už v prvním kole. Podlehla Veronice Cepedeové z Paraguaye, až 97. hráčce světa, 1:6 a 4:6.

"Mám v Paříži krásné vzpomínky a měla jsem rozhodně vyšší cíle. Tenhle výkon je zklamání. Je to svým způsobem pro mě dno, řekla bych, po těch týdnech, co byly, a ze dna se dá jenom odrazit. Doufám, že to bude dobrý," řekla novinářům v Paříži třicetiletá česká tenistka.

A vzpomínky na antukový grandslam má opravdu senzační. Před dvěma lety tu po boku Američanky Bethanie Mattekové-Sandsové zvedla trofej pro vítězku deblu a ve dvouhře ji zastavila až finálová soupeřka Serena Williamsová.

Během následujících dvou let si ale prošla peklem. Bakteriální infekce ji na podzim stejného roku na čas upoutala na lůžko brněnské nemocnice. Zahrála si pak Turnaj mistryň, ale potíže se jí vrátily a musela vynechat i část následující sezony. 

Složitě hledala cestu zpátky, vypadávala pak hned v prvních kolech, chyběla ji tréninková i zápasová zátěž. Až letos na jaře začala zase sbírat výsledky a stoupat v žebříčku. Usadila se v první čtyřicítce, když ji znovu zradilo tělo. Dostala angínu, musela brát antibiotika, která dobrala těsně před turnajem v Praze. Tam se jí po jednom vyhraném utkání potíže vrátily a vlečou se s ní celý květen.

"Nemůžu trénovat, kolik bych chtěla. Tělo mě nepouští do takových tréninků a veze se to špatně," přiznala.

V Madridu i Římě sice hrála, ale vypadla hned v prvním kole, v Itálii dokonce vynechala oblíbený debl. Ale regenerace stejně nepomohla. "Ze zdravotní stránky jsem tomu dala maximum. Ale i tím, co mám za sebou historicky, tak to trvá déle. Nejsem schopna podat výkon, jaký bych chtěla," smutní.

S Cepedeovou nezachytila hned první výměny a už se to s ní vezlo. "Začala jsem hrozně špatně a dělala moc chyb. Ona hodně vracela a já byla pomalá a unavená a bohužel jsem nepodala výkon, který bych měla podat," uznala Šafářová.

Navzdory sérii mizerných výsledků ale věří, že se zase dokáže nakopnout. "Vím, že hraju lepší tenis, než jsem předvedla. Netěší mě to. Musím udělat nějakou změnu, abych se k němu vrátila," dodala.

Nyní jí v Paříži zbývá čtyřhra, kde plní s americkou parťačkou roli nasazených jedniček. Je to šance si spravit chuť a odehrát nějaké zápasy. "Budu ráda, když tady budeme aspoň s Bethanií, kdyby se dařilo," řekla. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy