Šafářovou zdraví opět poslalo na dno. Tělo mě nepustí do pořádných tréninků, zoufá si

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
30. 5. 2017 11:14
Lucie Šafářová se s dvouhrou na tenisovém French Open rozloučila už po prvním zápase. Znovu ji zrazuje tělo, které trápí nemoc. Novinářům přiznala, že nemůže pořádně trénovat, a proto její výkony nejsou takové, na jaké by měla.
Lucie Šafářová.
Lucie Šafářová. | Foto: Milan Kammermayer

Praha/Paříž - Je to tu zase. Je nemocná, potíže se jí neustále vrací, nemůže pořádně trénovat a na kurtu předvádí jen slaboučký odvar toho, čeho je schopná. Lucie Šafářová se s dvouhrou na tenisovém French Open rozloučila už v prvním kole. Podlehla Veronice Cepedeové z Paraguaye, až 97. hráčce světa, 1:6 a 4:6.

"Mám v Paříži krásné vzpomínky a měla jsem rozhodně vyšší cíle. Tenhle výkon je zklamání. Je to svým způsobem pro mě dno, řekla bych, po těch týdnech, co byly, a ze dna se dá jenom odrazit. Doufám, že to bude dobrý," řekla novinářům v Paříži třicetiletá česká tenistka.

A vzpomínky na antukový grandslam má opravdu senzační. Před dvěma lety tu po boku Američanky Bethanie Mattekové-Sandsové zvedla trofej pro vítězku deblu a ve dvouhře ji zastavila až finálová soupeřka Serena Williamsová.

Během následujících dvou let si ale prošla peklem. Bakteriální infekce ji na podzim stejného roku na čas upoutala na lůžko brněnské nemocnice. Zahrála si pak Turnaj mistryň, ale potíže se jí vrátily a musela vynechat i část následující sezony. 

Složitě hledala cestu zpátky, vypadávala pak hned v prvních kolech, chyběla ji tréninková i zápasová zátěž. Až letos na jaře začala zase sbírat výsledky a stoupat v žebříčku. Usadila se v první čtyřicítce, když ji znovu zradilo tělo. Dostala angínu, musela brát antibiotika, která dobrala těsně před turnajem v Praze. Tam se jí po jednom vyhraném utkání potíže vrátily a vlečou se s ní celý květen.

"Nemůžu trénovat, kolik bych chtěla. Tělo mě nepouští do takových tréninků a veze se to špatně," přiznala.

V Madridu i Římě sice hrála, ale vypadla hned v prvním kole, v Itálii dokonce vynechala oblíbený debl. Ale regenerace stejně nepomohla. "Ze zdravotní stránky jsem tomu dala maximum. Ale i tím, co mám za sebou historicky, tak to trvá déle. Nejsem schopna podat výkon, jaký bych chtěla," smutní.

S Cepedeovou nezachytila hned první výměny a už se to s ní vezlo. "Začala jsem hrozně špatně a dělala moc chyb. Ona hodně vracela a já byla pomalá a unavená a bohužel jsem nepodala výkon, který bych měla podat," uznala Šafářová.

Navzdory sérii mizerných výsledků ale věří, že se zase dokáže nakopnout. "Vím, že hraju lepší tenis, než jsem předvedla. Netěší mě to. Musím udělat nějakou změnu, abych se k němu vrátila," dodala.

Nyní jí v Paříži zbývá čtyřhra, kde plní s americkou parťačkou roli nasazených jedniček. Je to šance si spravit chuť a odehrát nějaké zápasy. "Budu ráda, když tady budeme aspoň s Bethanií, kdyby se dařilo," řekla. 

 

Právě se děje

před 1 minutou

Úřad šerifa v americkém Oregonu přijal do služby českého psa

Úřad šerifa v oregonském okrese Umatilla ve Spojených státech po letech přijal do služby psa, konkrétně belgického ovčáka Skotyho z Česka. V pondělí o tom informovala americká televizní stanice KNDU.

Tamní úřad šerifa měl služebního psa do roku 2014 a loni se po letech rozhodl program obnovit. Vybrán byl belgický ovčák malinois, který je znám jako maliňák. Skoty, který pochází z Česka, je osmnáctiměsíční pes. Trénován je k zadržování pachatelů, stopování a hledání narkotik.

Skoty se svým psovodem Codym Marcumem tento měsíc úspěšně zakončili pětitýdenní výcvik, nyní je tak čeká ostré nasazení do služby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy