S plotýnkou k plotně. Místo raketou se Allertová ohání vařečkou a vyhlíží Austrálii

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
21. 11. 2018 21:46
Tenhle rok si bude pamatovat zřejmě celý život. Pro Denisu Allertovou začal tím, že na tenisových kurtech předvedla životní grandslamovou jízdu. Z kvalifikace se na Australian Open protáhla mezi šestnáct nejlepších. Jenže pak chvíle štěstí přemazala bolest. Část sezony vynechala kvůli prasklince v ramenní chrupavce a po Wimbledonu dokonce vyskočila z kolotoče turnajů úplně, protože ji trápila vyhřezlá ploténka.
Denisa Allertová
Denisa Allertová | Foto: Reuters

V Londýně ještě byla optimistická, po prohraném zápase prvního kola sice připustila, že zdravá úplně není, ale nevidí to tak černě. Když si po návratu došla na magnetickou rezonanci, nestačila se divit.

"Lékaři mi zjistili výhřez ploténky o velikosti 12 milimetrů. S hraním jsem v tu chvíli musela skončit, jinak by hrozila operace," řekla deníku Aktuálně.cz Allertová.

Na tři měsíce musela na raketu zapomenout a věnovala se pouze rehabilitačním cvičením. "Myslím, že jsem udělala kus práce, protože už po dvou měsících jsem stáhla výhřez na tři milimetry," uvedla.

Druhá polovina sezony na okruhu tak byla bez ní. Teď už se ale pražská rodačka pomalu připravuje. "Zvyšuju dávky, ale pořád musím být opatrná," dodává.

V žebříčku kvůli pauze spadla až na 157. místo v žebříčku, ale chráněný ranking má téměř o padesát míst lepší, a tak pomýšlí na návrat v Austrálii, kde obhajuje loňské životní osmifinále.

"Když mi to záda dovolí, vydržím teď přípravu a nějakou větší zátěž, ráda bych začala právě tam. V sezoně bych pak ráda využila chráněný žebříček i na dalších turnajích, uvidíme, hlavní cíl, je teď zůstat zdravá," říká pětadvacetiletá tenistka.

Nezastírá, že jí neustálá zranění trápí, snaží se ale na všem hledat pozitiva. Měla kupříkladu letos více času na přítele tenistu Jana Šátrala. "Mohla jsem jet na pár turnajů s ním a podporovat ho, normálně se přes rok moc nevidíme, letos jsem tak snad poprvé měla opravdové letní prázdniny," usmívá se Allertová.

Volný čas ale využila i k vlastnímu zdokonalování. "Byla jsem na kurzu vaření, nejdřív sama, pak i s Honzou. Byl to skvělý zážitek, moc nás to oba bavilo," prozradila.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Michigan oficiálně potvrdil výsledek prezidentských voleb, Biden ve státě vyhrál s náskokem 154 tisíc hlasů

V americkém státě Michigan v pondělí oficiálně potvrdili výsledek prezidentských voleb. S náskokem 154.000 hlasů zde zvítězil demokratický kandidát Joe Biden, informovala dnes agentura AP. Velká americká média Bidena za vítěze v Michiganu označila už krátce po volbách ze 3. listopadu.

O takzvané certifikaci výsledku voleb rozhoduje v Michiganu komise, v níž zasedají dva demokraté a dva republikáni. Pro potvrzení výsledku dnes hlasovali tři její členové, jeden z republikánů se zdržel.

Agentura AP uvedla, že je oficiální vyhlášení výsledku prezidentských voleb v Michiganu, jednom z klíčových států pro vítězství, další ranou pro Donalda Trumpa. Současný prezident stále neuznal volební porážku a snaží se výsledek voleb zvrátit soudní cestou. Podle odhadů renomovaných amerických médií ale zvítězil v prezidentských volbách jasně bývalý viceprezident Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Polští odpůrci zákazu potratů znovu vyšli do ulic, byla zadržena fotografka

Polská policie v pondělí zadržela několik lidí, kteří ve Varšavě demonstrovali proti dalšímu zpřísnění restriktivního zákona o interrupcích. Mezi zadrženými byla i fotoreportérka, kterou policie později propustila. Informují o tom agentury a polská média.

Protestující na některých místech metropole blokovali dopravu, další demonstrovali před ministerstvem školství. Šéf resortu Przemyslaw Czarnek totiž podle nich pohrozil učitelům potrestáním za podporu demonstrací proti potratovému zákonu. Protestující před ministerstvem rozvinuli plakát s nápisem "Svobodné potraty, svobodné vzdělání" a požadovali ministrovu demisi. Někteří demonstrující se připoutali k bráně ministerstva, jedna žena se k ní podle agentury AP přilepila a policistům trvalo hodinu ji od brány oddělit. Poté ji odvezla sanitka.

Krátce po začátku protestu policie násilím odvedla některé lidi, včetně fotoreportérky Agaty Grzybowské, píše AP s tím, že je to poprvé, co polská policie během současných protestů proti zpřísnění potratového zákona zadržela novináře. Policie Grzybowskou později propustila. Podle agentury PAP si však před tím vyslechla obvinění z napadení policistů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy