S plotýnkou k plotně. Místo raketou se Allertová ohání vařečkou a vyhlíží Austrálii

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
21. 11. 2018 21:46
Tenhle rok si bude pamatovat zřejmě celý život. Pro Denisu Allertovou začal tím, že na tenisových kurtech předvedla životní grandslamovou jízdu. Z kvalifikace se na Australian Open protáhla mezi šestnáct nejlepších. Jenže pak chvíle štěstí přemazala bolest. Část sezony vynechala kvůli prasklince v ramenní chrupavce a po Wimbledonu dokonce vyskočila z kolotoče turnajů úplně, protože ji trápila vyhřezlá ploténka.
Denisa Allertová
Denisa Allertová | Foto: Reuters

V Londýně ještě byla optimistická, po prohraném zápase prvního kola sice připustila, že zdravá úplně není, ale nevidí to tak černě. Když si po návratu došla na magnetickou rezonanci, nestačila se divit.

"Lékaři mi zjistili výhřez ploténky o velikosti 12 milimetrů. S hraním jsem v tu chvíli musela skončit, jinak by hrozila operace," řekla deníku Aktuálně.cz Allertová.

Na tři měsíce musela na raketu zapomenout a věnovala se pouze rehabilitačním cvičením. "Myslím, že jsem udělala kus práce, protože už po dvou měsících jsem stáhla výhřez na tři milimetry," uvedla.

Druhá polovina sezony na okruhu tak byla bez ní. Teď už se ale pražská rodačka pomalu připravuje. "Zvyšuju dávky, ale pořád musím být opatrná," dodává.

V žebříčku kvůli pauze spadla až na 157. místo v žebříčku, ale chráněný ranking má téměř o padesát míst lepší, a tak pomýšlí na návrat v Austrálii, kde obhajuje loňské životní osmifinále.

"Když mi to záda dovolí, vydržím teď přípravu a nějakou větší zátěž, ráda bych začala právě tam. V sezoně bych pak ráda využila chráněný žebříček i na dalších turnajích, uvidíme, hlavní cíl, je teď zůstat zdravá," říká pětadvacetiletá tenistka.

Nezastírá, že jí neustálá zranění trápí, snaží se ale na všem hledat pozitiva. Měla kupříkladu letos více času na přítele tenistu Jana Šátrala. "Mohla jsem jet na pár turnajů s ním a podporovat ho, normálně se přes rok moc nevidíme, letos jsem tak snad poprvé měla opravdové letní prázdniny," usmívá se Allertová.

Volný čas ale využila i k vlastnímu zdokonalování. "Byla jsem na kurzu vaření, nejdřív sama, pak i s Honzou. Byl to skvělý zážitek, moc nás to oba bavilo," prozradila.

 

Právě se děje

Další zprávy