S plotýnkou k plotně. Místo raketou se Allertová ohání vařečkou a vyhlíží Austrálii

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
21. 11. 2018 21:46
Tenhle rok si bude pamatovat zřejmě celý život. Pro Denisu Allertovou začal tím, že na tenisových kurtech předvedla životní grandslamovou jízdu. Z kvalifikace se na Australian Open protáhla mezi šestnáct nejlepších. Jenže pak chvíle štěstí přemazala bolest. Část sezony vynechala kvůli prasklince v ramenní chrupavce a po Wimbledonu dokonce vyskočila z kolotoče turnajů úplně, protože ji trápila vyhřezlá ploténka.
Denisa Allertová
Denisa Allertová | Foto: Reuters

V Londýně ještě byla optimistická, po prohraném zápase prvního kola sice připustila, že zdravá úplně není, ale nevidí to tak černě. Když si po návratu došla na magnetickou rezonanci, nestačila se divit.

"Lékaři mi zjistili výhřez ploténky o velikosti 12 milimetrů. S hraním jsem v tu chvíli musela skončit, jinak by hrozila operace," řekla deníku Aktuálně.cz Allertová.

Na tři měsíce musela na raketu zapomenout a věnovala se pouze rehabilitačním cvičením. "Myslím, že jsem udělala kus práce, protože už po dvou měsících jsem stáhla výhřez na tři milimetry," uvedla.

Druhá polovina sezony na okruhu tak byla bez ní. Teď už se ale pražská rodačka pomalu připravuje. "Zvyšuju dávky, ale pořád musím být opatrná," dodává.

V žebříčku kvůli pauze spadla až na 157. místo v žebříčku, ale chráněný ranking má téměř o padesát míst lepší, a tak pomýšlí na návrat v Austrálii, kde obhajuje loňské životní osmifinále.

"Když mi to záda dovolí, vydržím teď přípravu a nějakou větší zátěž, ráda bych začala právě tam. V sezoně bych pak ráda využila chráněný žebříček i na dalších turnajích, uvidíme, hlavní cíl, je teď zůstat zdravá," říká pětadvacetiletá tenistka.

Nezastírá, že jí neustálá zranění trápí, snaží se ale na všem hledat pozitiva. Měla kupříkladu letos více času na přítele tenistu Jana Šátrala. "Mohla jsem jet na pár turnajů s ním a podporovat ho, normálně se přes rok moc nevidíme, letos jsem tak snad poprvé měla opravdové letní prázdniny," usmívá se Allertová.

Volný čas ale využila i k vlastnímu zdokonalování. "Byla jsem na kurzu vaření, nejdřív sama, pak i s Honzou. Byl to skvělý zážitek, moc nás to oba bavilo," prozradila.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Seznam zakázaných anabolik se rozroste o 53 nových látek. Počítá s tím návrh, který v pondělí projedná vláda

Nově budou na seznamu například buserelin, deslorelin a gonadorelin, které jsou součástí registrovaných veterinárních léčivých přípravků. Změna reaguje na nové látky s anabolickým a jiným hormonálním účinkem, které odhalují policisté a celníci. Jejím cílem je zabránit jak nabídce, tak i zneužívání těchto preparátů. 

Nové látky s anabolickým nebo jiným hormonálním účinkem zneužívají podle předkladatelů návrhu nejen profesionální, ale i amatérští sportovci a další veřejnost. "Výroba těchto látek probíhá nelegálně bez kontroly státních orgánů, čímž je významně zvýšeno riziko ohrožení zdraví jejich uživatelů, a to zejména z dlouhodobého hlediska," uvedlo ministerstvo spravedlnosti. Připomnělo, že dopingové látky mohou mít vedlejší účinky, které se nemusí projevit hned, ale až o několik let později.

Výroba, přechovávání, nabízení, prodej či poskytnutí anabolik obsažených v příslušném nařízení vlády je trestným činem, za který hrozí v základní sazbě až roční vězení. Při spojení s organizovanou skupinou působící ve více státech nebo při způsobení těžké újmy na zdraví nejméně dvou lidí lze pachateli uložit až 12 let odnětí svobody.

Stávající seznam zakázaných anabolik nabyl stejně jako trestní zákoník účinnosti 1. ledna 2010 a od té doby na něj žádné nové látky nepřibyly. "Naopak na trhu s látkami s hormonálním účinkem dochází k velmi rychlému a neustálému vývoji," upozornilo ministerstvo.

Seznam nových látek ministerstvo konzultovalo s policií, celníky a Antidopingovým výborem ČR. Vychází také ze seznamu, který vede Světová antidopingová agentura (WADA). "Tyto látky nemají využití v chemickém, farmaceutickém či jiném průmyslu. Jejich případné využití pro výzkumné, vědecké či velmi omezené terapeutické účely bude umožněno pouze v konkrétně stanovených případech," uzavřel úřad. 

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Na letišti v Mošnově na Novojičínsku začaly Dny NATO, v okolí se tvoří kolony

Společným seskokem českých a polských parašutistů s vlajkami v sobotu na letišti v Mošnově na Novojičínsku začaly dvoudenní Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR. Po oba dny je v osmihodinovém programu připraveno mnoho dynamických ukázek na zemi i ve vzduchu. Kromě toho mohou lidé vidět na zemi řadu atraktivních strojů, mezi nimi poprvé víceúčelový letoun F-35 Lightning II nebo bezpilotní letoun MQ-9 Reaper.

V okolí letiště se i letos tvoří kolony aut, vzhledem k omezené kapacitě akce ale nejsou tak dlouhé jako v jiných letech. Operátor speciální policejní linky Michal Tichý řekl ČTK, že kolony ze všech stran dosahují maximálně tří kilometrů.

Dny NATO jsou největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě. Na akci se představují armádní, bezpečnostní a záchranářské jednotky ze 17 zemí. Speciální partnerskou zemí je letos Švédsko.

Vstup na dvoudenní akci, která se koná nedaleko Ostravy, je zdarma. V minulosti ji navštěvovalo i přes 200 tisíc lidí, mnoho i ze zahraničí, zejména z Polska a Slovenska. Loni musely být Dny NATO kvůli koronavirové pandemii bez diváků v místě akce, lidé mohli program sledovat v televizi a na internetu. Letos je počet diváků omezený maximálně na 40 tisíc každý den.

Kvůli kontrole počtu lidí si letos návštěvníci poprvé museli předem pořídit vstupenky. Jsou sice nadále zdarma, ale lidé zaplatili 15 korun jako servisní poplatek. Musí rovněž mít potvrzení o bezinfekčnosti, tedy očkování proti covidu-19, prodělání nemoci nebo negativním testu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy