Plíšková otočila zápas se Zavackou a slaví první letošní výhru, Fruhvirtová vypadla

Aktualizováno 6. 4. 2022 23:02
Tenistka Karolína Plíšková otočila na turnaji v Charlestonu deštěm přerušený zápas s Ukrajinkou Katarinou Zavackou a připsala si první výhru v sezoně WTA Tour. Třetí nasazená Češka duel druhého kola vyhrála 5:7, 7:5, 6:4. S antukovým turnajem se rozloučila šestnáctiletá Linda Fruhvirtová, jenž ve stejné fázi podlehla olympijské vítězce Belindě Bencicové ze Švýcarska.
Karolína Plíšková na Turnaji mistryň
Karolína Plíšková na Turnaji mistryň | Foto: Reuters

Světová sedmička Plíšková se vrací na okruh po prosincové zlomenině ruky, kvůli níž přišla mimo jiné o úvodní grandslam Australian Open. Třicetiletá rodačka z Loun prohrála na předchozích velkých turnajích v Indian Wells a Miami shodně první zápasy, na zelené antuce v Charlestonu už ale na vítězství dosáhla.

S 215. hráčkou světa Zavackou prohrála Plíšková první set a za stavu 3:2 v druhé sadě byl duel v úterý kvůli dešti přerušen. V dnešní dohrávce měla česká tenistka nůž na krku, po ztrátě tří gamů za sebou prohrávala 3:5 a čelila hrozbě vyřazení. Zkušená bývalá světová jednička ale získala následující hry a tím i druhý set.

V rozhodující třetí sadě Plíšková vedla už 4:2, ale Zavacká srovnala. Česká tenistka pak na Ukrajinku zatlačila v desátém gamu při jejím podání a po druhém mečbolu se mohla radovat z vítězství, protože soupeřka trefila bekhend do autu.

V osmifinále se Plíšková střetne s Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou.

Osmifinalistka březnového turnaje v Miami Fruhvirtová nestačila na desátou nasazenou Bencicovou. Po hladce prohraném prvním setu měla mladá Češka šanci na obrat, v druhé sadě vedla 3:0 s dvěma brejky a pak ještě 5:3, ale pětadvacetiletá Švýcarka dovedla zápas do tie-breaku. Vyrovnanou zkrácenou hru Fruhvirtová prohrála 6:8.

Tenisový turnaj žen v Charlestonu (zelená antuka, dotace 899.500 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: Tomljanovicová (14-Austr.) - Changová (USA) 7:5, 6:4.

2. kolo: Karolína Plíšková (3-ČR) - Zavacká (Ukr.) 5:7, 7:5, 6:4, Bencicová (10-Švýc.) - L. Fruhvirtová (ČR) 6:1, 7:6 (8:6), Sabalenková (1-Běl.) - Riskeová (15-USA) 7:6 (7:3), 6:4, Kalininová (Ukr.) - Rybakinová (5-Kaz.) 6:4, 2:6, 6:4, Pegulaová (6-USA) - Paoliniová (It.) 6:2, 6:1, Keysová (9-USA) - Eikeriová (Nor.) 6:3, 6:1, Cornetová (12-Fr.) - Baptisteová (USA) 6:3, 6:2, Anisimovová (15-USA) - Putincevová (Kaz.) 6:1, 6:2, Vandewegheová - Davisová (obě USA) 3:6, 6:3, 6:3, Alexandrovová (Rus.) - Čeng Čchin-wen (Čína) 2:6, 7:5, 5:2 skreč.