Pavlásek s Hradeckou v Hopmanově poháru nestačili na Američany

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 1. 1. 2017 8:36
Český tým v prvním utkání Hopman Cupu podlehl USA 0:3. Adam Pavlásek nejprve prohrál s Jackem Sockem 5:7, 6:3, 3:6, následně Lucie hradecká podlehla Coco Vandewegheové 4:6, 2:6 a českému páru se nevyvedla na závěrečná čtyrhra. V dalším zápase čeká Česko v úterý domácí Austrálie.
Lucie Hradecká
Lucie Hradecká | Foto: Reuters

Perth - Čeští tenisté zahájili Hopmanův pohár porážkou. Lucie Hradecká, náhradnice za zraněnou Petru Kvitovou, s Adamem Pavláskem dnes v australském Perthu prohráli první utkání ve skupině B s americkou dvojicí Coco Vandewegheová a Jack Sock 0:3 na zápasy.

V úvodní dámské dvouhře nestačila 166. hráčka žebříčku WTA Hradecká při své premiéře v exhibičním turnaji smíšených dvojic na světovou šestatřicítku a za 69 minut s Vandewegheovou prohrála 4:6 a 2:6. Pavlásek (75. v pořadí ATP) poté Sockovi (23.) vzdoroval, ale udělal více chyb a soupeři podlehl po setech 5:7, 6:3 a 3:6.

Závěrečná čtyřhra se hrála tzv. systémem Fast4 Tennis, v kterém se hraje set pouze na čtyři vítězné gamy, a český pár prohrál 4:2, 2:4 a 1:4.

V úterý budou hrát Hradecká s Pavláskem proti domácím obhájcům trofeje a ve čtvrtek je čeká Španělsko. Vítěz skupiny si zahraje sobotní finále.

Tenisový Hopmanův pohár v Perthu (Austrálie):

Skupina B:

USA - ČR 3:0

Vandewegheová - Hradecká 6:4, 6:2, Sock - Pavlásek 7:5, 3:6, 6:3, Vandewegheová, Sock - Hradecká, Pavlásek 2:4, 4:2, 4:1.

Austrálie - Španělsko 1:2

Kyrgios - F. López 6:3, 6:4, Gavrilovová - Arruabarrenaová 5:7, 1:6, Kyrgios, Gavrilovová - F. López, Arruabarrenaová 0:4, 2:4.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Rodina mrtvého převaděče v Libyi zabila ze msty 30 uprchlíků

Rodina mrtvého libyjského převaděče zabila ze msty 30 uprchlíků a dalších 11 zranila. Informovalo o tom ve čtvrtek ministerstvo vnitra libyjské vlády sídlící v Tripolisu.

Incident se stal v severolibyjském městě Mizda. Podle ministerstva uprchlíci třicetiletého převaděče zabili, ale jejich motiv není znám. Jeho příbuzní pak povraždili 26 běženců z Bangladéše a čtyři z Afriky. Jedenáct zraněných bylo převezeno do nemocnice v Zintánu. Ministerstvo hodlá viníky najít a soudně stíhat.

"Právě jsme se o té tragédii dověděli, snažíme se získat víc informací a poskytnout pomoc těm, kdo přežili," sdělila mluvčí Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) Safa Msehliová.

Po svržení libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011 v zemi panuje chaos, země má dvě vlády, jednu v Tripolisu, druhou na východě země. Stala se výchozím bodem pro uprchlíky, kteří se chtějí dostat do Evropy. V Libyi jich tisíce uvázly a přežívají tam ve špatných podmínkách.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Renault propustí 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii

Francouzská automobilka Renault propustí na 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii. Chce tak během tří let ušetřit dvě miliardy eur (téměř 54 miliard Kč). Firma, která měla na konci loňského roku ve Francii zhruba 48 500 zaměstnanců a po celém světě pak necelých 180 000, by svůj záměr měla oznámit na páteční tiskové konferenci.

Renault se dostal do finančních problémů kvůli koronavirové krizi. Nyní čeká na dokončení plánované státní půjčky ve výši pěti miliard eur.

Společnost rozhodnutí o propouštění oznámila ve čtvrtek večer odborové organizaci. Záměrem je vyhnout se přímému propouštění. Počítá se s dobrovolnými odchody, vnitrofiremními přesuny a s rekvalifikacemi, uvádějí zdroje AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy