reklama
 
 

Praha se může těšit na Federera a spol. O2 arena za rok uspořádá Laver Cup

Aktualizováno 24. 8. 2016 16:51
Praha bude v roce 2017 hostit premiérový ročník tenisového Laver Cupu. Nová soutěž kopíruje formát známého golfového turnaje Ryder Cup. V O2 areně se tak za rok utká šestičlenný tým Evropy v čele s Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem s výběrem nejlepších hráčů ze zbytku světa.

New York – V Praze se na podzim příštího roku představí nejlepší tenisté světa včetně Rogera Federera a Rafaela Nadala. Dnes to podle webu Tenisový svět oznámili pořadatelé nově založené soutěže, takzvaného Laver Cupu. Premiérový ročník turnaje bude mezi 22. až 24. zářím 2017 hostit O2 arena.

V soutěži, která si za vzor vzala golfový Ryder Cup, proti sobě bude hrát tým Evropy, složený ze čtyř nejlepších hráčů podle žebříčku ATP a dvou hráčů na divokou kartu, a podobně složený výběr nejlepších mimoevropských hráčů.

Projekt byl představen na začátku letošního roku v Melbourne a jeho hlavním patronem je Roger Federer. Samotná soutěž se pak jmenuje podle australského tenisty Roda Lavera, který se proslavil v roce 1969 vítězstvím všech Grand Slamů v jednom kalendářním roce.

"S Rafou jsme proti sobě mnohokrát stáli jako soupeři. Bude vzrušující mít ho jako spoluhráče v jednom týmu," řekl Federer, který v červenci kvůli zdravotním problémům předčasně ukončil tuto sezonu.

V současné chvíli je v první světové stovce přibližně čtvrtina hráčů z mimoevropských států, v první desítce figuruje pouze japonský tenista Kei Nishikori. Po něm jsou prozatím kandidáty do "světového“ týmu Australané Nick Kyrgios a Bernard Tomic. Šanci dostat se do týmu Evropy má i Tomáš Berdych.

Týmy povedou legendární kapitáni

Na dnešní tiskové konferenci v New Yorku byli kromě místa konání premiérového ročníku představeni také kapitáni obou týmů. Evropany v Praze povede Björn Borg a výběr zbytku světa John McEnroe.

"Líbí se mi formát poháru a jsem potěšen, že budu kapitánem při prvním ročníku. Beru to i jako poctu Rodovi," uvedl Borg na tiskové konferenci. "Se sestavou, jak se rýsuje, jsem velice spokojen," řekl jedenáctinásobný grandslamový šampion.

Právě jako pocta Laverovi, který jako jediný tenista dvakrát dosáhl na kalendářní Grand Slam, je soutěž od začátku zamýšlena."Považuji Laver Cup za skvělý nápad. Budu mít tým plný talentovaných hráčů. Beru to jako poctu nejlepším hráčům a skvělou příležitost k zapojení legend v novém formátu," řekl McEnroe.

Diváci v O2 areně se mohou těšit každý den od pátku do neděle na 3 dvouhry a jednu čtyřhru. Přičemž v pátek bude každé vítězství v jednotlivém zápase ohodnoceno 1 bodem, v sobotu 2 body a v neděli 3 body.

Praha i díky dobrým referencím

Společnosti Trident8, která turnaj zorganizovala, si Prahu a konkrétně O2 arenu vybrala díky referencím, které pražská aréna získala během již proběhlých akcí.

"Výjimečnost projektu je v tom, že se jedná o celosvětovou premiéru. My organizátoři, špičkoví světoví hráči i všichni diváci budeme stát u zrodu velké sportovní tradice, půjde o unikátní sportovní víkend," uvedl v tiskové zprávě Miroslav Černošek, majitel agentury Česká sportovní, která bude promotérem akce společně s vlastníkem O2 areny firmou Bestsport.

Fanoušci se dozví informace o prodeji vstupenek v průběhu letošního podzimu.

autor: Sport | 24. 8. 2016 15:58

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama