Nejhorší sportovec v rodině. Korda může vládnout tenisu, připomíná Djokoviče

Aleš Vávra Aleš Vávra
2. 2. 2023 6:20
Sám sebe na Australian Open označil za nejhoršího sportovce v rodině. Jeho sestry, úspěšné v golfu, to ale vyvracejí. Podobně jako odborníci, kteří Sebastiana Kordu, syna posledního českého grandslamového vítěze, považují za jednoho z nejslibnějších talentů současného tenisu.
Sebastian Korda
Sebastian Korda | Foto: Reuters

Otec Petr Korda vyhrál Australian Open v roce 1998, během kariéry získal deset titulů a byl světovou dvojkou. Maminka Regina Kordová, rozená Rajchrtová, byla v roce 1991 na 26. místě žebříčku.

Mezi sportovní profesionály to dotáhly i jejich děti, které už ovšem reprezentují Spojené státy. Jessica Kordová vyhrála v golfu šest turnajů na okruhu LPGA, Nelly Kordová ovládla v roce 2021 ženský PGA Championship.

A bratr úspěšných golfistek? Sebastian Korda postupně míří mezi největší tenisové hvězdy. 

"Máma byla šestadvacátá, táta druhý, Nelly první na světě a Jessica šestá. Každopádně jsem ten nejhorší sportovec v rodině," rozesmál mladý Američan fanoušky v Melbourne poté, co zazářil třísetovou výhrou nad dvojnásobným finalistou turnaje Daniilem Medveděvem.

Poprvé došel do čtvrtfinále grandslamu, v duelu s Karenem Chačanovem se ale zranil a musel odstoupit. I tak letí vzhůru. V novém vydání rankingu ATP už jeho jméno figuruje na 26. pozici. Maminku tedy vyrovnal.

Namířeno má ale mnohem výš. Jeho tenis baví a obsahuje mnoho zbraní, s nimiž se může už teď, ve svých dvaadvaceti letech, měřit s nejlepšími. 

Medveděvovi, který na něj v Melbourne marně hledal recept, dokonce Korda připomíná Novaka Djokoviče. "Jeho hra je trochu odlišná od ostatních, protože je velmi agresivní a zasahuje míč velice brzy. Možná trochu jako Novak. Málokdo je schopný takhle hrát," vysekl Rus Kordovi poklonu. 

Mimochodem, právě Korda byl v aktuální sezoně zdaleka nejblíže tomu, aby zatím neporazitelného Srba zdolal.

Ve finále turnaje v Adelaide byl jediný míč od slavného vítězství, nakonec padl po setech 7:6, 6:7, 4:6. Zápas jasně demonstroval, jaký potenciál v rodákovi z Bradentonu na Floridě dřímá a jak všestranným tenistou je.

"Američtí hráči jdou nahoru, vzájemně se pohánějí vpřed a letí do špičky. Ale kdybych měl vybrat jednoho, nejspíš bych ukázal na Sebastiana. Je z nich nejmladší, ale bude brzy nejvýš," uvedl legendární John McEnroe během Australian Open.

V reakci na humornou poznámku o "nejhorším sportovci v rodině" se o obřím tenistově talentu rozpovídala i sestra Nelly. "To, co řekl, jsou absolutní kecy," citovala její slova CNN.

"Upřímně, naopak je nejlepší. Jeho koordinace ruky a oka je neuvěřitelná. A jeho švih? Na ten dokonce žárlím. Jeho talent je šílený. Od přírody je pravák, ale hraje levou. I golf i hokej hrál levou. V hokeji byl také výborný, krásně bruslí, golf hraje hezky a tenis nádherně," rozplývala se Nelly.

Mladého Kordu trénuje Radek Štěpánek, jehož v minulosti zase připravoval Petr Korda. Dvojnásobný daviscupový šampion pro Eurosport zavěštil Sebastianovi zářivou budoucnost.

"Věřím, že s jeho výškou, s jeho pohybem a se způsobem, jakým zasahuje míče, bude dominantním hráčem. Myslím si, že tak v 98 procentech svých zápasů bude dominovat," prohlásil Štěpánek.

"Jeho tenis je velice agresivní. Má v rejstříku všechny údery, takže je to v zásadě jen o tom, aby je takticky používal v ten správný čas," upřesnil.

Štěpánek si pochvaloval i Kordovu vnímavost, cílevědomost a snahu neustále se posouvat dopředu.

"Vidím, že mi věří. To je to, co jako kouč chcete. On zase vidí, že za svou tvrdou práci a změny, které děláme, je odměněn lepšími výsledky. Pro mě je potěšením ho trénovat," uvedl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy